Spotkanie ludzi o wielkich sercach
Dodano: 2019-02-21Zdjęć w galerii 25

O tym jak wiele osób chce pomagać i pomaga realnie można było przekonać się 21 lutego w Siedlcach, podczas spotkania podsumowującego Świąteczną Aukcję Charytatywną.

Tryptyk według Grupy Twórczej...
Dodano: 2019-02-21Zdjęć w galerii 25

Otwarcie Dorocznej Wystawy Grupy Twórczej Fotogram "Tryptyk" odbyło się 21 lutego w Galerii Fotografii Fokus w Siedlcach.

„Walentynki irlandzkie w ŁOK”
Dodano: 2019-02-21Zdjęć w galerii 39

W sobotę 16 lutego w Łukowskim Ośrodku Kultury miały miejsce „Walentynki irlandzkie w ŁOK”. W programie wydarzenia był koncert Celtic Fushion and Dance pod hasłem „Miłość Jest Najważniejsza”. Tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne wykonał zespół Jig Reel Maniacs. Dodatkową atrakcją były układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu zespołu tanecznego Ellorien. Koordynatorami koncertu byli: Olimpia Kucharska oraz Tomasz Kanadys.

Nowy szef garwolińskich policjantów
Dodano: 2019-02-21Zdjęć w galerii 10

Insp. Iwona Czarnocka po 3 latach kierowania Komendą Powiatową Policji pożegnała się ze swoimi podwładnymi oraz przedstawicielami samorządów i służb mundurowych. Jednocześnie insp. Kamil Borkowski, zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji uroczyście wprowadził na stanowisko komendanta insp. Sławomira Reka.

Bal karnawałowy w Zespole...
Dodano: 2019-02-21Zdjęć w galerii 11

19 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Górkach w powiecie łosickim odbył się bal przebierańców.

I Powiatowa Konferencja Edukacyjna
Dodano: 2019-02-21Zdjęć w galerii 18

„Tu się kształcę, żyję i pracuję” – pod takim hasłem odbyła się 20 lutego w Łosickim Domu Kultury I Powiatowa Konferencja Edukacyjna. Spotkanie miało zachęcić młodzież do uczenia się w łosickich szkołach średnich.

Ferie zimowe Ł'OK 2019 - turnus I...
Dodano: 2019-02-20Zdjęć w galerii 126

W piątek 15 lutego, w Łukowskim Ośrodku Kultury zakończył się 1 turnus „Ferii zimowych Ł'OK 2019". Tego dnia odbył się uroczysty bal karnawałowy. Było dużo zabawy, tańców, konkursów, słodyczy, wata cukrowa oraz pizza.

Szóstoklasiści z Siedlec odwiedzili...
Dodano: 2019-02-20Zdjęć w galerii 15

W środę, 20 lutego redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach. Podczas wizyty w rozgłośni młodzi siedlczanie mieli okazję przyjrzeć się pracy realizatora, spikera oraz prezentera, a także wziąć udział w nagraniu.

Andropauza 3 – czyli jak żyć i...
Dodano: 2019-02-20Zdjęć w galerii 15

Na deskach Radzyńskiego Ośrodka Kultury gościł spektakl „Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować” w reżyserii Piotra Dąbrowskiego i Katarzyny Mikiewicz. W sobotę 16 lutego radzynianie mogli zobaczyć na żywo sztukę z doskonałą obsadą aktorską, której głównym przesłaniem była sentencja Marka Twaina: „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.”

„Zimowa Kraina Czarów
Dodano: 2019-02-20Zdjęć w galerii 41

W niedzielę, 17 lutego 2019 r. w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny spektakl z cyklu „Niedziela z teatrem". Tym razem na łukowskiej scenie gościł muzyczny Teatr W Ruchu ze sztuką „Zimowa Kraina Czarów".

Seniorzy i zarządzenie czasem
Dodano: 2019-02-19Zdjęć w galerii 28

We wtorek, 19 lutego odbył się kolejny wykład dla studentów siemiatyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem zajęcia miały formę warsztatową, a ich tematem było - zarządzania sobą w czasie. Zajęcia poprowadziła dr Joanna Samul adiunkt w Katedrze Organizacji i Zarządzania, Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Biwak harcerski w Kostomłotach
Dodano: 2019-02-19Zdjęć w galerii 16

W ostatni weekend (15-17 lutego) w Kostomłotach n. Bugiem odbył się biwak gromad siedleckich Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej - 1 Siedleckiej Gromady Zuchenek "Słoneczne Pszczółki", 1 próbnej Siedleckiej Gromady Zuchów "Odkrywcy Legend" oraz VIII Siedleckiej Gromady Zuchów "Wojownicy Ognistego Miecza". Na ten czas turystyczna baza "Stanica Jedności" w Kostomłotach stała się bazą NASA.