R E K L A M ASOKOŁÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

ANAKONDA-18 w Sokołowie Podlaskim
2018-11-15 15:38:40 Artykuł czytany 792 razy


Anakonda-18, to największe ćwiczenia Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polski w 2018 roku, w które włączają się również miasto Sokołów Podlaski i powiat sokołowski. Działania prowadzone w ramach ćwiczeń stanowią sprawdzian możliwości współpracy kluczowych organów dowodzenia Sił Zbrojnych RP z układem pozamilitarnym oraz wybranymi elementami struktur dowodzenia NATO.


W czwartek, 15 listopada na terenie Sokołowa Podlaskiego i powiatu sokołowskiego ćwiczony był element praktyczny, polegający na przeprowadzeniu ćwiczebnej ewakuacji ludności z terenu miasta w miejsce czasowego pobytu osób ewakuowanych, w tym przypadku na tereny powiatu piaseczyńskiego.
W Sokołowie Podlaskim udział w ćwiczeniach wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, pracownicy Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz przedstawiciel Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, starszy inspektor Jarosław Bartkowski i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie, major Grzegorz Majka. - Uczestnicy ćwiczeń podczas ewakuacji dostawali karty ewidencyjne, po to aby już w Piasecznie można było określić ile osób zostało ewakuowanych, a ile z nich faktycznie dotarło na miejsce – mówił koordynator działań Tadeusz Maksimiak z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim. Po wydaniu kart grupa została przewieziona na tereny Parku Przemysłowego. Tam przeprowadzono młodzieży badania i zweryfikowano, który z uczniów wymaga pomocy medycznej. Następnie wszystkich przewieziono do Piaseczna.

W przypadku realnego zagrożenia i masowej ewakuacji ludności sokołowskiej zgodnie z planem, jaki posiada Urząd Miasta na całym ewakuowanym terenie rozstawionych byłoby kilka punktów informacyjno-ewidencyjnych, do których zgłaszaliby się mieszkańcy, a następnie w sposób zorganizowany opuszczali teren zagrożony. Mieszkańcy mogliby wyjeżdżać z terenów zagrożonych również na własną rękę ale tylko wytyczonymi do tego celu drogami.

Ćwiczenia ANAKONDA 18 są ćwiczeniami cyklicznymi, organizowanymi raz na dwa lata przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie. W tym roku w działania zaangażowanych jest sześć województw.

Większe zdjęcia można zobaczyć tutajKSkib  [MSz]wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolinia Skibniewska
tel. 502 710 082
skibniewska@radiopodlasie.pl
|
|
|
Lech Zakrzewski
tel. 512 300 339
sokolow@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »

Sokołów Podl.

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

SOKOŁÓW, 02.12

O El Greco. Spotkanie z Izabellą Galicką i Katarzyną Kowalską

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

SOKOŁÓW, 09.12

Róbmy swoje, czyli Wojciech Młynarski znany i mniej znany

więcej »
10 11 12 13

SOKOŁÓW, 13.12

„Ekwador i Galapagos” na SUTW

więcej »
14 15 16

SOKOŁÓW, 16.12

18. Jarmark Bożonarodzeniowy w Sokołowie Podlaskim

więcej »
17 18

SOKOŁÓW, 18.12

XVIII Powiatowe Prezentacje Gry na Ligawkach

więcej »
19

SOKOŁÓW, 19.12

Spotkanie opłatkowe sokołowskich seniorów

więcej »
20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

SOKOŁÓW, 31.12

Sylwestrowy Maraton Filmowy

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje