R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wracają bezpośrednie pociągi z Lublina przez Dęblin do Warszawy
2019-12-11 15:08:16 Artykuł czytany 237 razy


Od 15 grudnia najszybsze pociągi z Lublina do stolicy pojadą o kilkanaście minut krócej niż obecne, jadące przez Łuków i Parczew. Między Puławami a Lublinem podróże będą z nowych peronów m.in. z nowego przystanku Lublin Zachodni. Inwestycja


PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. jest realizowana ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zakończył się kolejny etap prac na linii Lublin – Warszawa. Dla pasażerów będzie lepszy dostęp do pociągów oraz szybsze i wygodniejsze przejazdy pociągiem w kierunku Warszawy oraz
w regionie.

- Powrót bezpośrednich połączeń kolejowych na ważnej linii między Lublinem – Puławami
i Dęblinem to dla mieszkańców województwa lubelskiego ułatwienia w komunikacji regionalnej i podróżach dalekobieżnych. Kolej staje się też bardziej dostępna, dzięki modernizacji przystanków i stacji. To jest kolejny krok do zniesienia barier w dostępności komunikacyjnej dla Lublina i Lubelszczyzny – powiedział Lech Sprawka wojewoda lubelski.

Trasę Lublin – Warszawa będzie obsługiwało 7 par pociągów dalekobieżnych PKP Intercity - najszybszy pojedzie w 2 godz. 16 minut. Na trasę Lublin – Dęblin wyjedzie 5 par pociągów Przewozów Regionalnych – najszybszy pokona odcinek w 1 godz. 19 minut. 


- Na trasie Lublin – Warszawa kończymy kolejne etapy projektu. Od października wróciły pociągi na trasę Dęblin – Puławy. Od nowego rozkładu jazdy po otwarciu odcinka  Lublin – Puławy kursować będą pociągi regionalne oraz bezpośrednie z Lublina do Warszawy przez Dęblin – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Lublin – Puławy: podróże z nowych peronów
Między Dęblinem a Lublinem zmodernizowano 15 peronów na stacjach: Puławy, Puławy Chemia, Puławy Miasto, Nałęczów, Sadurki, Motycz, Lublin oraz przystankach: Pożóg, Klementowice, Łopatki, Czesławice, Miłocin Lubelski, Motycz Leśny, Stasin Polny, Lublin Zachodni.

Perony są wyższe, wyposażone w nowe ławki i wiaty, antypoślizgową nawierzchnię, jasne oświetlenie, czytelną informację pasażerską i wyraźne oznakowanie. Wszystkie obiekty umożliwią wygodne dojście do pociągów osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Lepszą komunikację w miastach Puławy, Nałęczów,  Motycz, Lublin  zapewnią nowe przejścia podziemne. Będą one wyposażone w windy.
Na 50-kilometrowym odcinku między Puławami a Lublinem jest nowy tor i sieć trakcyjna.

Lublin z nowym przystankiem

Lepszy dostęp do pociągów zapewni nowy przystanek Lublin Zachodni. Przygotowany jest peron wyspowy z ławkami, oznakowaniem i gablotami informacyjnymi oraz przejście podziemne.
W styczniu powstanie szeroka, stumetrowa wiata. Od 15 grudnia na przystanku będą zatrzymywały się pociągi regionalne.

Postępują prace na stacji w Lublinie (od 15 grudnia obowiązująca nazwa stacji to Lublin Główny). Pociągi będą zatrzymywać się na nowym peronie wyspowym nr 3. Przygotowane są ławki, oświetlenie i gabloty informacyjne. Podróżni między dworcem, peronem a skwerem im. Grażyny Chrostowskiej będą mieli wygodne dojście do pociągu nowym tunelem podziemnym. Na peronie dostępna będzie również winda.
Po 15 grudnia wykonawcy będą kontynuować roboty na drugim torze. Drugą nitkę widać już na blisko 36 km linii Dęblin – Lublin. Postępuje budowa sieci trakcyjnej. W ramach inwestycji przebudowywane są obiekty inżynieryjne, w tym mosty, wiadukty i przepusty. Wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym zapewnią nowe urządzenia sterowania, a także modernizacja przejazdów kolejowo-drogowych.

Koleją z  Mazowsza na  Lubelszczyznę
Modernizacja linii nr 7 Lublin – Warszawa jest jednym z największych projektów w Krajowym Programie Kolejowym. Po zakończeniu inwestycji czas przejazdu najszybszego pociągu między stolicami Mazowsza i Lubelszczyzny skróci się do około 1h 30 min. Pociągi pojadą z prędkością do 160 km/h. Powstanie 77 nowych peronów i 11 nowych podziemnych przejść dla pieszych, które poprawią komfort obsługi.

Wartość projektu „Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa – Dorohusk
na odcinku Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin, etap I” wynosi ponad 3,5 mld zł, z czego kwota dofinansowania unijnego POIiŚ to ponad 2,9 mld zł. Prace zostaną zrealizowane do 2022 roku.
Pierwotny projekt został rozszerzony o budowę łącznicy między linią do Warszawy i linią
do Stalowej Woli. Trwają zaawansowane prace przy projektowaniu tego połączenia.
Termin zakończenia inwestycji Warszawa – Lublin przewidziany był na początku 2020 roku.
Ze względu na zejście z budowy głównego wykonawcy prac w 2018 roku ostateczny termin został zmieniony. Na czas realizacji wpływ ma również likwidacja niezidentyfikowanych kolizji.

Odcinek Puławy Miasto – Lublin w liczbach:
•    26 nowych peronów;
•    5 nowych przejść podziemnych na stacjach;
•    110 km nowych torów (docelowo);
•    56 nowych rozjazdów;
•    modernizowane 3 mosty i 9 wiaduktów;
•    14 przejazdów kolejowo-drogowych z nowymi urządzeniami.
Więcej informacji o projekcie na stronie www.warszawa-lublin.pl


Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

 • eR
  2019-12-11 17:28:50

  arrow

  będą dwie pary pociągów

 • KZG
  2019-12-11 15:58:48

  arrow

  A co z obecnymi Lublin - Lukow przez Parczew?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »
foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


Ryki

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje