R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Uśmiech Pana Boga” - sukces ulańskich recytatorów
2019-12-06 17:54:30 Artykuł czytany 29 razy


Wojewódzkie święto poezji ks. Jana Twardowskiego w Łukowie ma już 19 lat. Tegoroczna edycja odbyła się we wtorek 3 grudnia w Łukowskim Ośrodku Kultury.


Celem Konkursu jest niezmiennie popularyzacja twórczości Ks. Jana Twardowskiego (1915 – 2006). To piękne, że mądrość Jego poezji pomaga kolejnym pokoleniom rozstrzygać ważne problemy… Jest to poezja, która nie burzy a buduje… przynosząc refleksję i nadzieję. Pozwala przyglądać się naturze z perspektywy „Jana od biedronki”. Przez Jego „żywe słowo” jeszcze dobitniej dociera do nas prawda, że ziemia nie jest darem dla nas… Przede wszystkim jest dziedzictwem dla wielu przyszłych pokoleń. Wartości utworów poety mocno i naturalnie wybrzmiały z ust maluchów na łukowskiej scenie.

Recytatorzy ze starszych grup wiekowych, bardziej świadomi i doświadczeni, skłaniali niekiedy słuchaczy do głębokiej refleksji. Była to niezapomniana lekcja życia i recytatorskie repetytorium z odwiecznie ważnych i trudnych tematów… Nie zabrakło jednak ciepła i dobrotliwej ironii.
Łącznie do Konkursu przystąpiło 41 recytatorów z klas I–III, IV–VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich i placówek kultury powiatu łukowskiego i radzyńskiego.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja w składzie: Anna Kistelska – Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Jolanta Gnas-Zienkiewicz – nauczyciel polonista i Alicja Dymitruk – instruktor Łukowskiego Ośrodka Kultury postanowiła nagrodzić i wyróżnić między innymi ulańskich laureatów XXI Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ks. Jana Twardowskiego „SZMARAGDOWY PASIKONIK”… tego im życzyliśmy podsumowując ulańskie wydarzenie.

W kategorii klas I-III równorzędne nagrody otrzymali Mikołaj Botwina i Michał Polkowski z kl. I Szkoły Podstawowej w Ulanie-Majoracie. Opiekunem artystycznym dobrze rokujących recytatorów była pani Magdalena Niebrzegowska.

W tej kategorii wyróżnienie otrzymała Barbara Lipińska z kl. II Szkoły Podstawowej w Ulanie-Majoracie pracująca pod opieką pani Agnieszki Rogozińskiej.

W kategorii klas IV–VI wyróżnienie otrzymała Anna Lipińska z kl. V reprezentująca Bibliotekę Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie. Opiekunem artystycznym Ani była pani Barbara Michalczuk.

W kategorii klas VII–VIII I miejsce otrzymała Natalia Dyjak z kl. VIII reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie. Opiekunem artystycznym Natalii był pan Sławomir Żyłka.

W kategorii szkół średnich I miejsce otrzymała Julia Sposób, z kl. II Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie. Jej opiekunami artystycznymi byli pan Sławomir Żyłka i pani Marzena Rusinek.

Uczestnicy otrzymali dyplomy, opiekunowie pamiątkowe podziękowania.
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe z poezją i prozą Ks. Jana Twardowskiego. Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i ich opiekunom artystycznym, życzą wytrwałości w doskonaleniu recytatorskiego warsztatu i kunsztu… a za rok zapraszają na jubileuszowy XX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga” do Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
Inf. pras.
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Suchodolska
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

RADZYŃ, 04.01

VII Noworoczna Gala Akordeonowa

więcej »
5
6

RADZYŃ, 06.01 12:15

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Radzynia

więcej »
7 8 9 10

RADZYŃ, 10.01 17:00

Autorka bestsellerowej sagi „Stulecie Winnych” Ałbena Grabowska odwiedzi Radzyń

więcej »
11 12
13

RADZYŃ, 13.01 - 17.01

Program ferii z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury

więcej »
14 15 16 17 18 19

RADZYŃ, 19.01

W niedzielę w Radzyniu wspólne kolędowanie

więcej »
20 21 22 23 24 25

RADZYŃ, 25.01 10:00

Ogólnopolski Turniej Karate w Kąkolewnicy

więcej »
26
27 28 29 30 31
foto

Narty Head dla każdego – przegląd najpopularniejszych...
2020-01-23 13:25:35 Kategoria:

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu, warto zwrócić uwagę na narty Head. Marka ma w swojej ofercie modele dla każdego, które zachwycają zarówno w testach, jak i...

więcej »
foto

Sprawdź, w jaki sposób możesz wykonać prezent...
2020-01-23 10:58:53 Kategoria:

Decoupage, scrapbooking, quilling - skądś znasz nazwy technik tworzenia ozdób handmade, ale nie wiesz, czym się różnią? Chcesz spróbować, ale nie wiesz od czego...

więcej »
foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje