Łukowskie obchody Powstania...
Dodano: 2020-01-22Zdjęć w galerii 17

Mieszkańcy Łukowa uczcili pamięć Powstańców Styczniowych. W środę 22 stycznia spotkali się przed Pomnikiem Powstańców. Tam złożono kwiaty i zapalono znicze. Miał być też wspólny spacer do miejsc poświęconych powstańcom, ale te plany pokrzyżowała pogoda.

Droga Parczew - Siemień już po...
Dodano: 2020-01-22Zdjęć w galerii 12

Zakończył się remont odcinka Parczew- Siemień. W piątek, 17 stycznia uroczyście otwarto przebudowaną drogę. W uroczystości wzięli udział: starosta parczewski Jerzy Maśluch, wójt gminy Siemień Tomasz Kanak, zastępca burmistrza Parczewa Michał Bożym, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu parczewskiego, gminy Parczew i gminy Siemień oraz duchowieństwa.

Pratulin: Pobożność Maryjna –...
Dodano: 2020-01-22Zdjęć w galerii 28

Po raz VIII w wieczornym spotkaniu świadectwa męczenników z Pratulina zgromadzili się pielgrzymi, by wypraszać łaski przez ich pośrednictwo. Kolejne spotkanie nowennowe poświęcone było pobożności Maryjnej, z której wyrosło to piękne – męczeńskie świadectwo prostych ludzi podlaskiej ziemi i w te treści wprowadziła uczestników nowenny koronka przez przyczynę Męczenników, która poprzedziła główną część modlitw – spotkanie z Chrystusem w Eucharystii.

Garwolin: ostatnie pożegnanie...
Dodano: 2020-01-21Zdjęć w galerii 55

21 stycznia mieszkańcy Garwolina pożegnali śp. Józefa Siarkiewicza- człowieka o wielkim sercu, patriotę, autorytet moralny, zasłużonego dla miasta i powiatu. Przez pół wieku był nauczcielem i wychowawcą wielu pokoleń mieszkańców Garwolina, miasta które nade wszystko ukochał. Miał 93 lata.

Siedlce: Przedszkolaki zaśpiewały...
Dodano: 2020-01-21Zdjęć w galerii 65

Dla najmłodszych był to dzień pełen emocji, dla ich dziadków chwile przepełnione wzruszeniami. We wtorek, 21 stycznia 3-latki z Miejskiego Przedszkola nr 22 zaprezentowały przed swoimi dziadkami program artystyczny.

Siedlce: Przedszkolaki zaśpiewały...
Dodano: 2020-01-21Zdjęć w galerii 99

Dla najmłodszych był to dzień pełen emocji, dla ich dziadków chwile przepełnione wzruszeniami. We wtorek, 21 stycznia 3-latki z Miejskiego Przedszkola nr 22 zaprezentowały przed swoimi dziadkami program artystyczny.

Roztańczone ferie w Siemiatyczach
Dodano: 2020-01-21Zdjęć w galerii 50

Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” z Siemiatycz zaprasza chłopców i dziewczynki z klas I i II Szkół Podstawowych na zajęcia i przygodę pod hasłem „Ferie z Tańcem”. Zajęcia prowadzone w pierwszym tygodniu ferii adresowane są też do dorosłych - do nauczycieli przedszkoli, nauczania początkowego, muzyki, wychowania fizycznego, a nawet tylko sympatyków i entuzjastów tańca.

Pratulin: Drobna rzecz – a jak...
Dodano: 2020-01-21Zdjęć w galerii 27

Mały szczegół – a tak wiele może znaczyć – dla wiary, życia, kariery i wieczności – taką sugestię usłyszeli na rozpoczęcie VII dnia nowenny wszyscy zebrani w sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie i łączący się przez fale Katolickiego Radia Podlasie.

Wokalistki Fabryki Piosenki na...
Dodano: 2020-01-21Zdjęć w galerii 12

Emilka Szcześniak, Zuzanna Bochman i Oliwia Dzido brały udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Bielsku Podlaskim. Wokalistki Fabryki Piosenki, działającej w Łukowskim Ośrodku Kultury, przywiozły z festiwalu Złoty, Srebrny i Brązowy Flecik.

Maciejowice: takiego koncertu kolęd...
Dodano: 2020-01-21Zdjęć w galerii 23

Frekwencja na pierwszym w tym roku wydarzeniu kulturalnym przerosła oczekiwania organizatorów. W I Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Maciejowicach wzięło udział około dwustu uczestników, a niemal drugie tyle mieszkańców nadwiślańskiej gminy i gości zaproszonych zasiadło na widowni.

Rodzinne kolędowanie w parafii Zembry
Dodano: 2020-01-20Zdjęć w galerii 30

„Żłóbek jest jakby żywą Ewangelią, która wypływa z kart Pisma Świętego. Kontemplując scenę Bożego Narodzenia jesteśmy zaproszeni do cudownego wyruszenia w drogą, pociągnięci pokorą Tego, który stał się człowiekiem, aby spotkać każdego człowieka. Żłóbek ukazuje czułość Boga”. Tymi słowami papieża Franciszka z Listu apostolskiego o znaczeniu żłobka ks. Jacek Sereda, diecezjalny duszpasterz rodzin rozpoczął, rodzinne kolędowanie w Zembrach.

W Terespolu po raz piąty grali w...
Dodano: 2020-01-20Zdjęć w galerii 9

19 stycznia w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu odbył się piąty Turniej Szachowy o Puchar Senatora RP Grzegorza Biereckiego. Zawody wzbudziły duże zainteresowanie, gdyż do gry przystąpiło aż 46 zawodników z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Konstantynowa, Mińska Mazowieckiego, a nawet z Brześcia, którego reprezentacja na czele z mistrzynią międzynarodową Tatianą Berlin liczyła 4 osoby.