R E K L A M A



SOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W miejscu wyciętych drzew pojawią się nowe nasadzenia
2017-05-18 14:03:01 Artykuł czytany 979 razy


Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, Marcin Celiński tłumaczy decyzję dotyczącą wycinki pięciu drzew, które w ostatnim czasie zniknęły z placu między SOK-iem, budynkiem Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Nie wszystkim mieszkańcom spodobał się pomysł usunięcia drzew i mimo że te zagrażały bezpieczeństwu, to i tak, według nich – brak drzew sprawił, że teren stał się mniej atrakcyjny i nieprzyjazny dla ludzi.


Drzewa wycięto na wiosek Sokołowskiego Ośrodka Kultury. - Mimo że gałęzie starych wierzb były podcinane od lat, nadal stwarzały zagrożenie dla przechodniów. W ubiegłym roku na wspomnianym terenie doszło do zdarzenia, w wyniku którego SOK musiał wypłacić jednemu z mieszkańców miasta wysokie odszkodowanie, dlatego w przyszłości woleliśmy uniknąć podobnych sytuacji - mówi Marcin Celiński, dyrektor SOK.

Na jednym z portali społecznościowych pojawiły się informacje, że drzewa wycięto ponieważ miasto potrzebowało dodatkowego miejsca pod inwestycje. Tymczasem M. Celiński zapewnia, że to tylko plotki, jednocześnie uspokajając, że teren pozostanie zielony, a w miejscu po starych drzewach już niebawem planowane są nowe nasadzenia.

Wiadomo również, że w miejscu wyciętych drzew jeszcze w tym roku stanie scena plenerowa, jednak jak przekonuje dyrektor – także i to nie miało wpływu na decyzję placówki. Głównymi przesłankami miały być względy bezpieczeństwa.

Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi dyrektora SOK, Marcina Celińskiego.



Jak udało nam się ustalić, pnie drzew zostały złożone w Parku Przemysłowym na terenie po byłej Cukrowni. Nie podjęto decyzji co stanie się z nimi w najbliższym czasie.

(fot. Sokołów Podlaski w obiektywie/FB)

KSkib/Sokołów Podlaski/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • z lasu
    2017-05-29 10:19:14

    arrow

    Decyzja należy do dyrekcji Powiatu.

  • ###
    2017-05-22 12:16:24

    arrow

    Ochrona środowiska myśli tylko o wyjazdach w plener,

  • geze
    2017-05-22 11:54:53

    arrow

    Zrobili koncert na trawniku, mając 20 metrów dalej kawał asfaltowego placu... gdzie tu sens ?

  • Soko
    2017-05-20 16:30:26

    arrow

    Skoro były aż tak niebezpieczne to kto w ubiegłym roku pozwolił za Kino plenerowe????

  • "?"
    2017-05-19 13:58:06

    arrow

    pielęgnację stanu zielonego to przeprowadza się wczesną wiosną gdy jeszcze drzewa i krzewy nie puszczą soków a tutaj w połowie maja. Gdzie jest ochrona środowiska która siedzi w budynku obok??

  • x
    2017-05-19 13:47:16

    arrow

    po wysłuchaniu P Celińskiego mam kilka pytań:
    1. Jakie zagrożenie stanowiły drzewka i krzewy rosnące na środku trawnika?
    2. Ile konarów spadło w ciągu ostatniego roku bez silnego wiatru?
    3. Dlaczego drzewa zostały wycięte w okresie ochronnym a nie w czasie do tego przeznaczonym?
    4 Czy można zobaczyć kopie wyroku, ugody wypłaty odszkodowań za wypadki?(oczywiście dane poszkodowanego można zamazać)

  • xxx
    2017-05-19 12:56:58

    arrow

    Względy bezpieczeństwa - to taka mantra mająca usprawiedliwić barbarzyństwo - wycinkę drzew z zasiedlonymi ptasimi gniazdami. Przecież nawet jeżeli, to zagrożenie nie pojawiło się nagle (jeżeli już, to można by było wyciąć w okresie do tego przewidzianym) - ostatni naprawdę duży konar spadł kilka lat temu podczas wichur. Czemu wyrznięto małe już zielone drzewka i krzewy?, jakim zagrożeniem był żywopłot? Pewnie dużym zagrożeniem były mirabelki - bo te padły już rok temu.

  • NIE TYM RAZEM!!!
    2017-05-19 12:21:00

    arrow

    P.Dyr.SOK M.Celiński: "...skoro już ten teren został oczyszczony...", "...tak my chcemy tu postawić scenę...", "...nie ma ani w ośrodku kultury ani w urzędzie miasta osób, które chcą ciąć drzewa..." - CZY WY MYŚLICIE, ŻE "ciemny lud to kupi"????, NIE TYM RAZEM!!!

  • masakra
    2017-05-19 09:47:26

    arrow

    władze powiatowe wyraziły na to zgodę: na wycięcie drzew i krzewów, na postawienie sceny, na wydeptanie wszystkiego co zielone, na odbywanie się takiej imprezy w bezpośredniej bliskości drogi krajowej i największego osiedla nie mówiąc o szpitalu gdzie będzie wszystko idealnie słychać

  • z sokolowa
    2017-05-19 07:37:14

    arrow

    Co na to władze powiatowe z panią Dyrektor na czele.

  • sokołowiak
    2017-05-18 16:55:18

    arrow

    co on za głupoty gada ten Celiński, teren pozostanie zielony?? po takiej chałturze która odbędzie się w sobotę na Mesajach to tam będzie klepisko. Mam nadzieję że poobszczywają ćpuny i inni cały ten SOK i UM dookoła na tyle żeby następny planowany w tym miejscu Varius Manx odbył się w innym miejscu.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.