R E K L A M A



SIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dzień Strażaka Gminy Siemiatycze w Kajance
2019-07-22 15:39:56 Artykuł czytany 489 razy


W niedzielę, 21 lipca w Kajance w gminie Siemiatycze zorganizowano Święto Strażaków, było ono połączone z poświeceniem nowego wozu dla OSP Kajanka. Nowoczesny pojazd został sfinansowany głównie z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu transgranicznego Polska-Białoruś-Ukraina, część środków gmina pozyskała też z Urzędu Marszałkowskiego.


To jeden z pięciu średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych z napędem 4x4 zakupiono w ramach realizacji zadania pn. „Wspólne inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa obszaru transgranicznego w przypadku katastrof ekologicznych i chemicznych” w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska —Białoruś-Ukraina. Liderem projektu była Gmina Siemiatycze, a partnerami Gminy: Nurzec Stacja, Perlejewo, Dziadkowice, Milejczyce. Pieniądze na zakup nowych samochodów dołożyło również Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pojazdy zostały już oficjalnie przekazane zespołom OSP, kropką nad „i” przed wyruszeniem na akcję jest Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo św. Floriana patrona strażaków. Dlatego z inicjatywy wójta Edwarda Krasowskiego w Kajance spotkali się strażacy z całej gminy, by wspólnie polecać się Bożej Opatrzności.

Ks. Jan Krasowski kapelan straży pożarnej i proboszcz parafii w Dziadkowicach odprawił Mszę Św. w intencji strażaków, a duchowny kościoła prawosławnego ks. Mirosław Niczyporuk proboszcz parafii w Boćkach i także kapelan strażaków sprawował nabożeństwo Molebień. Następnie obaj kapłani poświecili nowy wóz strażacki.

Na zaproszenie wójta w uroczystościach brali udział: wicemarszałek woj. podlaskiego Stanisław Derehajło, Aleksandra Szczudło wiceprzewodnicząca Sejmiku Woj. Podlaskiego, radny sejmiku wojewódzkiego Jerzy Leszczyński, starostowie siemiatyccy Jan Zalewski i Marek Bobel, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach st. bryg. Jerzy Sitarski, przedstawiciele KRUS, ZUS, Sanepidu, pracownicy gminy i radni. Głównymi bohaterami uroczystości byli oczywiście druhowie i druhny strażacy i ich rodziny. 

Zakup pojazdów przy montażu finansowym z kilku źródeł jest przykładem dobrej współpracy samorządów różnych szczebli – gminy, powiatu, województwa, a także współpracy z rządem i partnerstwa ponad granicami. 

Tak samo nowoczesny i profesjonalny pojazd zostanie w przyszłym roku zakupiony dla OSP Słochy Annopolskie, gdzie strażacy już na niego czekają. Mamy bardzo dużo dobrych jednostek OSP na terenie gminy, które warto docenić i wesprzeć profesjonalnym sprzętem powiedział Radiu Podlasie wójt Edward Krasowski. Zwrócił też uwagę na Ogrodniki, gdzie reaktywacja OSP odbyła się przy dużym udziale mieszkanek wsi. Panie zostały już przeszkolone, a ponieważ jest to miejscowość położona nad samym Bugiem, dlatego gmina myśli o tym, by poza szkoleniem typowo ratowniczym przeszkolić załogę z ratownictwa wodnego, a na wyposażeniu tej jednostki ma być i samochód i łódź.

Jak łatwo można ocenić - tutaj ceni się  OSP, ochotników nie brakuje, a samorządy troszczą się o wyposażenie załóg, bo to oni na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.





Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ



ABol  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Max
    2019-07-22 18:33:35

    arrow

    I tak trzymać druhny i druhowie OSP

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

DROHICZYN, 05.01

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

DROHICZYN, 05.01 18:00

Koncert Magdy Steczkowskiej w Drohiczynie

więcej »
6

SIEMIATYCZE, 06.01 11:00

Coraz więcej miejscowości w diecezji drohiczyńskiej organizuje Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:30

Orszak Trzech Króli w Ciechanowcu

więcej »

DROHICZYN, 06.01 12:00

Po raz pierwszy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Drohiczyna

więcej »
7 8 9 10 11

DROHICZYN, 11.01 19:00

Noworoczne spotkanie sołtysów gminy Drohiczyn

więcej »
12

SIEMIATYCZE, 12.01

8. Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych Siemiatycze 2020

więcej »

DROHICZYN, 12.01

Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.01 18:00

Koncert Noworoczny najpiękniejszych kolęd i pastorałek w Ciechanowcu

więcej »
13 14 15 16 17

SIEMIATYCZE, 17.01

Gminny Wieczór Kolęd w Mieniku

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Epicki Festiwal Podróżniczy – ODYSEJA 2.0

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01 18:00

Spotkania z kolędą w gminie Siemiatycze

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.01

Otwarcie wystawy malarstwa Zbigniewa Karpińskiego

więcej »
19

SIEMIATYCZE, 19.01

Orkiestra OSP Siemiatycze zaprasza na koncert kolęd

więcej »

DROHICZYN, 19.01 15:00

Spektakl „Igraszki z diabłem” na scenie ośrodka kultury w Drohiczynie

więcej »
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

SIEMIATYCZE, 30.01 16:00

Zimowa Mini Lista Przebojów - konkurs muzyczny

więcej »
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje