POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

FLESZ z Terespola na XIV Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej
2018-05-22 12:20:20 Artykuł czytany 364 razy

W piątek 18 maja trzy formacje zespołu tanecznego FLESZ z Terespola: Fqueens, Flesz Mini i Flesz Dance Company oraz 8 solistek i jeden duet wzięły udział w XIV Turnieju Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Łęcznej.

Był to pierwszy, ale bardzo udany start tancerzy z Terespola w tym turnieju. Rywalizowali w wielu kategoriach wiekowych z grupami i tancerzami z Piotrowic, Krasnegostawu, Parczewa, Łęcznej, Zofiówki, Białej Podlaskiej, Strzeszkowic, Bychawy, Biskupic, Milejowa, Piasek, Niemców, Świdnika, Trawników, Płouszowic, Kraśnika, Cycowa, Jastkowa, Łęg i Lublina. W turnieju w Łęcznej wystąpiło tego dnia blisko 1000 tancerzy. Poziom był bardzo wysoki a konkurencja bardzo liczna.

Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny: Sandra Jaszczuk i Marta Ostapczuk, które pokonały 19 innych duetów. Tańczyły w kilku rundach i wygrały swoją kategorię, zdobywając złote medale.

FQueens i Flesz Mini startowały w kategorii formacje ,,hip hop juniorzy" i zdobyły dwa wyróżnienia na 12 zespołów w tej kategorii. Najstarsza formacja Flesz Dance Company zajęła III miejsce na 7 bardzo dobrych zespołów w kategorii formacje ,,hip hop seniorzy". Solistki również zaprezentowały się bardzo dobrze. Najmłodsza Małgosia Wasiluk startowała w kategorii 7-8 lat ,,hip hop solo" wspólnie z 17 solistami i przeszła do finału. Pokonała kilkanaście osób i znalazła się w pierwszej piątce, a był to jej pierwszy start solo i to na wyjeździe.

W kategorii ,,hip hop solo juniorzy" startowało 5 tancerek z zespołu FLESZ: Aleksandra Pietrusik, Joanna Poleszczuk, Maja Prokopiuk, Aleksandra Żukowska i Martyna Wawryszuk. Dziewczyny tańczyły świetnie, ale miały najliczniejszą konkurencję, ponieważ w ich kategorii tańczyło 51 tancerzy. Maja Prokopiuk i Aleksandra Żukowska przeszły do drugiej rundy. Świetnie zatańczyły też solistki z Terespola w kategorii ,,hip hop solo seniorzy": Natalia Szołoniuk i Izabela Orepuk. Był to ich pierwszy start w tej kategorii.