R E K L A M ASIEMIATYCZE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Siostry Karmelitanki i WTZ w Siemiatyczach rozwiewają plotki i proszą o zaprzestanie hejtu
2020-07-03 10:17:18 Artykuł czytany 933 razy


Jak już informowaliśmy w naszym portalu w powiecie siemiatyckim w ostatnich dniach czerwca potwierdzono nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Ponieważ jedną z zarażanych osób jest uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach natychmiast zawieszono działalność placówki a wszystkie osoby, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną, skierowano na kwarantannę.


Ze względu na wielkość placówki, ilość uczestników i pracowników, ilość osób poddanych kwarantannie sięgnęła 176. Było to bardzo szeroko zakrojone działanie profilaktyczne, by jak najszybciej zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Jak się okazało środowisko lokalne oceniło sytuację na postawie niesprawdzonych informacji i plotek, które powtarzane z ust do ust rosły i coraz bardziej oddalały się od prawdy. Absurdalne informacje o setkach chorych docierały do Sanepidu i WTZ, ofiarą pomówień padły też Siostry Karmelitanki, które prowadzą WTZ i dla zachowania bezpieczeństwa swojego i otoczenia również zostały poddane kwarantannie.  

W ciągu kilku dni badaniom poddano wszystkie osoby przebywające na kwarantannie. Wg danych Siemiatyckiego Starostwa 4 ze 176 osób są zarażone. WTZ wyjaśnia, że tylko 1 osoba to uczestnik Warsztatu. Placówka nadal pozostaje zamknięta, na kwarantannie nadal są Siostry Karmelitanki. Pozostałe osoby objęte do tej pory kwarantanną zostały z niej zwolnione po tym, jak wykluczono u nich obecność wirusa. By uspokoić środowisko lokalne, Warsztat Terapii Zajeciowej wieczorem 2 lipca wydał oświadczenie w który wyjaśnia obecną sytuację, prosi o zaniechanie hejtu i modlitwę. 
Oświadczenie zamieszczamy w całości:

Kochani, jak wiecie ostatni czas był dla nas wszystkich niełatwy. Dużo niepotrzebnych lęków i niepokojów zagościło wśród nas. Jednak pragniemy podzielić się dzisiaj z Wami informacjami, które niosą ze sobą duży zastrzyk pozytywnego spojrzenia w przyszłość i napawają wielką nadzieją.
Otrzymaliśmy dzisiaj wszyscy wyniki naszych testów na obecność koronawirusa. Spośród wszystkich uczestników, terapeutów, sióstr karmelitanek, pracowników i ich rodzin tylko 4 osoby mają wynik pozytywny. Wyłącznie 1 uczestnik WTZ ma wynik pozytywny, pozostałe osoby z wynikiem pozytywnym nie są związane bezpośrednio z naszym WTZ ale pochodzą z kręgu rodzin i bliskich naszych podopiecznych. 
Wszyscy z pozytywnym wynikiem czują się dobrze i pozostają w izolacji domowej.
Pamiętamy my i Wy pamiętajcie w modlitwie o nich – pozostańmy w duchowej łączności z nimi przez naszego Pana Jezusa Chrystusa – Boga Nadziei i Miłości – najlepszego lekarza Ciała i Ducha. 
Uwaga do wszystkich i prośba – nie hejtuję a szanuję!
Kochani w związku z zaistniałą sytuacją zrodziło się niestety w naszej lokalnej społeczności wiele nieprawdziwych i nie mających nic wspólnego ze stanem rzeczywistym informacji. Spotykamy się z nieprzyjemnymi sytuacjami, oskarżeniami i niestety – hejtem. Pamiętajmy o szacunku do drugiego człowieka, zrozumieniu i empatii, a przede wszystkim wprowadzeniu pokoju wokół nas a nie siania lęku, niepokoju i strachu. Nie oskarżajmy Warsztatu Terapii Zajęciowej ani Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Jeżeli potrzebujesz rzetelnych informacji odsyłamy do tych, którzy mają do tego kompetencje, tj. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siemiatyczach. Pamiętamy o Was w modlitwie :-)
Źródło: WTZ Siemiatycze
ABol/Js
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


foto

Oszczędzanie a promocje w sklepach: co warto o tym...
2020-08-10 13:23:09 Kategoria:

Wbrew pozorom, zakupy żywności to jedna z głównych dziedzin naszego życia, które mogą stać się źródłem oszczędności. Jak wiadomo, oszczędzanie niejedno ma imię....

więcej »
foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »

Siemiatycze

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

SIEMIATYCZE, 01.08

Uczta uliczna w Siemiatyczach już w ten weekend

więcej »
2

DROHICZYN, 02.08

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 02.08

Uczta uliczna w Siemiatyczach już w ten weekend

więcej »
3 4 5 6 7 8 9
10 11

DROHICZYN, 11.08

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na Wakacje z Wartościami 2020

więcej »
12 13 14 15

SIEMIATYCZE, 15.08

100 – lecie bitwy polsko- bolszewickiej w Niemirowie

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.08

Otwarcie budynku zaplecza sportowego na stadionie w Mielniku

więcej »
16

SIEMIATYCZE, 16.08

Siemiatycka Wieczorna Dycha – nowy termin

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje