Garwolin: skromne, ale godne obchody
Dodano: 2019-12-14Zdjęć w galerii 58

13 grudnia 1981 roku komunistyczna władza wypowiedziała narodowi wojnę. Na ulice wyjechały czołgi, zamilkły telefony, wprowadzono godzinę milicyjną. 38 lat później, z inicjatywy Powiatu Garwolińskiego i Oddziału „Solidarności” zorganizowano rocznicowe obchody, których głównym punktem była Msza św. odprawiona w kolegiacie Przemienienia Pańskiego.

Sokołów Podlaski: oddali hołd...
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 10

13 grudnia 2019 o godzinie 13:00 mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego oddali hołd ofiarom wprowadzonego 38 lat temu stanu wojennego. Uroczystość otworzył burmistrz miasta, następnie dr Małgorzata Iwańska opowiedziała krótko o historii tego wydarzenia. Na zakończenie pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego złożone zostały wiązanki kwiatów oraz odśpiewano hymn państwowy.

Obchody 38. rocznicy wprowadzenia...
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 16

13 grudnia pod Pomnikiem Solidarności w Węgrowie odbyły się obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Turniej Matematyczny Matemaxus
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 15

Po raz trzeci postanowili promować matematykę, poszerzać wiedzę o treści spoza podstawy programowej i rozwijać zdolności uczniów. 13 grudnia na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Instytutu Matematyki Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach odbył się Turniej Matematyczny Matemaxus.

O dziedzictwie kulinarnym i systemach...
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 26

Dziedzictwo kulinarne i systemy jakości żywności były tematem spotkania, które odbyło się w czwartek 12 grudnia w Warszawie. W dyskusji na te tematy wzięli udział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, prof. Jarosław Dumanowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Grzegorz Łapanowski - prezes Fundacji Szkoła na Widelcu, znany kucharz i dziennikarz kulinarny.

Koncert Jana Pietrzaka i Jego Kapeli...
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 20

W przeddzień 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w sali kinowej Kina Wilga zabrzmiał koncert Jana Pietrzaka i jego Kapeli spod Egidy. Artysta po raz drugi gościł w Garwolinie na zaproszenie wicestarosty Powiatu Garwolińskiego Iwony Kurowskiej i Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie.

Laureaci konkursu „Muzyczna Lekcja...
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 14

„Muzyczna Lekcja Patriotyzmu” - tak zatytułowano koncert, który w listopadzie odbył się w parafii św. Jana Chrzciciela w Czerwonce. Do gminy Sokołów Podlaski zawitali wówczas artyści i muzycy Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Polskiej Opery Królewskiej, Teatru Muzycznego w Łodzi, Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i scen warszawskich.

Domanice: Śpiewająca Biblioteka
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 8

W Dniu Świętego Mikołaja dla przedszkolaków w Domanicach wystąpiła "Śpiewająca Biblioteka" czyli Edyta Zarębska jako Babcia Grunia oraz Robert Zarębski. Spotkanie było prezentem mikołajkowym dla najmłodszych. Wydarzenie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Domanicach.

Maciejowice: rekordowe „Mikołajki...
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 15

6 grudnia na sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach odbyły się „Mikołajki jak z bajki”. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.

Świątecznie, smacznie i kolorowo w...
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 76

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe. Świąteczny klimat zagościł w szkole w czwartek, 12 grudnia. Była choinka, św. Mikołaj, elfy i śnieżynki i całe mnóstwo stoisk ze świątecznymi potrawami, ozdobami i prezentowymi inspiracjami. To już tradycja, że w grudniowe popołudnie szkolny korytarz zamienia się w największy w okolicy świąteczny kiermasz.

Prezes ludowców w Garwolinie
Dodano: 2019-12-13Zdjęć w galerii 73

Sala konferencyjna na Miejskiej Pływalni „Garwolanka” już przed godziną 17:00 zaczęła się wypełniać. Przychodzili członkowie PSL, sympatycy Władysława Kosiniaka- Kamysza, rolnicy, przedsiębiorcy, emeryci. Każdy chciał współuczestniczyć w wydarzeniu, pierwszej wizycie prezesa PSL w stolicy powiatu garwolińskiego.

KS TURYŚCI z Włodawy z Pucharem...
Dodano: 2019-12-12Zdjęć w galerii 59

8 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Sławatyczach odbył się Nadbużański Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka i Wójta Gminy Sławatycze Arkadiusza Misztala. W imprezie uczestniczyły drużyny z powiatu bialskiego i włodawskiego.