util util util
foto

TS Siemiatycze 8 bramkami zwycięża z Włókniarzem Konstantynów
2019-04-06 22:10:12 Artykuł czytany 232 razy

30:22 tym wynikiem drużyna TS Siemiatycze pewnie pokonała Włókniarza Konstantynów Łódzki podczas meczu rozgrywanego na własnym boisku w sobotę, 6 kwietnia. Pierwsze minuty meczu były dość nerwowe w wykonaniu obu drużyn, jednak dość szybko prowadzenie objęli siemiatyczanie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:9, po przerwie udało się ten rezultat nie tylko utrzymać ale i poprawić. Sytuacja była na tyle komfortowa, że w ostatnich minutach z boiska zeszli zaprawieni w boju zawodnicy, a szansę na zdobycie bramek mieli najmłodsi i najmniej doświadczeni szczypiorniści z Siemiatycz.

Po 5 bramek dla TS zdobyli: Michał Jaroszewicz i Błażej Stasiuk, 4 razy do bramki przeciwnika trafił Jakub Bartosiak, 3 trafienia zaliczył - Łukasz Daciuk, po 2 bramki zdobyli - Arkadiusz Gumieniak, Maciej Jaworski, Sylwester Kałucki, Patryk Miłkowski, po 1 bramce strzelili – Patryk Romaniuk, Norbert Tarasiuk, Paweł Tatarczuk, Mateusz Sztuk i Łukasz Koc. W drużynie TS zagrali też: Gabriel Jarocki i Patryk Niesterowicz.

Trenerami drużyny są – Norbert Marks i Robert Moczulski. Sędziami głównymi meczu byli: Paweł Kucharski i Michał Stachowicz. Sędzia sekretarz – Marta Weremijewicz, Sędzia mierzący czas – Wiktoria Czeczuk. Zabezpieczenie medyczne – Marcin Usakiewicz.

Już w trakcie meczu do drużyny dotarła informacja, że Bestios Białystok przegrał jedną bramką z UKS Olimpios Biała Podlaska (35:36), a to w połączeniu ze zwycięstwem TS z Włókniarzem dało szczypiornistom z Siemiatycze 4 miejsce w grupie (12 w lidze).

Chociaż drużyna TS znalazła się w grupie spadkowej, to jednak dość pewnie trzyma się w drugiej lidze. W kolejnym sezonie prawdopodobnie konieczna będzie rekonstrukcja zespołu, bo kilku czołowych zawodników zdaje w tym roku egzaminy maturalne i już teraz można przypuszczać, że opuszczą Siemiatycze. Trener liczy na młodszych zawodników, ale pomysły na pracę w kolejnym sezonie dopiero się kształtują.

Dziękując całej ekipie TS Siemiatycze za sezon pełen emocji warto zauważyć, że na ich meczach zawsze były pełne trybuny i kibice byli jak nieoceniony, ósmy gracz. Do zobaczenia w kolejnym sezonie.