R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Działania strażaków na terenie powiatu węgrowskiego w minionym tygodniu
2020-08-03 14:13:09 Artykuł czytany 324 razy


W okresie od 27 lipca do 2 sierpnia na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano: 26 zdarzenia, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 5 pożarów i 21 miejscowych zagrożeń.


28 lipca - Wypadek w Węgrowie, ul. Karola Szamoty

Powracający z tankowania pojazdu zastęp JRG GCBA najechał na zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic. Pięcioro podróżujących, samodzielnie opuściło pojazdy, jedna osoba skarżyła się na złe samopoczucie. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i udzieleniu pomocy kierującej Fordem polegającej na unieruchomieniu odcinka szyjnego kręgosłupa i wsparciu psychicznym. Po przyjeździe ZRM wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały profilaktycznie przebadane. Podczas przekazywania miejsca zdarzenia policji pasażerka drugiego pojazdu uczestniczącego w wypadku zaczęła uskarżać się na ból w biodrze i klatce piersiowej. KDR zadysponował ZRM, który po ponownym przebadaniu postanowił o przewiezieniu pacjentki do szpitala. Na tym działania zakończono.

30 lipa -  pożar lasu w Zieleńcu, gm. Sadowne

Na pierwszy rzut zadysponowane zostały zastępy OSP Sadowne, OSP Zieleniec i posterunek JRG. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że pali się ściółka leśna i młodnik na przeciwko cegielni. W drugim rzucie zadysponowano dwa zastępy OSP Sadowne i OSP Sokółka. Na miejsce pożaru przyjechał miejscowy leśniczy z Nadleśnictwa Łochów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów wody w natarciu na front pożaru co doprowadziło do lokalizacji a następnie poprzez przelewanie ściółki leśnej do ugaszenia pożaru. Na tym działania zastępów zakończono.
 
2 sierpnia - wypadek w Pogorzelcu, gm. Łochów

Do SKKP w Węgrowie wpłynęła informacja o tym, że mężczyzna wywrócił się na  Quadzie i krwawi. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu JRG Posterunek w Ostrówku, kierujący działaniami ratowniczymi strażak poinformował, że na miejscu jest już karetka ZRM i policja. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu, miejsca zdarzenia oraz wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla LPR Ratownik 19. Decyzją lekarza poszkodowany został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia. Po zabezpieczeniu startu LPR, zastępy zakończyły działania, na miejscu pozostał patrol policji celem prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych.

Dariusz Maciąg PSP Węgrów

KG [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Górecka
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Historia kart kredytowych
2020-09-30 10:58:58 Kategoria:

Jaka jest historia kart kredytowych? Jakie były jej początki i rozwój na przestrzeni wieków? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule!

więcej »
foto

Niezapomniane wakacje w Bułgarii – Słoneczny Brzeg i...
2020-09-29 09:32:22 Kategoria:

Jedną z popularniejszych, często wybieranych wakacyjnych destynacji jest Bułgaria. Kraj ten zachwyca pięknymi, piaszczystymi plażami i słonecznym klimatem, które przez...

więcej »
foto

Jak mogą nazywać się apteki internetowe, kto tam...
2020-09-25 07:38:16 Kategoria:

Apteka to szczególne miejsce w opiece zdrowotnej każdego Polaka. Niektórym pacjentom może źle się kojarzyć - chociażby ze względu na comiesięczne wydatki czy stanie w...

więcej »
foto

Jakie konto bankowe dla małżeństw i par?
2020-09-23 13:23:27 Kategoria:

Na założenie wspólnego konta bankowego coraz częściej decydują się małżonkowie oraz pary, które nie zalegalizowały swojego związku. Nie jest to rozwiązanie,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Tydzień z "Zabawą" KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO na antenie...
2020-09-29 12:16:03 Kategoria:

Zapraszamy w tym tygodniu do posłuchania ZABAWY - piątego albumu KRZYSZTOFA ZALEWSKIEGO

więcej »


Węgrów

w lewoPaźdzernik 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

WĘGRÓW, 04.10

Mazowsze w Koronie - Beethoven w Węgrowie

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje