R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W. Mazurek: Nie dałem się uwikłać w żaden układ
2018-01-19 08:42:10 Artykuł czytany 299 razy


Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszono kwestie tegorocznego budżetu, problemów z ASF i zmian w ordynacji wyborczej do samorządów.


Wiesław Mazurek odpowiadając na pytania związane z tegorocznym budżetem podkreślił, że to po raz kolejny rekordowy plan wydatków. Od kilku lat, jak powiedział w kasie samorządu pojawia się coraz więcej pieniędzy, coraz więcej jest również wydawanych na inwestycje. Wójt gminy Radzyń Podlaski zaznaczył, że nie planuje na ten rok jakichś „specjalnych, wyborczych” inwestycji. Powiedział, że liczy na to, że mieszkańcy docenią jego dotychczasową pracę i dadzą kredyt zaufania, który pozwoli wykonać kolejne zadania, w przyszłych latach.

Pytany o kwestie związane z walką z ASF wójt Mazurek podkreślił, że problem w dalszym ciągu jest poważny i nie widać perspektyw jego rozwiązania. Jak powiedział, w swoim gabinecie gości co jakiś czas przedstawicieli rolników, którzy skarżą się na swoją sytuacją. Wskazują między innymi na nieuczciwe, ich zdaniem, postępowanie firm odbierających zwierzęta, które mają naliczać niższe ceny wykorzystując obiecane rolnikom przez Rząd dopłaty. Komentując z kolei postępowanie Rządu wójt wstrzymał się od oceny działań ministra rolnictwa. Nie chciał również komentować jego pozostania w składzie Rady Ministrów, przy jednoczesnej dymisji Ministra Środowiska.

Marcin Jabłkowski pytał również o ocenę zmian w ordynacji wyborczej do samorządów. Jego rozmówca, jak się okazało, nie ocenia tego jednoznacznie. Z jednej stronie docenił starania o przejrzystość procesu wyborczego, z drugiej wyraził wątpliwości co do dwukadencyjności i stwierdzeń autorów zmian o konieczności przywrócenia uczciwości w samorządach. Takie podejście obraża wielu uczciwych samorządowców – stwierdził Mazurek. Jak podkreślił, sam nie dał się uwikłać w żadne układy i uważa się za człowieka uczciwego, którego co wybory weryfikują wyborcy. Zwrócił też uwagę na potrzebę ciągłości przeprowadzenia niektórych inwestycji, których nie da się wykonać w przeciągu dwóch kadencji.
MJi  [MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • krysia
  2018-01-23 14:30:28

  arrow

  co znaczy słowo uczciwy poproszę o definicję

 • krysia
  2018-01-23 14:30:26

  arrow

  co znaczy słowo uczciwy poproszę o definicję

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

RADZYŃ, 02.02

Wystawa malarstwa Jerzego Omelczuka w Radzyniu Podlaskim

więcej »
3

RADZYŃ, 03.02

Ulan- Majorat: Bal charytatywny dla walczącego z rakiem Andrzeja

więcej »
4

RADZYŃ, 04.02

W Woli Osowińskiej karnawał jak w XVII wieku

więcej »
5 6 7 8 9 10

RADZYŃ, 10.02

Ogólnopolski turniej karate w Kąkolewnicy

więcej »
11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22

RADZYŃ, 22.02

Podróżnik Marek Fiedler odwiedzi Radzyń

więcej »
23

RADZYŃ, 23.02

Podróżnik Marek Fiedler odwiedzi Radzyń

więcej »

RADZYŃ, 23.02

Wystawa malarstwa Iwony Ostrowskiej w Radzyńskim Ośrodku Kultury

więcej »
24 25
26 27

RADZYŃ, 27.02

Rzecznik Praw Obywatelskich spotka się z mieszkańcami Radzynia

więcej »
28

Kondolencje

Najnowsze Informacje