Seminarium poświęcone s. Hilarii...
Dodano: 2019-10-20Zdjęć w galerii 128

„Jedno biedne nic” - tak nazywała siebie s. Hilaria Emilia Główczyńska. O siostrze honoratce rozmawiano podczas sympozjum zorganizowanego 19 października w Wyższym Seminarium duchownym Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu. Spotkanie zorganizowano w 80. rocznicę śmierci siostry.

Seminarium poświęcone s. Hilarii...
Dodano: 2019-10-20Zdjęć w galerii 66

„Jedno biedne nic” - tak nazywała siebie s. Hilaria Emilia Główczyńska. O siostrze honoratce rozmawiano podczas sympozjum zorganizowanego 19 października w Wyższym Seminarium duchownym Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu. Spotkanie zorganizowano w 80. rocznicę śmierci siostry.

Biskup Antoni Dydycz Honorowym...
Dodano: 2019-10-19Zdjęć w galerii 92

Biskup Antoni Dydycz otrzymał tytuł honorowego obywatela gminy Sarnaki, decyzje taką jednomyślnie podjęła Rada Gminy podczas uroczystej sesji w sobotę, 19 października.

„Złote Jacki” po raz dwudziesty
Dodano: 2019-10-19Zdjęć w galerii 17

Osiągnięcia naukowe, dorobek artystyczny, zasługi w popularyzacji nauki i sztuki. W tych trzech kategoriach przyznaje swoje nagrody Siedleckie Towarzystwo Naukowe. W piątek 18 października uczyniło to po raz dwudziesty, wraz z Muzeum Regionalnym i stowarzyszeniem „Brama”. fot. Adam Krasuski

Siedlce: Patronalne święto służby...
Dodano: 2019-10-19Zdjęć w galerii 36

- Nie można wypełnić dobrze swojej misji, troski o chorych, nie kierując się wartościami, które przynosi Chrystus - mówił Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda podczas Eucharystii w święto patronalne Służby Zdrowia. We wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, kościół obejmuje swoją modlitwą wszystkich, którzy angażują się w ratowanie życia i zdrowia”- podkreślał hierarcha.

Biała Podlaska: Szkolne obchody XIX...
Dodano: 2019-10-19Zdjęć w galerii 9

17 października w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej odbyły się szkolne obchody XIX Dnia Papieskiego. Na tę okoliczność członkowie Szkolnego Koła Caritas przygotowali plakaty, które przedstawiały wydarzenia związane z Pierwszą Pielgrzymką św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.

Gmina Garwolin: w podziękowaniu za...
Dodano: 2019-10-19Zdjęć w galerii 46

16 października w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Zgromadzeni nauczyciele i zaproszeni goście obejrzeli ciekawe przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły. Nie zabrakło w nim elementów humorystycznych obrazujących szkolną codzienność.

Pamięć o patronie ciągle żywa w...
Dodano: 2019-10-19Zdjęć w galerii 10

Pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, obchodzony był XIX Dzień Papieski. W obchody tego ważnego święta włączyła się tradycyjnie Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brzegach, która nosi imię Wielkiego Polaka.

Cecylia Dąbrowska z Trąbek z...
Dodano: 2019-10-19Zdjęć w galerii 10

– W tym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń do nagrody. Wybór najlepszych nie był łatwy, bo do konkursu zgłoszono nietuzinkowych ludzi, znakomite zespoły, stowarzyszenia – podkreślał marszałek Adam Struzik.

Ślubowali śpiewająco
Dodano: 2019-10-18Zdjęć w galerii 83

56 uczniów rozpoczęło naukę w klasach pierwszych Szkoły Muzycznej I St. im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Młodsi będą uczyć się przez 6 lat, starsi podejmują naukę w cyklu 4-letnim.

Nowy szpital w Matugga. Wanda Health...
Dodano: 2019-10-18Zdjęć w galerii 12

W Matugga w Ugandzie wybudowano szpital im. Doktor Wandy Błeńskiej - "polskiej trędowatej", która pracowała z chorymi i biednymi w Afryce przez prawie 43 lata. Szpital funkcjonuje i przyjmuje chorych już od 16 września. O. Józef Matuła OFMConv., misjonarz z Ugandy przysłał do naszej redakcji korespondencję, w której opisuje to ważne wydarzenie i kolejne misyjne plany związane z wybudowaną placówką.

Dzień Papieski w Szkole Podstawowej...
Dodano: 2019-10-18Zdjęć w galerii 13

18 października w Szkole Podstawowej w Nowych Iganiach miał miejsce Dzień Papieski. Wydarzenie rozpoczęła konferencja ks. Mateusza Czubaka, kapelana Zakładu Karnego w Siedlcach.