R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nowy blok operacyjny otwarty
2017-04-21 17:22:38 Artykuł czytany 2074 razy


Czekali na niego kilka lat. Jego budowa kosztowała 12 milionów złotych i choć został otwarty pół roku później niż wstępnie zakładano, to w końcu jest - nowy blok operacyjny w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie. Oficjalne otwarcie nowo wybudowanej części szpitala odbyło się 20 kwietnia. Był to wielki dzień dla węgrowskiego SP ZOZ-u.


W uroczystości otwarcia bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie udział wzięli m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wraz z wicemarszałek Ewą Janiną Orzełowską, biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, poseł na Sejm Grzegorz Woźniak, władze powiatu węgrowskiego na czele ze starostą Krzysztofem Fedorczykiem  oraz liczne grono samorządowców różnych szczebli, radnych,  jak również przedstawiciele służby mundurowych, dyrektorzy jednostek i instytucji oraz grupa tych najbardziej zainteresowanych czyli lekarze i pracownicy węgrowskiego SP ZOZ-u.

Na początku uroczystości dyrektor SP ZOZ w Węgrowie Artur Skóra opowiedział zgromadzonym historię budowy bloku operacyjnego oraz towarzyszące temu perypetie. W dalszej kolejności głos zabrali zaproszeni goście. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Nowa część szpitala została także poświęcona przez biskupa Tadeusza Pikusa.  Na zakończenie goście mieli okazję zwiedzić blok oraz poczęstować się tortem.

Trzeba przyznać, że dzięki tej inwestycji Szpital Powiatowy w Węgrowie zyskał zupełnie nowe oblicze. W  dobudowanej części szpitala znajdują się dwie sale operacyjne, na których zainstalowany został specjalistyczny sprzęt.  Pierwsza z sal wyłożona jest korianem. Jako element designu na ścianie znaleźć można kolorowe tulipany na tafli szkła. Co do sprzętu to znajduje się tu m.in. specjalny stół operacyjny przystosowany pod operacje bariatryczne, aparat do usypiania chorych, który pilnuje, aby chory nie obudził się w trakcie operacji oraz laparoskop. Jest także nowoczesna lampa operacyjna zbudowana w technologii LED, analizująca doświetlenie i reagująca na zaciemnienie pola. Na lampie zamontowana jest kamera  pozwalająca na rejestrację obrazu. Na ścianie zawisł monitor.  Z kolei druga sala operacyjna utrzymana jest w nastrojach metaliczno-niebieskich. Ta sala, jak wyjaśnił Artur Skóra wykończona jest w technologii blacha kwasówka plus malowana blacha kwasówka oraz dołożona na ścianie tafla szkła z ozdobnym storczykiem. To pomieszczenie ma być przeznaczone pod pracownię endoskopową.

Budowa bloku operacyjnego trwała blisko 7 lat. Inwestycja pochłonęła 12 mln zł, z czego niecałe 9,5 mln zł to wkład własny SP ZOZ-u, a niecałe 2,5 mln zł to dotacja od samorządu powiatu węgrowskiego. Jak podkreśla Artur Skóra budowa bloku to inwestycja zrealizowana dzięki oszczędnościom własnym zakładu,  przy czym warto podkreślić, że od wielu już lat węgrowski SP ZOZ nie wykazuje żadnych zadłużeń.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


NBG/Węgrów

DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Natalia Bala-Gąsecka
tel. 508 059 868
bala@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • jumay
    2017-04-22 13:30:55

    arrow

    A pani U swoją kreacją chciała przebić biskupa, naprawdę to już się staje nudzące co nie otworzysz z naszego powiatu to pani U niedługo nawet jak otworzę lodówkę to i tam ona będzie brrr...

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Węgrów

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

WĘGRÓW, 03.06

Zaproszenie na piknik

więcej »

WĘGRÓW, 03.06 12:00

Zaproszenie na IV Festyn Rodzin Zastępczych

więcej »
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15

WĘGRÓW, 15.06

Sympozjum Ekumeniczne i Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Jedność w różnorodności"

więcej »
16

WĘGRÓW, 16.06

VI Wojewódzkie Zawody OSP nad Zalewem w Węgrowie

więcej »
17

WĘGRÓW, 17.06

Zaproszenie na Galę Tańca

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje