Sesja Rady Powiatu Radzyńskiego
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 11

26 kwietnia odbyła się sesja Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim. Radni wysłuchali informacji Komendanta Powiatowego Policji o stanie bezpieczeństwa publicznego za 2016 rok i informacji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej za 2016 rok.

„Galeria Talentów” w łukowskiej...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 54

Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, muzyczne, taneczne i plastyczne. Okazją ku temu była kolejna edycja szkolnej „Galerii Talentów”.

Anna Janko w Radzyniu Podlaskim
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 23

26 kwietnia w Radzyniu Podlaski gościła Anna Janko, autorka Małej Zagłady. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

FIO Mazowsze Lokalnie - casting w...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 38

Od festynów integracyjnych, poprzez półkolonie, gry wielkoformatowe, place zabaw, przegląd piosenki ludowej czy teatr, aż po spisanie historii i wspomnień. Przedstawiciele 24 grup nieformalnych i młodych organizacji pozarządowych z regionu siedleckiego prezentowali 26 kwietnia przed komisją projekty zgłoszone w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Mazowsze Lokalnie.

Międzynarodowy Dzień Inwalidy w...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 29

Tradycyjnie wiosną obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Inwalidy. Z tej okazji w środę, 26 kwietnia Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Siemiatyczach zorganizował spotkanie.

Młody kierowca wjechał w płot
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 18

Uwaga kierowcy. Na drodze w miejscowości Ryżki w powiecie łukowskim lepiej zwolnić. Doszło tam do zdarzenia drogowego. Młody kierowca, prawdopodobnie jadąc za szybko, zjechał na pobocze i uderzył w płot. Na miejscu pracują służby.

Piosenki z „Kabaretu Starszych...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 20

Ich występy pozostają w pamięci na długo. Wspaniała scenografia, doskonała muzyka, kilkanaście wybitnych osobowości… Ci, co choć raz byli na ich koncercie niemal zawsze wracają. Voci Cantati po raz kolejny pokazało co potrafi!

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke w...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 36

Czy dostajecie czasem małpiego rozumu albo białej gorączki? - pytał Grzegorz Kasdepke podczas spotkania z uczniami w szkole Podstawowej nr 1. Siemiatyczach. Podczas spotkania „Na tropie właściwego słowa!” pisarz opowiadał o swoich książkach i ich bohaterach. Zasypywał dzieci pytaniami, dzięki którym poznawały one znaczenie wielu trudnych słów i zwrotów, mogły przekonać się czy mają w sobie zadatki na detektywa czy pisarza.

Siemiatycka młodzież po raz drugi...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 52

W strugach deszczu, ale z uśmiechami na twarzach w biało-czerwonych strojach, powiewając flagami i z balonami mieszkańcy powiatu siemiatyckiego przeszli w Marszu Biało-Czerwonym.

Łuków: pierwszy przegląd...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 57

Galeria Prowizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury zamieniła się w środowe popołudnie 26 kwietnia w salę koncertową. Przed publicznością wystąpiło dwanaścioro młodych muzyków. Byli to instrumentaliści – amatorzy. Do udziału w pierwszym takim przeglądzie zaprosił ich kapelmistrz Tadeusz Bochman.

Mistrzynie ortografii Ziemi...
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 46

Monika Bożek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie i Magdalena Paduch- uczennica Publicznego Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym, to tegoroczne Mistrzynie Ortografii Ziemi Garwolińskiej.

Zieleni się w Siemiatyczach
Dodano: 2017-04-27Zdjęć w galerii 21

W Siemiatyczach trwa wiosenna akcja sadzenia drzew, krzewów i bylin. Jak informuje siemiatycki magistrat - prawie 1000 roślin zasadzono w centrum miasta - w parku na Placu Jana Pawła II, przy zjazdach z ronda na ul. 11 Listopada, ul. Drohiczyńską i ul. 3 Maja, kolejne 150 roślin posadzono na Skwerze Artystów przy ul. 11 Listopada