R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Małżonka Prezydenta „Qurierem Świętego Mikołaja”
2018-12-07 15:35:58 Artykuł czytany 491 razy


W Stoczku w województwie mazowieckim Mikołajki upłynęły wśród magicznych bożonarodzeniowych opowieści, kolędowania i wymarzonych prezentów. - Dziś przypada jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku: ofiarowujemy sobie prezenty - mówiła Pierwsza Dama podczas spotkania z wychowankami świetlicy socjoterapeutycznej. - Najważniejsze jednak jest obdarowywanie siebie nawzajem obecnością, serdecznością i życzliwością - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda, dodając, że od progu poczuła rodzinną atmosferę panującą w ośrodku. - Bardzo się cieszę, ponieważ to znaczy, że dobrze się Wam razem przebywa i współpracuje - powiedziała.


Małżonka Prezydenta dołączyła do akcji „Qurier Świętego Mikołaja” spełniającej świąteczne marzenia tych dzieci, które z różnych względów nie mogą liczyć na podarunki. W odpowiedzi na listy napisane przez najmłodszych do patrona dzisiejszego święta, jego pomocnicy przygotowali prezenty dla podopiecznych świetlic środowiskowych, wiejskich, socjoterapeutycznych oraz innych miejsc wspierających dzieci borykające się z biedą, problemami alkoholowymi i bezrobociem rodziców, brakiem akceptacji szkolnej i zaległościami w edukacji.

W Stoczku, w podziękowaniu za zaangażowanie „Qurierów Świętego Mikołaja” w przygotowanie wyśnionych upominków dzieci przedstawiły program artystyczny, za który otrzymały zasłużone gromkie brawa. Następnie podopieczni świetlicy rozmawiali o ulubionych bożonarodzeniowych tradycjach, strojeniu choinki, kolędowaniu oraz o świątecznych opowieściach, które przeczytała im Pierwsza Dama. - Czytanie to przede wszystkim świetna przygoda - przekonywała najmłodszych Małżonka Prezydenta. - Można podróżować po całym świecie, spotkać się z Eskimosami i zanurzyć w oceanie nie wychodząc z domu - mówiła, zachęcając do sięgania po książki.

Następnie podopieczni ośrodka pokazali Pierwszej Damie świetlicę, w której spędzając czas po szkole wspólnie się bawią i uczą. Opowiedzieli o swoich pracach plastycznych i kąciku czytelniczym, a także szukali własnych mocnych stron, ponieważ jak zapewniła dzieci Małżonka Prezydenta, każdy z nas ma zalety, które warto pielęgnować i rozwijać.

Organizatorem akcji jest Fundacja Przyjaciółka, która spełnia marzenia również podopiecznych z rodzin zastępczych, ośrodków szkolno-wychowawczych i wszystkich tych miejsc, które dają najmłodszym poczucie bezpieczeństwa i radość z bycia dzieckiem. Misją organizacji jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz wsparcie potrzebujących rodzin.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


(KS)
(www.prezydent.pl, fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)


KSkib/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.05

I Bieg Flagi w Łochowie

więcej »
3

WĘGRÓW, 03.05

3 Maja w Węgrowie

więcej »
4

WĘGRÓW, 04.05 10:00

Zjazd Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »
5
6 7 8 9 10 11

WĘGRÓW, 11.05 10:00

Liw: Otwarcie Parku Kulturowo-Historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich

więcej »
12
13 14

WĘGRÓW, 14.05 11:00

15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

więcej »
15

WĘGRÓW, 15.05 13:00

Obchody 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębkowie

więcej »
16 17 18

WĘGRÓW, 18.05

Noc Muzeów w podziemiach parafii klasztornej w Węgrowie

więcej »
19

WĘGRÓW, 19.05 12:00

Odsłonięcie Pomnika 100-lecia Niepodległości Polski w Ruchnie

więcej »
20 21 22 23 24 25 26

WĘGRÓW, 26.05

Koncert „Dla Matki”

więcej »
27 28

WĘGRÓW, 28.05 16:00

Konferencja „Prawa konsumenta w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości”

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje