R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Supergimbus 2019
2019-07-09 10:44:35 Artykuł czytany 35 razy


14 czerwca w sali gimnastycznej Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim odbyła się trzynasta, ostatnia już, edycja konkursu ,,Supergimbus 2019”, którego celem było wyłonienie najlepszego gimnazjalisty w powiecie mińskim.


W tym roku uczestniczyli w nim reprezentanci 11 gimnazjów z całego powiatu (jeden uczestnik z 12 zgłoszonych niestety nie dotarł). Przybyło także wielu znamienitych gości. Starostwo Powiatowe reprezentował starosta miński Antoni Jan Tarczyński, Urząd Miasta Mińsk Mazowiecki - Bożena Macheta, Kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta Mińsk Mazowiecki, natomiast Radę Miasta Mińsk Mazowiecki – jej wiceprzewodnicząca Barbara Reda oraz pan Kazimierz Markowski. Tradycyjnie w rolę prowadzącego wcielił się Robert Gałązka – nauczyciel geografii w Szkołach Salezjańskich – a pomagali mu uczniowie klasy III gimnazjalnej – Dobrosława Michalik i Jakub Zyśk. Wydarzenie ożywiały piosenki wykonywane przez zespół ,,Kreska”.

Konkurs rozpoczął się od przywitania zawodników, gości oraz publiczności, po czym nastąpiła wspólna modlitwa, którą poprowadził dyrektor szkoły ks. Ryszard Woźniak. Każdy z uczestników dostał elektroniczny pilot, za pomocą którego mógł odpowiadać na pytania. W I turze jury wylosowało numery pytań – po jednym z każdej kategorii konkursowej (języka polskiego, matematyki, chemii, biologii, historii, informatyki, fizyki, geografii oraz religii), po czym uruchomiono test. Każde z dziewięciu pytań wyświetlało się na ekranie przez 45 sekund i w tym czasie uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi za pomocą swoich pilotów. Po tej rundzie prowadził Kacper Grzęda. O jeden punkt mniej niż on uzyskała Oliwia Gójska, o dwa punkty mniej – Adrian Broda, Julia Kopaczewska i Aleksandra Sobiech, a o trzy punkty - Rafał Ćwiek. Po drugiej turze (rozgrywanej w ten sam sposób) stawka została przetasowana: na pierwszym miejscu znalazł się Rafał Ćwiek, a tuż za nim Adrian Broda i Julia Kopaczewska. W ten sposób została wyłoniona trójka finalistów i dogrywka – podobnie jak rok temu - nie była potrzebna.

W rundzie finałowej oprócz wiedzy liczył się też refleks, ponieważ na zadane pytanie odpowiadał tylko uczestnik, który pierwszy zgłosił chęć odpowiedzi. Jednak podnosząc rękę, trzeba było być pewnym swojej wiedzy, ponieważ za nieprawidłową odpowiedź otrzymywało się punkt ujemny. Po dziewięciu pytaniach (po jednym z każdego przedmiotu konkursowego) znaliśmy już rozstrzygnięcie konkursu. Ostateczna klasyfikacja finalistów wyglądała następująco:

• I miejsce: Rafał Ćwiek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Mińsku Maz. (14 punktów),
• II miejsce: Adrian Broda – Gimnazjum w Zespole Szkół w Siennicy (12 punktów),
• III miejsce: Julia Kopaczewska – Gimnazjum w Zespole Szkół w Latowiczu (11 punktów),
• najlepszy gimnazjalista w mieście: Rafał Ćwiek.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Miński, Miasto Mińsk Mazowiecki i Szkoły Salezjańskie:

• za I miejsce: Smartfon/Telefon Xiaomi Redmi 7 3/64GB Dual SIM LTE Eclipse Black,
• za II miejsce: Smartfon/Telefon Xiaomi Redmi 6A 16GB Dual SIM LTE Black,
• za III miejsce: Kamera sportowa XblitzAction 4K,
• dla najlepszego gimnazjalisty w mieście: Głośnik przenośny JBL GO2 Czarny.

Dodatkowo została przyznana nagroda dla najmłodszego uczestnika (którą otrzymała Oliwia Gójska) oraz nagroda dla najlepiej dopingującej publiczności (którą otrzymali uczniowie z naszej szkoły).

I tak dobiegł końca ostatni ,,Supergimbus”, który, podobnie jak poprzednie edycje, na pewno pozytywnie zapisze się zarówno w pamięci zawodników, którym dał możliwość wykazania się wiedzą i zmotywował do dalszej pracy, jak i publiczności, która tworzyła wspaniałą atmosferę sprzyjającą zdrowej rywalizacji.Fot. Zespół Szkół Salezjańskich
EJ/ Zespół Szkół Salezjańskich/Powiatminski.pl

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18

MIŃSK MAZ., 18.01 15:30

Dzień Babci i Dziadka w Mrozach

więcej »
19
20 21 22 23

MIŃSK MAZ., 23.01 19:00

„O rzeczy muzycznej na wesoło”

więcej »
24 25 26

MIŃSK MAZ., 26.01 19:00

Koncert kolęd w Mrozach

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje