R E K L A M A



SIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wznowiono budowę posterunku policji w Grodzisku w powiecie siemiatyckim
2019-11-21 15:19:57 Artykuł czytany 574 razy


W Grodzisku w powiecie siemiatyckim trwa budowa posterunku policji. Inwestycję można nazwać pechową, bo realizuje ją już drugi wykonawca, a prace rozpoczęto od wyburzenia tego, co wcześniej wybudowano...


Posterunek policji w Grodzisku zlikwidowano kilka lat temu. W roku 2016 w odpowiedzi na prośby mieszkańców uruchomiono cotygodniowe dyżury dzielnicowego, potem zdecydowano o przywróceniu posterunku. Na potrzeby jego utworzenia gmina Grodzisk bezpłatnie przekazała działkę, inwestycja ruszyła, po czym została przerwana. Wykonawca, firma z Turośni Kościelnej, wyłoniona w drodze przetargu, wycofał się z placu budowy po tym, jak kontrole wykazały nieprawidłowości w budowie. Wzywana do wykonania poprawek nie reagowała. Skończyło się to rozwiązaniem umowy w kwietniu 2019 roku. Wykonano inwentaryzację przeprowadzonych prac zapraszając do tej czynności firmę, jednak nikt z wykonawców obiektu nie odpowiedział na to zaproszenie.

W sierpniu (br.) ponownie ogłoszono przetarg, a po jego rozstrzygnięciu wznowiono inwestycję, ale najpierw wyburzono to, co wcześniej wybudowano. Jak wyjaśni rzecznik prasowy podlaskiej policji, nadkomisarz Tomasz Krupa, było to konieczne ze względów bezpieczeństwa. – Wykonanie niezgodne z projektem nie zostało poprawione, a nieprawidłowości wymagały, by wadliwie wykonane elementy rozebrać i postawić na nowo zgodnie ze sztuką budowlaną. Dlatego nowy wykonawca rozpoczął inwestycję od rozbiórki, po to by cała budowla była zgodna z projektem. Nie możemy sobie pozwolić przy inwestowaniu pieniędzy pochodzących z podatków, a więc są funduszami całego społeczeństwa, by wykonawca budynku, który ma służyć mieszkańcom, wykonywał to niezgodnie z projektem. Nie możemy pozwolić sobie na jakimikolwiek uchybienia i zawsze od każdego wykonawcy wymagamy maksimum staranności, by te obiekty spełniały najwyższe standardy zarówno jakości, jak i bezpieczeństwa.

W przestrzeni medialnej pojawiły się spekulacje łączące termin wyburzenia rozpoczętej już budowy z terminem wyborów parlamentarnych. Na te newsy natychmiast zareagowała policja wydając oświadczenie i dementując pogłoski.



Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, koszt budowy to 1 377 600 zł. Środki te pochodzą z funduszu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ma to być nowoczesny budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym, w technologii tradycyjnej, z dachem czterospadowym o konstrukcji drewnianej, kryty dachówką ceramiczną. Powstaną również miejsca parkingowe. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posterunek ma być gotowy do sierpnia 2020 roku, jest to więc o 11 miesięcy później niż zakładano w pierwszym przetargu. Po przejęciu zadania przez nowego wykonawcę prace idą zgodnie z planem.


Oświadczenie Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku
w związku z publikacją opisującą budowę posterunku policji w Grodzisku.

W związku z nieprawdziwymi informacjami opublikowanymi na łamach portalu ... informujemy, że prowadzone prace są konieczne do ukończenia inwestycji, z uwagi na niezgodną z projektem dotychczasową realizację.

Zakres wykonywanych prac przez nowego, wyłonionego w drodze przetargu wykonawcę, obejmuje wykonanie siedziby posterunku. Prace te obejmują między innymi usunięcie murów wykonanych niezgodnie z projektem, czego poprzedni wykonawca pomimo wezwań nie naprawił i opuścił  plac budowy.

Odnosząc się do wspomnianego artykułu i kolejnych kierowanych do tutejszej komendy pytań sugerujących związek podejmowanych decyzji z terminem wykonania prac i wyborami informujemy, że o kolejności prac na podstawie dokumentacji decyduje wykonawca, który 14 października 2019 roku rozpoczął prace na placu budowy.

Decyzje inwestycyjne, zawsze opierane są na najwyższych standardach bezpieczeństwa i jakości. W sytuacji stwierdzenia niezgodności z projektem natychmiast podejmowane są kroki w celu ich usunięcia.




Źródło: Podlaska Policja
Foto: ABol

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • jurek
  2019-11-22 23:16:22

  arrow

  a hałosa wsio haraszo?

 • gość
  2019-11-21 17:30:20

  arrow

  A Głos Siemiatycz już się tak cieszył. A tu cud, posterunek powstanie i to w terminie...

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SIEMIATYCZE, 01.12

Ciechanowiec: Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich w Muzeum Rolnictwa

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.12

Zaczyna się kolejny piłkarski weekend, trwają Turnieje Piłkarskie Orzeł Cup – Siemiatycze 2019

więcej »
2 3 4

SIEMIATYCZE, 04.12

Mikołajkowa Zumba Charytatywna w Mielniku

więcej »
5 6

SIEMIATYCZE, 06.12

XVIII Puchar Podlasia w Piłce Ręcznej Chłopców

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.12 16:00

Mikołajki w Siemiatyczach

więcej »
7

SIEMIATYCZE, 07.12

Warsztaty świąteczne w Mielniku

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.12

Będą tańczyć w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.12

XVIII Puchar Podlasia w Piłce Ręcznej Chłopców

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.12 16:00

Wystawa haftu wstążeczkowego

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.12 19:00

W Ciechanowcu odbędzie się koncert zespołu Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie

więcej »
8

SIEMIATYCZE, 08.12

XVIII Puchar Podlasia w Piłce Ręcznej Chłopców

więcej »
9 10 11 12

SIEMIATYCZE, 12.12

Warsztaty świąteczne w Mielniku

więcej »
13 14

SIEMIATYCZE, 14.12

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.12

Mecz piłki ręcznej na siemiatyckiej hali

więcej »
15

SIEMIATYCZE, 15.12 13:00

Dla Zosi... Koncert charytatywny w Siemiatyczach

więcej »
16 17 18 19 20 21

SIEMIATYCZE, 21.12

Warsztaty świąteczne w Mielniku

więcej »
22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje