R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Pomagamy Razem” – koncert charytatywny w Operze i Filharmonii Podlaskiej z udziałem Pary Prezydenckiej
2021-12-10 16:53:00 Artykuł czytany 250 razy


Koncert na rzecz chorych dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej był jednocześnie wyrazem solidarności i wsparcia dla służb mundurowych pracujących na polsko-białoruskiej granicy. Gośćmi honorowymi środowej uroczystości w Operze i Filharmonii Podlaskiej byli prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. W wydarzeniu wziął udział także marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, reprezentując samorząd województwa będący strategicznym partnerem przedsięwzięcia.


Koncert Honorowym Patronatem objęła Agata Kornhauser-Duda.

– To wielki zaszczyt, że mogę patronować tej niezwykłej inicjatywie - koncertowi charytatywnemu na rzecz dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Służby Granicznej, które każdego dnia zmagają się z ciężką chorobą i niepełnosprawnością, ale czynią to z niezwykłą determinacją i hartem ducha. Jestem głęboko przekonana, że ten koncert jest dowodem na to, że ludzka solidarność ma niezwykłą moc, która pozwala nam przezwyciężać przeciwności losu – zaznaczyła Pierwsza Dama.

Na scenie opery zaprezentowała się Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej. Na widowni zasiadło kilkuset funkcjonariuszy Straży Granicznej wraz z rodzinami. W tym rodzice chorych dzieci, na rzecz których podczas koncertu zbierano pieniądze. Prezydent Andrzej Duda, zwracając się do nich, zaznaczył, że „mogą być wzorem w służbie dla każdego z nas”.

– Bardzo chcę podziękować: za serce, a także za solidarność, która jest pomiędzy Państwem, po pierwsze jako funkcjonariuszami, ale również jako koleżankami i kolegami z pracy, którzy na co dzień ze sobą współdziałają oraz dostrzegają siebie nawzajem – zaznaczył szef państwa.

O solidarności prezydent mówił także w kontekście obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, podkreślając, że ze Strażą Graniczną służą na niej policjanci, żołnierze, strażacy i różni ludzie dobrej woli.

- Myślę, że to jest bardzo ważny i dobry znak. W dzisiejszej Polsce - naszej, a czasem bardzo trudnej, w której jest tak wiele różnych sporów - to, że ludzie różnych formacji potrafią stać ze sobą ramię w ramię, nawzajem się wspierać w różnych sytuacjach, jest na pewno wielką solidarnością - podkreślił.

Koncert współorganizowany przez Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Stowarzyszenie „Łączy nas granica” ma charakter cykliczny. Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Dużo uwagi przywiązywano do obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i wysiłków służb mundurowych czynionych na rzecz jej ochrony.

– Podziwiamy i jesteśmy ogromnie wdzięczni za determinację i poświęcenie funkcjonariuszy Straży Granicznej, ale także wojska i Policji. Słowa podziękowania kieruję także do ich bliskich, którzy są dla nich oparciem i źródłem siły wobec wyzwań – mówił marszałek Artur Kosicki.

W podobnym tonie wypowiadał się Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
– To dzieci są głównymi bohaterami tego wydarzenia – dla nich jest ten koncert, ale doceniamy także służbę funkcjonariuszy, którzy z poświęceniem życia rodzinnego i w sposób skuteczny, wspólnie z żołnierzami i policjantami, ochraniają granicę państwową – mówił gen. bryg. Andrzej Jakubaszek.

Por. SG Anna Sobieska-Tekień, prezes organizującego koncert Stowarzyszenia „Łączy nas granica”, podkreślała misję organizacji.
 
– Od lat wspieramy funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, m.in. poprzez pomoc ich chorym dzieciom. Organizujemy koncerty, zbiórki publiczne i koleżeńskie, ponosimy koszty leczenia i rehabilitacji – mówiła. – Dzisiejszy koncert to także podziękowanie funkcjonariuszom Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej za służbę na wschodniej granicy Polski.

W wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele Policji i Wojska, duchowieństwa oraz organizacji pozarządowych.

GALERIA ZDJĘĆ

Źródło: Województwo Podlaskie
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Piotr Babulewicz / UMWP
ABol [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Samorząd województwa promuje turystykę na podlaskich...
2022-08-09 08:28:29 Kategoria: Wieści Podlaskie

– Chodzi o to, żeby w tych miejscach, które z powodu sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ucierpiały turystycznie, jak najszybciej wróciła tzw. normalność, żeby...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Kolejna audycja pielgrzymkowa
2022-08-03 17:21:33 Kategoria:

Dziś w „Czarno na białym” kontynuujemy tematy związane z pielgrzymowaniem na Jasną Górę. 1 sierpnia - z Łosic, Zbuczyna i Białej Podlaskiej, 2 - z Międzyrzeca...

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Zawód medyczny – czy warto? Cz. 2. Zawody branży...
2022-08-15 06:00:00 Kategoria:

W ostatnim czasie na rynku pracy wzrósł popyt na zawody medyczne. Pandemia koronawirusa pokazała bowiem ogromne braki kadrowe w służbie zdrowia. Ważnym czynnikiem wyboru...

więcej »
foto

Czy e-recepta jest darmowa? Sprawdzamy!
2022-08-11 08:18:18 Kategoria:

By kupić niektóre leki w aptece, potrzebna będzie e-recepta. Jest to dokument cyfrowy stanowiący potwierdzenie, że pacjent konsultował się z lekarzem, a ten –...

więcej »
foto

Wakacje kredytowe pomogą spłacającym mieszkanie
2022-08-09 13:15:22 Kategoria:

Od 29 lipca Polacy spłacający kredyt hipoteczny w złotych, przeznaczony na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, mogą złożyć wniosek o rządowe wakacje kredytowe...

więcej »
foto

Czym powinien wyróżniać się dobry rower miejski?
2022-08-09 07:38:39 Kategoria:

Najlepszy rower miejski powinien zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu oraz bezpieczeństwo. Ważne jest to, aby wybór jednośladu został dokładnie przemyślany. Opłaca...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody: Najlepszy Park Rodzinny w Polsce
2022-07-21 10:41:00 Kategoria:

Magiczne Ogrody to prawdopodobnie najbardziej utytułowany park w Polsce. Wieloma nagrodami obdarowali go jego goście. Potwierdzają to bardzo dobre opinie na Facebooku (4,8) i...

więcej »

Siemiatycze

w lewoSierpień 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

SIEMIATYCZE, 03.08

Jacek Galiński będzie gościem spotkania autorskiego w siemiatyckiej bibliotece

więcej »
4 5 6

DROHICZYN, 06.08

XXXI Muzyczne Dialogi nad Bugiem

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.08

Nowy termin pikniku na Świerkowej

więcej »

DROHICZYN, 06.08 08:00

Coraz bliżej do spływu „500 kajaków”

więcej »
7

SIEMIATYCZE, 07.08

Piknik Rodzinny w Bacikach Dalszych

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.08

W Siemiatyczach będą jechać na czymkolwiek

więcej »
8 9 10 11 12

SIEMIATYCZE, 12.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.08 12:00

Będzie nowa atrakcja w gminie Siemiatycze

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.08 17:00

Chopin nad Bugiem – Wokół Chopina i kompozytorów z Kresów

więcej »
14

SIEMIATYCZE, 14.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »
15

SIEMIATYCZE, 15.08

Pierwsze koncerty w siemiatyckim amfiteatrze już w połowie sierpnia

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.08

Święto Wojska Polskiego w gminie Mielnik

więcej »

DROHICZYN, 15.08 13:30

Parada Motocykli Drohiczyn – Grodzisk - Siemiatycze

więcej »
16 17

SIEMIATYCZE, 17.08

Czartajew: Zapisy na Zjazd Absolwentów do końca sierpnia

więcej »
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje