R E K L A M AWĘGRÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Z kroniki węgrowskich strażaków
2018-02-19 14:37:33 Artykuł czytany 514 razy


W okresie od 12 do 19 lutego na terenie powiatu węgrowskiego strażacy odnotowali 9 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym 4 pożary i miejscowych zagrożeń.


Przykładowe zdarzenia:

14.02.2018r.  Zając, gm. Liw – Wypadek aut osobowych
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu JRG PSP Węgrów, KDR stwierdził, że na drodze wojewódzkiej nr 696 (na ok. 8 km) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały łącznie 2 osoby kierujące. Oba pojazdy znajdowały się na jezdni, natomiast osoby jadące same wyszły z pojazdów przed przyjazdem służb. Droga była nieprzejezdna. Na miejsce równocześnie z zastępem JRG Węgrów przybył ZRM, który zajął się udzielaniem pomocy medycznej 2 osobom poszkodowanym z tych pojazdów. Działania zastępu JRG PSP Węgrów oraz kolejnych przybywających OSP Liw i OSP Wyszków polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia (lampy ostrzegawcze, pachołki), kierowaniu ruchem drogowym do momentu przyjazdu policji, odłączeniu akumulatorów oraz udzieleniu pomocy ZRM w przeniesieniu jednej osoby na noszach do karetki. Przybyła policja wyznaczyła objazd (Śnice-Wyszków-Zając). Po zakończeniu czynności operacyjnych policji zastęp OSP przy pomocy sorbentu usunął niewielki wyciek płynów eksploatacyjnych z jezdni. Na tym działania zakończono.


15.02.2018r. Ruchna gm. Liw –  Pożar budynku mieszkalnego
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu JRG PSP Węgrów i przeprowadzonym rozpoznaniu KDR stwierdził: pożar sadzy w przewodzie kominowym w drewnianym budynku jednorodzinnym krytym blachą.
Działania zastępów polegały na założeniu sita kominowego na komin oraz podaniu prądu proszku z gaśnic na palące się sadze do wnętrza przewodu . Prowadzone działania doprowadziły do lokalizacji a następnie likwidacji pożaru. W międzyczasie sprawdzono w budynku pomieszczenia przyległe do przewodu kominowego na obecność tlenku węgla nie stwierdzając jego obecności.

16.02.2018r.   Gwizdały gm. Łochów  – Zderzenie ciągnika i samochodu ciężarowego
 Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Budziska i chwilę później OSP Gwizdały stwierdzono, że  zderzeniu uległo ciągnik rolniczy i samochód ciężarowy z przyczepą przewożący złom. Ciągnik rolniczy znajdował się w rowie, a samochód ciężarowy stał na jednym pasie drogi. Ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu był Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanemu kierowcy ciągnika rolniczego. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory i na prośbę policji kierowano ruchem drogowym a następnie oświetlano teren prowadzonych działań podczas oględzin przez policję oraz w czasie usuwania pojazdów. Po zabraniu pojazdów uprzątnięto jezdnię.

17.02.2018r. Zając gm. Liw  –  Samochód osobowy wpadł w poślizg
 Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu GBA 2.6/25 KDR stwierdził, że na DW696 (8,1km) samochód osobowy prawdopodobnie wpadł w poślizg i wypadł poza pas drogi uderzając w wzniesienie ziemi w rowie. Na miejscu znajdował się już ZRM, który zajmował się udzielaniem pomoc medycznej. Pojazdem podróżowały 2 osoby: kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb oraz pasażerka, przytomna, uskarżająca się na ból w okolicach barku, nie zakleszczona. Działania zastępu JRG GBA oraz przybyłego na miejsce zdarzenia OSP Ruchna polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia (pachołki), pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym (wahadłowo), odłączeniu akumulatora, zakręceniu gazu LPG w pojeździe oraz pomocy ZRM w przeniesieniu jednej osoby na desce do karetki. Kierowca pojazdu znajdował się w stanie szoku, więc lekarz ZRM zdecydował o zadysponowaniu kolejnego ZRM.

18.02.2018r.   Węgrów  –  Wypadek dwóch aut
 Do SK KP PSP w Węgrowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Dyżurny SK zadysponował 2 zastępy  JRG PSP Węgrów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na drodze wojewódzkiej nr 637 (na ok. 77 km) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Oba pojazdy znajdowały się na jezdni (zablokowane oba pasy), w środku nie było żadnych osób. Na miejscu była policja i ZRM, który zajmował się osobami jadącymi samochodami (2 osoby zabrano do szpitala). Działania zastępów JRG polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia (lampy ostrzegawcze, pachołki), odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach i pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym.


Tekst: KP PSP Węgrów/ NBG

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Węgrów

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

WĘGRÓW, 08.12

Siatkarki Nike podejmą Krótką Mysiadło

więcej »
9
10 11 12 13

WĘGRÓW, 13.12

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

więcej »
14 15 16

WĘGRÓW, 16.12

Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje