R E K L A M AWŁODAWA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Włodawa wyciąga pomocną dłoń do przedsiębiorców
2020-03-26 11:52:55 Artykuł czytany 22 razy


W oczekiwani na przyjęcie przez Sejm rządowego projektu tzw. tarczy antykryzysowej burmistrz Włodawy deklaruje wsparcie dla przedsiębiorców. Będą oni mogli liczyć na odroczenie terminu płatności lokalnych podatków.


- Z niecierpliwością czekamy na rządowy program działań antykryzysowych, który pozwala bezpośrednio wójtom, burmistrzom, prezydentom miast na uruchomienie szybkich działań zapobiegających utracie płynności finansowej przez przedsiębiorców, których sytuacja uległa pogorszeniu w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Głosowanie nad rządowym projektem tzw. tarczy antykryzysowej zaplanowano na piątkowe posiedzenie. Jednak włodawscy przedsiębiorcy już teraz mogą składać wnioski o odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości.

- W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową, podjąłem decyzję oodroczenia płatności podatku od nieruchomości lub rozłożenia jej na raty. W obowiązującym stanie prawnym nie istnieje możliwość nienaliczania podatku i odsetek za zwłokę od podatku niezapłaconego w terminie. Istnieje jednak możliwość złożenia indywidualnego wniosku o ulgę w spłacie zobowiązania podatkowego –
wyjaśnia W. Muszyński.

Oznacza to, że przedsiębiorca, który złoży wniosek będzie mógł liczyć między innymi na: odroczenie terminu płatności podatku, rozłożenie zapłaty na raty oraz odroczenie zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami.

Wniosek w sprawie ulgi można przesyłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego we Włodawie (al. J. Piłsudskiego 41), za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres info@wlodawa.eu lub złożyć w Punkcie Obsługi Interesantów. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 82 5721-444 wew. 13, wew.21, wew.19.

Projekt ustawy decyzję o wprowadzeniu ulgi w podatkach dla przedsiębiorców pozostawia samorządom. Burmistrz Włodawy uważa je za zasadne i już dzisiaj deklaruje, że podejmie te działania.

- Bezzwłocznie po przyjęciu przez sejm tzw. tarczy antykryzysowej podejmiemy działania, aby uruchomić pozostałe procedury pozwalające na wsparcie lokalnych przedsiębiorców. Ponadto, mając na względzie trudną sytuację osób  prowadzących działalność usługową i handlową stosownie do naszych kompetencji i możliwości finansowych rozważymy podjęcie działań, związanych ze zwolnieniem przedsiębiorców w trudnej sytuacji z podatku od nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności – dodaje W. Muszyński.Inf. pras.
[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Kredyt gotówkowy - gdzie najlepiej wziąć kredyt z...
2020-07-07 12:36:39 Kategoria:

Przyszli kredytobiorcy, którzy obserwują oferty kredytów gotówkowych, szukają tych atrakcyjnych cenowo i posiadających niskie oprocentowanie. Szczególnie jest to istotne...

więcej »
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »

Włodawa

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-07-09 18:42:00 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Kondolencje

Najnowsze Informacje