KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmarł ks. prałat Witold Kobyliński
2014-09-23 15:02:12 Artykuł czytany 4918 razy


23 września o godzinie 13.00, w wieku 89 lat zmarł ks. prałat Witold Kobyliński. Kapłan w latach 1972-89 był proboszczem parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i dziekanem dekanatu radzyńskiego, inspiratorem budowy i pierwszym budowniczym kościoła pw. MBNP (1985-1988) w Radzyniu Podlaskim.


Uroczystości pogrzebowe śp. Księdza Prałata Kobylińskiego odbędą się w najbliższy piątek, 26 września w rodzinnej parafii pw. Świętej Trójcy w Rozbitym Kamieniu w diecezji drohiczyńskiej.
 
Od godziny 10.00 w świątyni będzie wystawione ciało zmarłego. Msza św. pogrzebowa, pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, rozpocznie się o godzinie 11.00. Następnie ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.


11 maja br. w sali parafialnej przy kościele Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim miała miejsce promocja książkowej wersji homilii ks. prałata Witolda Kobylińskiego. „Kazania” cz. 1, to zbiór 115 homilii wygłoszonych w latach 2002-2006 w kościele św. Jana Kantego w Legionowie (diecezja warszawsko-praska), gdzie przez 22 lata ks. prałat pełnił posługę duszpasterską już jako emeryt. Autor kazań, który był honorowym gościem spotkania, wspominał swoją pracę w  diecezji siedleckiej, a przede wszystkim w Radzyniu Podlaskim. WIĘCEJ 


Biogram

Ks. prałat Witold Kobyliński (1925-2014)

    Urodził się 4 grudnia 1925 r. w Kudelczynie w parafii Rozbity Kamień, wówczas diecezja siedlecka, obecnie diecezja drohiczyńska. Rodzicami jego byli: Aleksander i Bolesława z d. Osińska małżonkowie Kobylińscy, rolnicy mający własne gospodarstwo.
    Szkołę powszechną ukończył w rodzinnej miejscowości. W 1938 r. rozpoczął naukę w prywatnym gimnazjum Księży Salezjanów w Sokołowie Podlaskim. Wybuch II wojny światowej przerwał oficjalną naukę, którą jednak kontynuował przez trzy lata na tajnych kompletach.
   
    Był członkiem polskiego podziemnego ruchu oporu podczas okupacji hitlerowskiej.
Świadectwo dojrzałości uzyskał w 1946 r. w salezjańskim liceum ogólnokształcącym, reaktywowanym po wyzwoleniu Sokołowa Podlaskiego.

    Zaraz po maturze wstąpił do seminarium duchownego w Siedlcach. Odbył sześcioletnie studia filozoficzno-teologiczne i przyjął święcenia kapłańskie 12 kwietnia 1952 r. w katedrze siedleckiej z rąk bpa Ignacego Świrskiego.
   
    Jako wikariusz pracował w parafiach: Janów Podlaski (1952-53) i Garwolin, Przemienienia Pańskiego (1953-55).
   
    Został w 1955 r. administratorem filii duszpasterskiej Gocław. W 1959 r. przeszedł do pracy w Siedlcach i pełnił w Seminarium Duchownym i w Kurii Biskupiej różne funkcje w zakresie duszpasterstwa powierzone mu przez biskupa. Był przez rok akademicki (1959-1960) prefektem alumnów w seminarium, a kurii był najpierw referentem ds. zakonnych w latach 1959-61.
   
    Rozpoczął w 1960 r. studia specjalistyczne w zakresie prawa kanonicznego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które przerwał ze względów zdrowotnych. Powrócił w 1961 r. do Siedlec do pracy kurialnej i został referentem ds. duszpasterstwa ogólnego, pełniąc także inne zlecone zadanie w zakresie duszpasterstwa specjalistycznego.
   
    Prosił biskupa o zwolnienie z dotychczasowej pracy w kurii i skierowanie do pracy duszpasterskiej w diecezji. Zwolniony został z pełnionych funkcji w kurii i  z dniem 19 maja 1970 r. objął probostwo parafii św. Ludwika we Włodawie będąc jednocześnie dziekanem dekanatu włodawskiego.
   
    Po dwóch latach z dniem 18 sierpnia 1972 r. objął parafię Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim, jako jej administrator, później proboszcz i dziekan dekanatu radzyńskiego z przedłużeniem na kolejne kadencje. Tutaj ze swoimi współpracownikami-wikariuszami podjął dynamiczną posługę duszpasterską w dużej parafii. Był to czas wprowadzania w życie uchwał Soboru Watykańskiego II. Organizował spotkania duszpasterskie dla różnych grup zawodowych i inteligencji katolickiej omawiając aktualne sprawy z życia w kraju, zagadnienia wolności człowieka i godności pracy ludzkiej.
   
    Roztoczył szeroką opiekę duszpasterską wobec wszystkich grup wiernych: dzieci, młodzieży i starszych. Dbał o katechezę dzieci i młodzieży, która w kościele i w salach katechetycznych znajdowała miejsce na spotkania i działalność ewangelizacyjną. Rozwijał duszpasterstwo wśród ministrantów, otaczał opieką różne wspólnoty i ruchy młodzieżowe w parafii, organizował grupy pielgrzymkowe. Z parafii wyszło wiele powołań kapłańskich i zakonnych, tak męskich, jak i żeńskich. Jego byli współpracownicy-wikariusze, wspominają go do dzisiaj z wielką atencją, jako wzorowego i gorliwego proboszcza. Kapłani i zakonnice pochodzący z parafii są mu wdzięczni za przykład życia, modlitwę i troskę o powołania do służby w Kościele.
    Był cenionym kaznodzieją pełnym ekspresji, posługującym się poprawną polszczyzną i wspaniałą dykcją. Okazał się troskliwym duszpasterzem parafii w sprawach materialnych i gospodarczych. Z tych powodów był szykanowany i miał wiele trudności ze strony władz politycznych.
   
    Przez wiele lat komunistyczne władze państwowe nie pozwalały na budowę nowego kościoła w Radzyniu Podlaskim. Po uzyskaniu zgody rozpoczął w 1985 r. budowę nowego kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który od 1989 r. stał się kościołem parafialnym nowo utworzonej parafii w mieście.
   
    Będąc proboszczem radzyńskim został także mianowany i włączony do składu różnych komisji i rad diecezjalnych: sędzia posynodalny na okres 10 lat (nom. 10.11.1972) ponowiona no następne 10 lat (nom. 4.12.1982), członek Rady Nadzorczej (a Vigilantia) nom. 30.12.1972, proboszcz konsulator posynodalny (nom. 20.04.1974), wizytator wskazanych parafii dziekańskich (nom. 9.03.1976 i 30.01.1980), członek Rady Kapłańskiej (kilka kadencji), delegat biskupa ds. seminarium (nom. 4.012.1982).
   
    Na prośbę bpa Jana Mazura, obdarzony został przez Jana Pawła II godnością kapelana Jego Świątobliwości (prałat), breve papieskie z 8.11.1983 r.
   
    Z racji na stan zdrowia (serce i nerwy) cztery razy (w latach 1980-1984) prosił biskupa o zwolnienie z urzędu proboszcza i dziekana, ale otrzymywał tylko kilkumiesięczny urlop zdrowotny.
   
    Ostatecznie z dniem 9 stycznia  1989 r. zwolniony został z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim i z innych pełnionych funkcji w diecezji. Przeszedł na emeryturę z prawem wyboru miejsca zamieszkania. Zamieszkał w Legionowie na terenie obecnej diecezji warszawsko-praskiej. Tam również czynnie uczestniczył w życiu parafialnym na ile pozwalały mu siły i zdrowie. Nadal głosił kazania i prowadził rekolekcje w diecezji warszawsko-praskiej i innych.
   
    Po 22 latach pobytu poza diecezją, powrócił w 2010 r. do swojej diecezji i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Siedlcach a następnie w Nowym Opolu obsługiwanym przez siostry albertynki. Wiek i różne choroby osłabiały jego siły. Często bywał w szpitalu na leczeniu. Powrócił z ostatniego leczenia i po kilku dniach zmarł w swoim mieszkaniu dnia 23 września 2014 r..
   
    Przeżył prawie 89 lat w tym pełne 62 lata w kapłaństwie. Należał do najstarszej grupy kapłanów diecezji siedleckiej. Pragnieniem jego było aby został pochowany na cmentarzu w rodzinnej parafii Rozbity Kamień.
   
    Osoba i posługa duszpasterska ks. W. Kobylińskiego jest do dzisiaj wspominana i ceniona w Radzyniu Podlaskim. W publikacjach poświęconych dziejom miasta przywołuje się jego bezkompromisową postawę wobec systemu totalitarnego i pełną gorliwości duszpasterskiej posługę kapłańską w parafii. Jego przyjaciele i wierni z parafii radzyńskiej i legionowskiej zebrali i przygotowali do druku 115 homilii wygłoszonych przez Księdza Prałata w kościele pw. św. Jana Kantego w Legionowie w latach 2002-2006. Promocja ksiązki pt. „Kazania ”, została zaprezentowana 11 maja 2014 r. w sali parafialnej przy kościele Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim.
Requiescat in pace.


opr. ks. Bernard Błoński

MSz/EŁ
fot.: radzyninfo.pl

wykop

Komentarze

 • radzynianka
  2014-09-23 21:05:38

  arrow

  Spotkaliśmy Ks. Prałata w Radzyniu, 11 maja tego roku- poniżej nigdzie dotąd nie publikowane zdjęcia z tego spotkania:

  http://iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/5588-ksiadz-witold-kobylinski-odszedl-do-domu

 • wierny
  2014-09-23 17:32:52

  arrow

  Razem z Księdzem Prałatem odchodzi kawał historii tej diecezji. Niech Pan da mu niebo.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
Co, gdzie, kiedy

w lewoMarzec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SIEMIATYCZE, 01.03

Włosy to skarb, którym możesz się podzielić – akcja „Włosomania” 1 marca w Siemiatyczach

więcej »

RADZYŃ, 01.03

Wkrótce kolejna edycja ulańskiego turnieju piłki ręcznej

więcej »

RADZYŃ, 01.03

Ulicami Radzynia przejdzie Marsz Żołnierzy Wyklętych

więcej »

RADZYŃ, 01.03

Namiot Wyklętych w Radzyniu po raz drugi

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.03

Biała Podlaska: miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.03

Zakochani w muzyce - koncert charytatywny w BCK

więcej »

ŁUKÓW, 01.03

Łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

WĘGRÓW, 01.03

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.03

Wystawa malarstwa Weroniki Raczyńskiej

więcej »

LUBARTÓW, 01.03

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

WŁODAWA, 01.03 13:00

Włodawa: Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.03 17:00

Koncert charytatywny „Zakochani w muzyce”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.03 19:00

Wernisaż wystawy „Świat widziany sercem

więcej »

DROHICZYN, 01.03 20:00

Kabaretowy weekend w Drohiczynie

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.03

Spotkanie duszpasterstwa rodzin w Siedlcach

więcej »

KRAJ, 02.03

Wielki Finał Charytatywnego Turnieju DeckenBau „Dzieci - Dzieciom” razem dla Stasia

więcej »

DROHICZYN, 02.03

Diecezjalny Turniej w Piłkę Siatkową KSM Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

ŁUKÓW, 02.03 11:00

Gmina Trzebieszów: Rajd Pamięci

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.03 14:00

Królewski Bal Stulecia w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.03 17:00

Wykład dr Anny Mandreli o rtm. Witoldzie Pileckim

więcej »

DROHICZYN, 02.03 19:00

Kabaretowy weekend w Drohiczynie

więcej »

ŁUKÓW, 02.03 20:00

Łuków: Dyskoteka dla dawnej młodzieży

więcej »
3

MIĘDZYRZEC, 03.03

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Międzyrzecu

więcej »

ŁUKÓW, 03.03

Giełda Kolekcjonerów w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.03

Plastusiowy pamiętnik i plamy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.03 11:00

Spotkanie Grupy Twórczej Fotogram - Z wizytą u krewnych

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.03 11:30

Wodynie: obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

SOKOŁÓW, 03.03 15:00

Róbmy swoje, czyli Wojciech Młynarski znany i mniej znany

więcej »

SOKOŁÓW, 03.03 15:00

Koncert Orkiestry Dętej OSP Sterdyń

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.03 17:00

Trzy kategorie i trzy soprany

więcej »

SOKOŁÓW, 03.03 17:00

Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak: „Najlepsze dopiero będzie. Historia humoru w pigułce”

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.03

Łuków: sesja Rady Miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.03 12:00

Diecezja siedlecka: Imieniny Bpa Kazimierza Gurdy

więcej »
5

LUBARTÓW, 05.03

XX Ostatkowe Spotkania Zespołów Ludowych „KUSAKI 2019

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.03 17:00

„Muzyczne ostatki przy organach Formentelliego”

więcej »
6

KRAJ, 06.03 10:30

„Potrzeba nowego ustawodawstwa w kontekście polityki wychowania w trzeźwości” - konferencja w Sejmie

więcej »

KRAJ, 06.03 10:30

„Potrzeba nowego ustawodawstwa w kontekście polityki wychowania w trzeźwości” - konferencja w Sejmie

więcej »

GARWOLIN, 06.03 11:00

Zamek w Żelechowie - prezentacja wyników badań archeologicznych

więcej »
7

GARWOLIN, 07.03

Garwolin: koncert z okazji Dnia Kobiet

więcej »

LUBARTÓW, 07.03

75 rocznica pacyfikacji wsi Jamy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.03 18:00

Otwarcie wystawy malarstwa Piotra Gajewskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.03 18:00

„Puszcza Białowieska. POŁĄCZENIE” - wystawa malarstwa Barbary Bańki

więcej »
8

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.03

Wernisaż Marceliny Żurek

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.03

Rekolekcje wielkopostne harcerzy

więcej »

SIEMIATYCZE, 08.03

Miedzy nami kobietami – Dzień Kobiet w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.03

Biała Podlaska: Wystawa fotografii Elżbiety Pyrki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.03

Filmowy Dzień Kobiet w NoveKino Siedlce

więcej »

ŁUKÓW, 08.03 14:00

Międzynarodowy turniej w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 08.03 16:00

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na Dzień Kobiet

więcej »

LUBARTÓW, 08.03 18:00

Gdzie ci mężczyźni...

więcej »

POWIAT BIALSKI, 08.03 19:00

Spektakl „Jej wysokość Jadzia”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.03 19:00

Gala operetkowo - musicalowa z okazji Dnia Kobiet już 8 marca na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce!

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.03

Międzynarodowy turniej w Łukowie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.03

Terespol: Dzień Kobiet na sportowo i kulturalnie

więcej »

LUBARTÓW, 09.03

Gminny Dzień Kobiet w Ostrowie Lubelskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 09.03

Wieczernik w Ostrożańskim Sanktuarium Maryjnym

więcej »

SIEMIATYCZE, 09.03

Dobry wieczór z Pakosińską

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.03 16:00

Dzień Kobiet z Tomaszem Stockingerem

więcej »
10

WĘGRÓW, 10.03

Turniej Strażaków OSP Powiatu Węgrowskiego w Halową Piłkę Nożną

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.03

Dzień Kobiet w Gminie Siedlce

więcej »

ŁUKÓW, 10.03

Międzynarodowy turniej w Łukowie

więcej »

ŁOSICE, 10.03

Święto kobiet w Łosickim Domu Kultury

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.03

Marsz dla Niezłomnych

więcej »

ŁUKÓW, 10.03

Niedziela z teatrem - teatr Bajlandia w ŁOK

więcej »

MIĘDZYRZEC, 10.03

Dla Ciebie Kobieto, czyli VI Forum Kobiet w Krzewicy

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.03 12:00

Rozpoczyna się IX Szachowe Grand Prix Terespola

więcej »

ŁOSICE, 10.03 14:00

Lipno: O sytuacji na rynku owoców

więcej »

ŁUKÓW, 10.03 15:00

Gmina Stanin: Gminny Dzień Kobiet

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.03 15:30

Koncert „Damą być – wszystko o kobietach” w wykonaniu Zespołu Artystycznego „Seniorynki”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.03 17:00

Niedzielny Salon Muzyczny - koncert „Moniuszko”

więcej »

ŁUKÓW, 10.03 17:30

„Bajadera” w Kinie Łuków

więcej »
11

SOKOŁÓW, 11.03 18:00

Wystawa Antoniego Wróblewskiego w Galerii DOM

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.03

Akcja krwiodawstwa w Radoryżu Smolanym

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.03

Koncert piosenek Edith Piaf „Wieczór w Paryżu

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.03

Dzień Otwarty w siedleckiej samochodówce

więcej »

RADZYŃ, 14.03 15:30

Radzyń: Spotkanie autorskie z Renatą Kosin

więcej »

ŁUKÓW, 14.03 18:00

Łuków: Wielkopostne Spotkanie w kościele Świętego Brata Alberta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.03 18:00

Wieczór poezji o mężczyznach i... dla mężczyzn

więcej »
15

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.03

Zmiana terminu Finału miasta Biała Podlaska w koszykówce dziewcząt

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.03

Dzień otwarty siedleckiej humanistyki

więcej »

ŁUKÓW, 15.03 17:00

Łuków: „100 lat Trójki”

więcej »
16

MIĘDZYRZEC, 16.03

Chorały dla Templariuszy

więcej »

ŁUKÓW, 16.03

Nocny maraton pływania w Łukowie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.03

V Memoriał Kazimierza Rybaka

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.03

Mielnik: Wystawa fotograficzna Krzysztofa Dzierzkowskiego

więcej »

ŁUKÓW, 17.03 10:00

Akcja poboru krwi przy parafii w Hucie Dąbrowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.03 12:00

Smykofonia na Mazowszu - koncert „W chińskim ogrodzie”

więcej »

SOKOŁÓW, 17.03 15:00

SMYKOFONIA w SOK

więcej »

ŁUKÓW, 17.03 17:00

Msza w intencji rodziców w łukowskiej Kolegiacie

więcej »

ŁUKÓW, 17.03 17:00

Wiosenny Koncert Łukowskiej Orkiestry Dętej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.03 18:00

Swing Club na Mazowszu - koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

więcej »
18

WŁODAWA, 18.03 10:00

Wernisaż prac Poli Łubkowskiej

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.03 10:30

Urodziny łukowskiej „Trójki”

więcej »

MIĘDZYRZEC, 19.03 17:30

Siła mężczyzny, czy kryzys faceta?

więcej »
20

POWIAT BIALSKI, 20.03

Monografia Gminy Łomazy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.03

Dzień Poezji w bibliotece

więcej »

ŁOSICE, 20.03 10:00

Łosice: XVIII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży

więcej »

SOKOŁÓW, 20.03 17:00

Sokołów Podlaski: Biblioteka zaprasza na spotkanie przy kawie

więcej »

ŁUKÓW, 20.03 18:00

Łuków: wielkopostne spotkanie z księdzem Rafałem Jarosiewiczem

więcej »

SOKOŁÓW, 20.03 19:00

Jan Jakub Kolski w sokołowskim DKFie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.03 19:00

Niekompletni na nowo

więcej »
21

SOKOŁÓW, 21.03

Spotkanie balladowe z Lechem Zakrzewskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.03

Wydział Nauk Ścisłych UPH czeka na wagarowiczów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.03

Debata o siedleckim sporcie na antenie KRP

więcej »

RADZYŃ, 21.03 11:00

Ptaki Ziemi Radzyńskiej w „Galerii na Płocie”

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.03

Wernisaż wystawy Krzysztofa Rukasza

więcej »

WĘGRÓW, 22.03 16:00

Mistrzostwa Polski w Kick-Boxingu w Węgrowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.03 18:00

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

więcej »
23

POWIAT BIALSKI, 23.03

Zalesie: XI Międzynarodowe Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

więcej »

ŁUKÓW, 23.03

Gmina Łuków: szachowy turniej w Krynce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.03

Wieczór z poezją przy parafii Św. Józefa

więcej »

RADZYŃ, 23.03 10:00

Turniej karate w Kąkolewnicy

więcej »

RADZYŃ, 23.03 10:00

Turniej karate w Kąkolewnicy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.03 11:00

Siedlce: Błogosławieństwo lektorów

więcej »

MIŃSK MAZ., 23.03 16:00

Warsztaty wiosennych dekoracji w Mrozach

więcej »

ŁOSICE, 23.03 20:00

Nocny SuperSam w Łosicach

więcej »
24

POWIAT BIALSKI, 24.03

VI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Tuczna

więcej »

WĘGRÓW, 24.03 11:00

Odsłonięcie tablic upamiętniających Mieszkańców Gminy Sadowne oraz Rodzinę Lubkiewiczów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.03 19:00

Happysad zagra w Siedlcach

więcej »
25 26

MIASTO SIEDLCE, 26.03

Dlaczego może nas zainteresować El Greco?

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.03 11:00

Wykład Małgorzaty Szumskiej dla słuchaczy SUTW

więcej »
28 29

MIASTO SIEDLCE, 29.03 18:00

Harcerski koncert w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 29.03 18:00

Dekanalne Spotkanie Młodzieży

więcej »
30

RADZYŃ, 30.03

Róże Europy wystąpią na radzyńskim RO(C)KOWISKU 2019

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.03

Dzień Skupienia w Sanktuarium Św. Józefa

więcej »
31

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 31.03

Otwarcie wystawy - Skarby nieznane. Niezwykły świat ikon Muzeum Południowego Podlasia

więcej »

SIEMIATYCZE, 31.03

13. Otwarty Turniej im. Czesława Burdziuka

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Praca w podlaskim - czy trudno zdobyć zatrudnienie?
2019-03-21 14:22:40 Kategoria:

Mieszkasz w województwie podlaskim? Z pewnością doceniasz więc bogactwo roślinności, fakt, że miasta tego regionu są spokojne i zadbane a samo województwo dynamicznie...

więcej »
foto

Bądź otwarty na pomoc!
2019-03-21 10:59:27 Kategoria:

W dzisiejszym świecie pogoni za szczęściem, pieniędzmi i chęcią posiadania dóbr materialnych coraz częściej jako społeczeństwo doświadczamy zaburzeń psychicznych....

więcej »
foto

Dokąd na wakacje? 5 najpopularniejszych kierunków...
2019-03-20 11:55:21 Kategoria:

Letnie urlopy i wakacyjne wyjazdy zbliżają się do nas wielkimi krokami. Czy masz już plany na ten czas? Jeżeli nie, to koniecznie poznaj nasze podpowiedzi. I po prostu się...

więcej »
foto

Mezze – znacznie więcej niż przystawki...
2019-03-20 11:43:06 Kategoria:

Słowo „mezze” (także „meze” lub „maze”, a w liczbie mnogiej: „mezedes”) pochodzi z języka perskiego i dosłownie oznacza „smak” albo „przekąskę”....

więcej »
foto

Siedlce: Żłobek JAŚ I MAŁGOSIA zaprasza na Dzień...
2019-03-18 12:16:01 Kategoria:

Już w najbliższą sobotę, 23 marca rodzice maluchów będą mogli zobaczyć jak działa żłobek "Jaś i Małgosia" w Siedlcach. To doskonała okazja, aby zapoznać się z...

więcej »