dzien swietosci zycia

W ramach dekanalnych obchodów Dnia Świętości Życia, 25 marca w garwolińskiej kolegiacie Przemienienia Pańskiego odprawiona została Msza św., w czasie której kilkadziesiąt osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po nabożeństwie odbył się V Różańcowy Marsz Świętości Życia.

Grazyna Kulik

„Osoby z autyzmem są wśród nas, ale to my musimy do nich wyjść. One tego nie zrobią” – mówi Grażyna Kulik, prezes Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” i zaprasza na wydarzenia, które Stowarzyszenie przygotowuje z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.

Alina Lubian

Pilawski samorząd realizuje ciekawy, 3-etapowy projekt, który dedykowany jest dzieciom, młodzieży oraz starszym, i zawiera elementy ochrony środowiska, rekreacji i sportu. Niedawno przekazany został do użytku drugi już element tego projektu, a mianowicie kolorowy plac zabaw dla dzieci, który zrealizowano ze wsparciem środkami ministerstwa sportu.

Rok Kosciuszki

W Maciejowicach od lat kultywowane są tradycje związane z Tadeuszem Kościuszką i Bitwą Maciejowicką, ale w tym roku będą to szczególne, międzynarodowe uroczystości, nad którymi patronat prawdopodobnie obejmie prezydent RP Andrzej Duda i być może Głowa Państwa będzie honorowym gościem w nadwiślańskiej gminie.

Lidia Sopel-Sereja

W partnerstwie z Caritas Diecezji Siedleckiej, samorząd miasta Łaskarzewa zamierza zorganizować z prawdziwego zdarzenia klub malucha. Placówka jakiej nie ma w okolicy powstanie do końca tego roku i będzie miejscem spotkań mam i dzieci do lat trzech.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Rząd przyjął niedawno projekt ustawy o spółdzielniach rolników. Nowa ustawa daje możliwość zrzeszania się wszystkim rolnikom, a nawet osobom, które nie prowadzą działalności rolnej, zaznacza minister. Spółdzielnie mają prowadzić działalność gospodarczą na rzecz swoich członków w poszczególnych obszarach, dodaje szef resortu rolnictwa. - Przewidywane są ulgi w podatku dochodowym, w podatku od spadków i darowizn, a także w podatku od nieruchomości Stąd wymagana notyfikacja Komisji Europejskiej. Minister Krzysztof Jurgiel powiedział, że na razie rząd nie planuje zmieniać prawa spółdzielczego.

Anna Stephan

Przy Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie powstaje poradnia naprotechnologiczna skierowana głównie dla małżeństw, które mają problemy z płodnością. O problemie niepłodności z instruktorem i edukatorem naprotechnologi Ewą Jurczyk oraz doradcą życia rodzinnego, instruktorką naprotechnologi Anną Stephan – rozmawia Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Ks. dr Jacek Sereda

KOMAROWKA

23 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komarówce Podlaskiej została otwarta wystawa starej fotografii, poświęcona architekturze Komarówki Podlaskiej.

WETERYNARZ

Po 43. latach pracy odszedł na emeryturę Marian Nojszewski, pełniący funkcję Powiatowego Lekarza Weterynarii na terenie powiatu węgrowskiego. Oficjalnie wiadomość ta przekazana została na sesji Rady Powiatu Węgrowskiego, jaka odbyła się 22 marca. Tuż przed rozpoczęciem obrad Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski, Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska podziękowali Marianowi Nojszewskiemu za jego służbę na rzecz powiatu węgrowskiego. Głos zabrał również Marian Nojszewski, który wspominał początki swojej pracy w Węgrowie.