util util util
foto

Wysokie zwycięstwo sokołowskich piłkarzy
2018-08-20 14:21:31 Artykuł czytany 237 razy

W III kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski rozgromiło na wyjeździe Zryw Sobolew 7:2(4:0). Łupem bramkowym podzielili się: Dawid Kobus(2), Marcin Siedlecki, Piotr Osial, Przemek Głowacz, Hubert Fabisiak i Paweł Buczyński.

Po dwóch kolejkach zarówno jedni jak i drudzy mieli na koncie komplet punktów. Dodatkowo gospodarze niedzielnego meczu zajmowali przed trzecią serią gier pozycje lidera tabeli. Taki stan rzeczy sprawiał, że spotkanie dla podopiecznych Rafała Marcyniuka zapowiadało się jako bardzo trudne. Na szczęście nie potwierdziło tego boisko, ponieważ po upływie trzydziestu minut losy rywalizacji były rozstrzygnięte. Skupimy się tylko na akcjach bramkowych, bo nie sposób przytoczyć wszystkie okazję stworzone przez gości. Już w 9’ strzelanie rozpoczął Dawid Kobus, który wykorzystał prostopadłe podanie od Przemka Głowacza i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza z Sobolewa. Kilka chwil później kąśliwe uderzenie z dystansu Marcina Siedleckiego przyniosło podwyższenie prowadzenia. Autorem trzeciego gola był Piotr Osial umieszczając piłkę w siatce z okolic 16 metra. W tej sytuacji młodszemu koledze asystował Siedlecki. Mimo wielu szans przed przerwą jeszcze tylko raz udało się skutecznie zakończyć akcję. Zrobił to Przemek Głowacz wykorzystując „wcinkę” za linię obrony zaserwowaną przez Siedleckiego.

Drugą odsłonę przyjezdni ponownie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Kilka minut po wznowieniu gry faulowany w polu karnym był Łukasz Supleński. Arbiter bez wahania wskazał „na wapno” a jedenastkę na gola zamienił Hubert Fabisiak. Bardzo wysokie prowadzenie było powodem rozluźnienia w szeregach Podlasia. Ten fakt szybko wykorzystali gospodarze, którzy w ciągu ośmiu minut dwukrotnie pokonali Konrada Kotowskiego. Na szczęście później wszystko wróciło do normy. Na 6:2 podwyższył Dawid Kobus dobijając nieczysty strzał Głowacza, natomiast wynik ustalił Paweł Buczyński kończąc akcje po znakomitym, długim podaniu od Kobusa.

Zryw Sobolew – Podlasie Sokołów Podlaski 2:7(0:4)

Bramki dla Podlasia: Dawid Kobus 9’(as. Głowacz), 64’(as. Głowacz), Marcin Siedlecki 15’, Piotr Osial 30’(as. Siedlecki), Przemek Głowacz 35’(as. Siedlecki), Hubert Fabisiak 48’(k), Paweł Buczyński(as. Kobus)

Podlasie: Kotowski – Klimczuk, Fabisiak, Przybyszewski (63’Horowicz)- Supleński, Siedlecki (80’Steć), Goś (63’Ł.Buczyńśki), Kobus (88’Adamczuk) – P.Buczyński, Głowacz, Osial (75’Pawelec)

Źródło: Podlasie Sokołów Podlaski