• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Serokomla: Uroczyste otwarcie budynku...
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 155

13 października odbyło się uroczyste otwarcie budynku zaplecza boiska wielofunkcyjnego w Serokomli w powiecie łukowskim.

Siedlce: Absolwenci pielęgniarstwa...
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 8

Osiem odchodzi na emeryturę lub wyjeżdża za granicę – jedna przychodzi do zawodu. Zawodowa luka pokoleniowa powoduje, że nowo wykształcone pielęgniarki są rozchwytywane na rynku pracy. 18 października w Collegium Mazovia w Siedlcach swoje dyplomy odebrało ponad sześćdziesięcioro absolwentów kierunku „pielęgniarstwo” i czterdzieścioro przyszłych menadżerów służby zdrowia.

Dzień Papieski w siedleckim Elektryku
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 68

Ks. Jarosław Dziedzic, misjonarz z Boliwii oraz Krystyna Sobieska z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia byli gośćmi spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Papieskiego w ZSP Nr 1 w Siedlcach.

Dotrzymali słowa i zachwycili...
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 48

Zespół Voci Cantati działający w Sokołowskim Ośrodku Kultury słynie z pomysłowości i wielkiej pasji do muzyki. Jego założycielka i kierownik, Bożena Kaczmarek ma niesamowity dar do zjednania ludzi, którzy nieustannie chcą się rozwijać, a śpiew i taniec pozwalają im oderwać się od codziennych trosk i wyrazić swoją osobowość. Obecnie zespołem nie opiekuje się Bożena Kaczmarek, ale jej dzieło kontynuuje godny zastępca - Damian Suchożebrski. Doskonałym dowodem na to był środowy koncert pod tytułem ,„Kto tam czy to pan?”. I chociaż projekt ten swoją premierę miał w kwietniu to i tak jego druga, październikowa odsłona przyciągnęła tłumy miłośników muzyki Wasowskiego i Przybory.

O drzewach w I KLO im. św. Rodziny...
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 9

W Siedlcach trwa XIX Festiwal Nauki i Sztuki. Z tej okazji, w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącego im. św. Rodziny odbywają się warsztaty pt. „Drzewo i drewno”.

Siedlce: Rozpoczął się XIX...
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 16

W Siedlcach rozpoczął się XIX Festiwal Nauki i Sztuki. Inauguracja odbyła się dziś, 19 października w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Rodziny. Impreza z roku na rok rozrasta się i wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń miasta i regionu.

I liga: SKK Siedlce – GKS Tychy 90:97
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 27

I liga koszykówki: SKK Siedlce – GKS Tychy 90:97 (23:21, 30:24, 20:27, 17:25) fot. Magda Szewczuk

Wystawa poplenerowa z I Pleneru...
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 19

W Galerii DOM w Sokołowie Podlaskim po raz kolejny podziwiać można niezwykłe prace, powstałe w niezwykłym miejscu i w niezwykłych okolicznościach, podczas I Pleneru Malarsko-Fotograficznego w Drohiczynie, organizowanego przez Sokołowski Ośrodek Kultury. Na wystawie swoje prace poplenerowe prezentuje dziesięciu artystów, związanych z sokołowskim środowiskiem twórczym: Piotr Daniluk, Roman Domański, Michał Godlewski, Aneta Kocak, Andrzej Kublik, Ewa Kunicka, Piotr Marciniak, Teresa Pieniak, Aleksandra Rykała oraz Joanna Błońska – komisarz pleneru.

Podopieczni WTZ dziękują za pomoc
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 58

Za naszym pośrednictwem niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek w Siemiatyczach dziękują osobom, firmom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji wyjazdu na turnus rehabilitacyjny.

Ślubowanie w Szkole Podstawowej Nr 3...
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 89

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej Nr 3 w Siemiatyczach odbyło się w środę, 18 października. Uroczystość zorganizowano w godzinach popołudniowych, by uczniom mogli towarzyszyć rodzice. Byli więc uczniowie w galowych strojach, nauczyciele, dyrekcja, zaproszeni goście i licznie obecni rodzice, którzy chcieli towarzyszyć swoim pociechom w tej ważnej dal nich chwili.

Radio Podlasie na żywo z...
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 27

„Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości” pod takim hasłem rozpoczął się dziś, 19 października w Siedlcach III Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2017. Miejscem obrad jest siedziba Wydziału Humanistycznego UPH przy ul. Żytniej 39. Katolickie Radio Podlasie relacjonuje to wydarzenie.

Pilawa: podróżowanie z Piotrem...
Dodano: 2017-10-19Zdjęć w galerii 11

15 października w pilawskiej Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Piotrem Strzeżyszem, który od lat realizuje marzenie zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią i pisaniem. Przejechał kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach.