R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Siemiatyczach po raz pierwszy wręczono Sfinksy Biznesu
2020-02-16 12:28:22 Artykuł czytany 4331 razy


Firma BR Technology w kategorii „Odkrycie Roku”; Orły z Podlasia Sp. z o.o. w kategorii „Pomysłowy Produkt”, Arton Bogdan Gorzelski w kategorii „Klient Nasz Pan” i Blech Dach Tereszkiewicz w kategorii „Biznesowa Rewolucja”, to zdobywcy przyznanych po raz pierwszy nagród „Sfinks Biznesu”.


Sfinksa Biznesu w najbardziej prestiżowej kategorii „Gigant Biznesu” zdobyła firma Producent Parkietu Kazimierz Wiśniewski.

Wyróżnieni w kategorii „Odkrycie Roku”: Pod Skrzydłami Podlasia; Muzyczne inspiracje Milena Sawicka; Fines; Sportowa Paweł Kutyłowski.
W kategorii „Pomysłowy Produkt” wyróżniono: Tadex; Korol Winnica; Lody Kosińscy; Agseb Eugeniusz Radziwoniuk.
W kategorii „Klient Nasz Pan” wyróżnieni, to: Kuźnia; Park Linowy Wólka Nadbużna; Active Line Studio Fitnessu; Pośrednictwo Ubezpieczeń Charyton.
"Biznesowa Rewolucja”, wyróżnienia: BHP Szumarski; Solana; PTU Anna Tarasiuk; Beauty Styling Sylwia Rodzionko.
Wyróżnienia w kategorii „Gigant Biznesu”: Dimex Budownictwo Antoni Timofiejuk; Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.; Rejonowy Związek Spółek Wodnych.

Za inicjatywę lokalną wspierającą przedsiębiorczość na terenie Nadbużańskiego Podlasia przyznano wyróżnienie inicjatywie „Naturalnie nad Bugiem”.

Statuetki wręczono w sobotę, 15 lutego na zorganizowanej po raz pierwszy w Siemiatyczach Gali Biznesu, która odbyła się z inicjatywy Siemiatyckiego Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych (SKIG).

O przyznaniu statuetek decydowała kapituła w składzie: Elżbieta Daniluk współwłaściciel firmy Pater, Agnieszka Wojtkowska prezes Stowarzyszenia LGD Tygiel Doliny Bugu, Mirosław Angielczyk właściciel firm Dary Natury i Ziołowy Zakątek, Henryk Boguszewski właściciel firmy Żerpol, Krzysztof Andruszkiewicz project manager Oerlemans Foods, Ireneusz Ługowski założyciel grupy kapitałowej Irex Pol, członek zarządu SKIG, przewodniczący kapituły konkursowej.

A dlaczego Sfinks? Powody są dwa wyjaśniał prezes SKIG. Sfinks witał kiedyś wjeżdżających na dwór księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, ale jest to też ukłon w stronę starostwa i starostów, wspaniałych ludzi, którzy tak mocno pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia.

Arkadiusz Płotka prezes SKIG podkreślał, że Pierwszej Siemiatyckiej Gali nie byłoby bez jej pomysłodawcy, którym był Ireneusz Ługowski wiceprezes stowarzyszenia. Wsparciem byli samorządy, które wsparły tę inicjatywę finansowo i organizacyjnie, najbardziej zaangażowanymi w tę sprawę byli obecni na gali: burmistrz Siemiatycz - Piotr Siniakowicz, starosta powiatu siemiatyckiego – Jan Zalewski, wicestarosta – Marek Bobel, burmistrz Drohiczyna – Wojciech Borzym i wójt gminy Siemiatycze – Edward Krasowski. Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw reprezentował na gali dyr. Szczepan Barszczewski. Mecenasami gali były firmy działające na rynku lokalnej.

Samorządowcy korzystając z okazji spotkania z przedsiębiorcami z całego regionu zapewniali o tym jak wspierają biznes, że nie podnoszą podatków, wspierają lokalne inicjatywy, zaopatrują urzędy na lokalnym rynku, a przy tym pamiętają o ekologii, której przykładem są godła narodowe wykonywane przez firmę z gminy Siemiatycze, które są w budynku siemiatyckiego starostwa, czy budowany w Siemiatyczach ekologiczny basen. Wszyscy zapewniali, że zależy im na rozwoju lokalnego biznesu.

Głównymi bohaterami gali byli przedsiębiorcy, o których Arkadiusz Płotka mówił – sprawdzani przez 26 instytucji, cierpliwi, płacący podatki, mieszkający z rodzinami w powiecie siemiatyckim, hojni i pracowici.

Ideą gali było przedstawienie, wynagrodzenie oraz promowanie lokalnych pracodawców, przedsiębiorców, którzy tworzą miejsca pracy, wyróżniają się pod względem jakości zapewnianej przez warunki pracy, reprezentujących ponadprzeciętny i godny naśladowania poziom. Gali towarzyszyła muzyka na żywo, aukcja charytatywna oraz uroczysta kolacja.

Pierwszą Siemiatycką Galę Biznesu organizują - Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych, starostwo powiatu siemiatyckiego, burmistrz miasta Siemiatycze, burmistrz Drohiczyna i wójt gminy Siemiatycze. Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze

ABol
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Katolickie Radio Podlasie Hot16Ch2 /OGLĄDAJCIE/
2020-06-03 10:00:16 Kategoria:

Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski, Sokołowski Ośrodek Kultury,Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach, Echo Katolickie i Marcin Sójka zostali nominowani przez...

więcej »


foto

Kiedy warto zamienić zwykły materac na materace...
2020-06-03 14:06:23 Kategoria:

Materace rehabilitacyjne mogą być używane przez wszystkie osoby, które cenią sobie wysoki komfort snu. Jednak jest pewna grupa klientów, dla których takie materace są...

więcej »
foto

Sklep internetowy na PrestaShop - dlaczego warto?
2020-06-03 13:33:08 Kategoria:

Sprzedaż w internecie co roku notuje coraz większe rekordy. Nie ma się temu co dziwić - jest to sposób wygodny, bezpieczny i, szczególnie obecnie, często jedyny...

więcej »
foto

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?
2020-06-03 13:12:23 Kategoria:

Okulary korekcyjne nie tylko umożliwiają czytanie, bezpieczną jazdę samochodem i wykonywanie wielu codziennych czynności, ale również stanowią ozdobę twarzy. Dzięki...

więcej »
foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »
foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Kategoria:

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na...

więcej »

Siemiatycze

w lewoCzerwiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje