R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wielki Finał Mistrzostw Świata w Dobroci 6. edycji Kampanii - Kilometry Dobra
2019-05-30 07:45:49 Artykuł czytany 65 razy


1 i 2 czerwca w całej Polsce odbędzie się Wielki Finał Mistrzostw Świata w Dobroci 6. edycji Kampanii „Kilometry Dobra”. W niedzielę, 2 czerwca finał zaplanowano także w Węgrowie. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się na placu parafii Ojca Pio zachęca Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Autystycznym „SPONiA-Węgrów”


Dobroczynna Kampania „Kilometry Dobra”, już po raz szósty połączy ludzi z całej Polski. Wszystkie biorące udział organizacje już teraz walczą o swoje marzenia i o pierwsze miejsce w rankingu na www.kilometrydobra.pl. W najbliższy weekend będą układać tysiące złotówek, aby przygotować się do próby bicia rekordu Guinnessa, a także udowodnią, że dobro da się zmierzyć.

Kilometry Dobra to ogólnopolska akcja filantropijna, w której udział bierze kilkadziesiąt organizacji społecznych z całego kraju. Są to fundacje i stowarzyszenia, które są duże, ale i niewielkie, a aktywne. Codziennie starają się zmieniać swoją rzeczywistość, działają w lokalnych społecznościach, nie mogąc się schować za reklamą telewizyjną. Przez trzy miesiące, od pierwszego marca do początku czerwca, uczestnicy poświęcają każdą wolną chwilę na zbiórki, aukcje, licytacje, koncerty, festyny, a to wszystko, aby być bliżej realizacji swoich szlachetnych celów.

Główny sztab Kampanii koordynuje ich działania z jednego miejsca – mieszczącego się w Krakowie w biurze Polskiego Instytutu Filantropii. Pozwala to na zmniejszenie kosztów poszczególnych działań (nie muszą same zatrudniać grafika, webmastera, zamawiać materiałów promocyjnych itp.). Energia, z jaką pracują uczestnicy, idea i rezultaty Kampanii sprawiają, że wiele osób otworzyło się na ich działanie. „To jest Mistrzostwo Świata, oni będą w niebie. Dzielcie się tym, czym możecie: sercem, gestem, dobrym słowem.” – komentuje Grzegorz Markowski z zespołu Perfect https://youtu.be/ISev0RPF1JU. Oprócz Zespołu Perfect, wśród ambasadorów kampanii są też m.in.: Zespół Skaldowie, Bracia Golcowie, aktorki Beata Ścibakówna i Wiktoria Gąsiewska, wokaliści Witold Paszt, Tomasz Organek, Stanisław Sojka, reprezentant Polski, Bartosz Kapustka, Kabaret Moralnego Niepokoju, Mariusz Kałamaga i wiele innych.
6. edycja jest wyjątkowa, ponieważ świętujemy w niej 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda uczestnicząca w kampanii organizacja ma, jako swego patrona, jednego filantropa, czyli postać historyczną, której postawa i dokonania są godne do naśladowania.

Finał kampanii zaplanowano na weekend 1-2 czerwca. W tych dniach Kilometry Dobra będą m.in. w Przemyślu, Korczynie, Jarosławiu, Siedlcach, Krakowie, Bytomiu, Juszczynie, Olsztynie, Węgrowie, Łęcznej, Choczewie, Zamościu, Radziechowach, Świdnicy, Starym Mieście, Tarnowie i Szczecinie. Wspólnie będziemy bić rekord w układaniu szeregu monet, który od 2012 roku należy do Austriaków i wynosi 75,2 km. To jedyna kampania, w której można zobaczyć na własne oczy każdą zebraną złotówkę, choć są ich setki tysięcy!źródło: inf. ras

KSKib [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9

WĘGRÓW, 09.11

Siatkarki Nike Węgrów podejmą zespół z Warszawy

więcej »

WĘGRÓW, 09.11 17:00

Węgrów: Diecezjalny Bal Andrzejkowy KSM

więcej »
10
11

WĘGRÓW, 11.11

Narodowe Święto Niepodległości w Węgrowie

więcej »

WĘGRÓW, 11.11 17:45

Trzy tablice ku pamięci odzyskania przez Polskę Niepodległości

więcej »
12 13 14 15 16 17

WĘGRÓW, 17.11

Tym razem Cieszkowski

więcej »

WĘGRÓW, 17.11 17:00

Marcin Zieliński przyjedzie do Łochowa

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje