R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Pomagamy Razem” – koncert charytatywny w Operze i Filharmonii Podlaskiej z udziałem Pary Prezydenckiej
2021-12-10 16:53:00 Artykuł czytany 210 razy


Koncert na rzecz chorych dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej był jednocześnie wyrazem solidarności i wsparcia dla służb mundurowych pracujących na polsko-białoruskiej granicy. Gośćmi honorowymi środowej uroczystości w Operze i Filharmonii Podlaskiej byli prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W wydarzeniu wziął udział także marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, reprezentując samorząd województwa będący strategicznym partnerem przedsięwzięcia.


Koncert Honorowym Patronatem objęła Agata Kornhauser-Duda.

– To wielki zaszczyt, że mogę patronować tej niezwykłej inicjatywie - koncertowi charytatywnemu na rzecz dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Służby Granicznej, które każdego dnia zmagają się z ciężką chorobą i niepełnosprawnością, ale czynią to z niezwykłą determinacją i hartem ducha. Jestem głęboko przekonana, że ten koncert jest dowodem na to, że ludzka solidarność ma niezwykłą moc, która pozwala nam przezwyciężać przeciwności losu – zaznaczyła Pierwsza Dama.

Na scenie opery zaprezentowała się Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Na widowni zasiadło kilkuset funkcjonariuszy Straży Granicznej wraz z rodzinami. W tym rodzice chorych dzieci, na rzecz których podczas koncertu zbierano pieniądze. Prezydent Andrzej Duda, zwracając się do nich, zaznaczył, że „mogą być wzorem w służbie dla każdego z nas”.

– Bardzo chcę podziękować: za serce, a także za solidarność, która jest pomiędzy Państwem, po pierwsze jako funkcjonariuszami, ale również jako koleżankami i kolegami z pracy, którzy na co dzień ze sobą współdziałają oraz dostrzegają siebie nawzajem – zaznaczył szef państwa.

O solidarności prezydent mówił także w kontekście obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, podkreślając, że ze Strażą Graniczną służą na niej policjanci, żołnierze, strażacy i różni ludzie dobrej woli.

- Myślę, że to jest bardzo ważny i dobry znak. W dzisiejszej Polsce - naszej, a czasem bardzo trudnej, w której jest tak wiele różnych sporów - to, że ludzie różnych formacji potrafią stać ze sobą ramię w ramię, nawzajem się wspierać w różnych sytuacjach, jest na pewno wielką solidarnością - podkreślił.

Koncert współorganizowany przez Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Stowarzyszenie „Łączy nas granica” ma charakter cykliczny. Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Dużo uwagi przywiązywano do obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i wysiłków służb mundurowych czynionych na rzecz jej ochrony.

– Podziwiamy i jesteśmy ogromnie wdzięczni za determinację i poświęcenie funkcjonariuszy Straży Granicznej, ale także wojska i Policji. Słowa podziękowania kieruję także do ich bliskich, którzy są dla nich oparciem i źródłem siły wobec wyzwań – mówił marszałek Artur Kosicki.

W podobnym tonie wypowiadał się Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
– To dzieci są głównymi bohaterami tego wydarzenia – dla nich jest ten koncert, ale doceniamy także służbę funkcjonariuszy, którzy z poświęceniem życia rodzinnego i w sposób skuteczny, wspólnie z żołnierzami i policjantami, ochraniają granicę państwową – mówił gen. bryg. Andrzej Jakubaszek.

Por. SG Anna Sobieska-Tekień, prezes organizującego koncert Stowarzyszenia „Łączy nas granica”, podkreślała misję organizacji.
 
– Od lat wspieramy funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, m.in. poprzez pomoc ich chorym dzieciom. Organizujemy koncerty, zbiórki publiczne i koleżeńskie, ponosimy koszty leczenia i rehabilitacji – mówiła. – Dzisiejszy koncert to także podziękowanie funkcjonariuszom Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej za służbę na wschodniej granicy Polski.

W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele Policji i Wojska, duchowieństwa oraz organizacji pozarządowych.

GALERIA ZDJĘĆ

Źródło: Województwo Podlaskie
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Piotr Babulewicz / UMWP
ABol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Trzy lata Zarządu Województwa Podlaskiego. Stabilny...
2021-12-14 09:08:36 Kategoria: Wieści Podlaskie

2,2 mld zł dotacji z funduszy europejskich, 1 mld zł na inwestycje transportowe, ponad 200 mln na inwestycje zdrowotne, prawie 300 mln zł na działania osłonowe podczas...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Audycja Czarno na białym o Medziugorie
2022-01-05 08:52:22 Kategoria:

Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo - Turystyczne ARKA zaprasza 5 stycznia na audycję Czarno na białym o 21. 40. Tematem wieczornego spotkania na antenie Radia Podlasie będzie...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Reguły zdrowego stylu życia według św. Hildegardy
2022-01-17 12:32:42 Kategoria:

Kompleksowe leczenie obejmujące różne sfery życia wbrew pozorom nie jest dokonaniem współczesnej medycyny. Już kilkaset lat temu średniowieczna mniszka udowodniła jak...

więcej »
foto

JUŻ OD LUTEGO ZAPRASZAMY DO MOBILNEJ PRACOWNI REZONANSU...
2022-01-17 08:06:39 Kategoria:

Wiemy, jak ważne jest szybkie diagnozowanie problemów zdrowotnych, dlatego od lutego 2022 zapraszamy Państwa do kolejnej lokalizacji przy Szpitalu Miejskim w Siedlcach ul....

więcej »
foto

Dlaczego warto się zaszczepić?
2022-01-14 13:45:00 Kategoria:

- Szczepmy się dla własnego zdrowia, ale też by zadbać o całe społeczeństwo - mówi w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie prof. Andrzej M. Fal, kierownik Kliniki...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, gdy szuka się mieszkania do...
2022-01-13 17:18:56 Kategoria:

Zakup mieszkania dla rodziny wydaje się prosty do czasu, gdy rozpocznie się poszukiwania odpowiedniej nieruchomości. Ilu pokojowe mieszkanie wybrać? Jaka lokalizacja będzie...

więcej »
foto

Niezwykli święci, których warto poznać
2022-01-13 12:39:03 Kategoria:

Wiele osób żywi przekonanie, że warto zwracać się do świętych w różnych sprawach, poznawać ich życiorysy i prosić o wstawiennictwo. Dowodem takiej postawy jest coraz...

więcej »
foto

Ogłoszenie o pracę - co koniecznie powinno zawierać?
2022-01-12 07:13:18 Kategoria:

Od treści oferty pracy zależy, jak wiele i jakiej jakości zgłoszenia otrzymasz. Umiejętnie napisane ogłoszenie może ułatwić Ci rekrutację, a tym samym przyspieszyć...

więcej »

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5

SIEMIATYCZE, 05.01

Jubileuszowe spotkanie w siemiatyckim Karmelu

więcej »
6

DROHICZYN, 06.01

Drohiczyn zaprasza na Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:00

Siemiatycze zapraszają na Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9
10 11 12

SIEMIATYCZE, 12.01

Mobilna Akademia Młodych Orłów po raz kolejny zagości w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.01

Obrzędy wstępne Mszy Świętej - kolejne spotkanie w siemiatyckim Karmelu

więcej »
13

DROHICZYN, 13.01

Seminaryjny Wieczór Wiary

więcej »
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje