R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Piękniej, cieplej, bardziej funkcjonalnie
2018-10-16 17:24:47 Artykuł czytany 193 razy


W skład Zespołu Szkół w Siemiatyczach wchodzi m.in. Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej. Nic więc dziwnego, że święto Komisji Edukacji Narodowej obchodzone jest tam zawsze wyjątkowo uroczyście. W poniedziałek, 15 października święto szkoły połączono z jej otwarciem po przeprowadzonej termomodernizacji.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Dzień nauczyciela to święto całej szkolnej społeczności, na uroczystości zawsze zapraszani są emerytowani nauczyciele, którzy chętnie korzystają z tej sentymentalnej podróży do przeszłości, nauczyciele, dyrekcja, administracja i inni pracownicy szkoły, samorządowcy, przyjaciele szkoły. Jak zawsze na spotkaniach w takim gronie nie brakuje ciepłych słów, podziękowań i życzeń.
Na uroczystość składało się wiele ważnych momentów. Uczniowie pierwszych złożyli ślubowanie i zostali w ten sposób oficjalnie przyjęci do szkolnej społeczności. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono nagrody i wyróżnienia od starosty siemiatyckiego i dyrekcji szkoły. Poinformowano też o nagrodach przyznDzień nauczyciela to święto całej szkolnej społeczności, na uroczystości zawsze zapraszani są emerytowani nauczyciele, którzy chętnie korzystają z tej sentanych przez Ministra Edukacji Narodowej.

W związku zakończonym remontem księża obecni na uroczystości pobłogosławili budynek i pracowników. Przecięcia wstęgi symbolizującego oddanie szkoły do użytku dokonali przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i starostwa, duchowni, emerytowani profesorowie, nauczyciele i uczniowie.
Zakres wykonanych prac termomodernizacyjnych obejmował między innymi : docieplenie stropu poddasza i ścian, remont elewacji, wymianę okien oraz instalacji cieplnej. Stary parkiet na sali gimnastycznej zastąpiono nowoczesną wykładziną sportowa. Koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych. Dofinansowanie pozyskane przez powiat siemiatycki z fundusz europejskich wyniosło 1 070 206,84 zł.

Dodatkowo wyremontowano zaplecze kuchenne i wykonano parking. Powiat siemiatycki przeznaczył 140 tys. zł na budowę parkingów przy szkole, a na pomieszczenia kuchenne i stołówkę 60 tys. zł. Pomoc uzyskano też od sponsorów.

Zespół Szkół w Siemiatyczach to budynek przedwojenny, do którego w ostatnich latach dobudowano kolejne segmenty. W latach 60-tych ubiegłego wieku wyremontowano placówkę, była to wówczas pierwsza szkoła z łazienkami i centralnym ogrzewaniem. Jednak od tego czasu stan budynku mocno się pogorszył. Cegły, które były charakterystycznym elementem elewacji kruszyły się i niszczały. Były to cegły produkowane na szkolnym placu, opowiadała Radiu Podlasie dyrektor placówki Bożena Krzyżanowska. Maszynę do wyrobu cegieł zakupił Ignacy Gilewski inicjator budowy szkoły. Nie dało się zachować elewacji z cegieł, ale zachowano kolorystykę i budynek znów cieszy oko.

Dziś szkoła jest rozbudowana i wyremontowana, co służyć ma uczniom i nauczycielom podkreśla dyrektor placówki.ABol  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • gość
    2018-10-17 15:01:03

    arrow

    A w szkołach miejskich dziadostwo

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Siemiatycze

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.01

Orszak Trzech Króli️ w Brańsku

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:20

Ciechanowiec zaprasza na Orszak Trzech Króli

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 12:00

Ulicami Siemiatycz po raz kolejny przejdzie Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

DROHICZYN, 13.01

Żubr Drohiczyn zagra z KS Grabówka

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.01

3. Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych w Ciechanowcu

więcej »
14 15

SIEMIATYCZE, 15.01

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykład

więcej »
16 17

SIEMIATYCZE, 17.01

Muzyczny Dzień Babci i Dziadka

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Bezpłatne badania mammograficzne w Siemiatyczach

więcej »
18

SIEMIATYCZE, 18.01

Sylwester Domański wystąpi w Ciechanowcu

więcej »
19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje