R E K L A M A



MIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

IV Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej "Poezja w językach Szekspira i Puszkina"
2017-06-19 14:29:00 Artykuł czytany 226 razy


31 maja w Zespole Szkół im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie odbył się IV Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej „Poezja w językach Szekspira i Puszkina”.


Konkursowi patronowali Wójt Gminy Latowicz, Bogdan Świątek-Górski oraz Starosta Miński, Antoni Jan Tarczyński. Sponsorami byli Wójt Gminy Latowicz oraz Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim.
39 uczestników z 19 szkół podstawowych i gimnazjów recytowało utwory poetyczne w językach angielskim i rosyjskim.

Recytacje odbywały się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe – język angielski, gimnazja – język angielski i język rosyjski.

Szkoły podstawowe reprezentowało 11 uczniów, gimnazja- 28 (j.angielski – 17, j.rosyjski – 11).
Uczestnicy konkursu oceniani byli przez jury w składzie: Elżbieta Pawlak – wieloletni nauczyciel języka rosyjskiego w Zespole Szkół Chemicznych w Mińsku Mazowieckim, Elżbieta Zelwowiec – nauczyciel języka rosyjskiego w ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Karolina Maliszewska – konsultant metodyczny Oxford University Press i nauczyciel języka angielskiego oraz Mariusz Korgul – nauczyciel języków angielskiego i rosyjskiego w ZSZ nr 2 w Mińsku Mazowieckim.

W kategorii szkoły podstawowe – język angielski komisja konkursowa zdecydowała przyznać nagrody następującym uczniom:

•    I miejsce – Bernard Szponar - SP w Stanisławowie – opiekun p. Agnieszka Muszelik
•    II miejsce – Sandra Laszuk – SP w Janowie – opiekun p. Katarzyna Bereda
•    III miejsce – Aleksandra Rechnio – SP w Latowiczu – opiekun Klaudia Kot.

Wyróżnienia otrzymali:


•    Andżelika Kąkol – SP w Dębem Małym – opiekun p. Agata Gójska
•    Małgorzata Zawadka – SP w Starogrodzie – opiekun p. Magdalena Sasim
•    Katarzyna Świątek – SP w Wielgolesie – opiekun p. Wioletta Nowakowska.

W kategorii gimnazja – język angielski jury przyznało nagrody następującym uczniom:

•    I miejsce – Julia Karwowska – Gimnazjum nr 2 w Mińsku Maz. – opiekun p. Karolina Łada
•    II miejsce – Natalia Guzowska – Gimnazjum w Żakowie – opiekun p. Anna Duszczyk
•    III miejsce – Natalia Gruba – GiLO w Mińsku Mazowieckim – opiekun p. Jowita Stusińska

Wyróżnienia otrzymali:

•    Radosław Bątruk – Gimnazjum w Wielgolesie – opiekun p. Sylwia Branicka
•    Wiktoria Głąbska – Gimnazjum nr 3 w Mińsku Mazowieckim – opiekun p. Agnieszka Kurel
•    Zuzanna Trąbińska – Gimnazjum w Żakowie – opiekun p. Anna Duszczyk.

W kategorii gimnazja – język rosyjski nagrodzeni zostali:


•    I miejsce – Anna Zybała – GiLO w Mińsku Mazowieckim – opiekun p. Anna Bujalska.
•    II miejsce - Karol Śluzek – Gimnazjum w Wielgolesie – opiekun p. Małgorzata Prokop
•    III miejsce – Aleksandra Janowska – Gimnazju w Wielgolesie – opiekun p. Małgorzata Prokop.

Wyróżnienia otrzymali:

•    Klaudia Kot – Gimnazjum w Żakowie – opiekun p. Stela Ciechańska

•    Anna Wojciechowska-Trych – Gimnazjum w Mrozach – opiekun p. Iwona Żukowska

•    Karolina Chylińska – Gimnazjum w Kałuszynie – opiekun p. Iwona Żukowska.

Wyniki konkursu przedstawił przewodniczący jury, Mariusz Korgul. Nagrody i dyplomy wręczali Starosta Miński, wójt gminy Latowicz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Wielgolesie.

EJ/Gmina-latowicz.pl

DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




REKLAMA

Mińsk Maz.

w lewoPaźdzernik 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5

MIŃSK MAZ., 05.10 - 08.10

Mistrzostwa Polski w Kulturystyce w Mrozach /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
6 7 8
9 10

MIŃSK MAZ., 10.10

Miński Budżet Obywatelski 2018

więcej »
11

MIŃSK MAZ., 11.10

Miński Budżet Obywatelski 2018

więcej »
12

MIŃSK MAZ., 12.10

Miński Budżet Obywatelski 2018

więcej »

MIŃSK MAZ., 12.10 18:30

Szymon Hołownia w Mińsku Mazowieckim

więcej »
13

MIŃSK MAZ., 13.10

Miński Budżet Obywatelski 2018

więcej »
14

MIŃSK MAZ., 14.10

Wieczór komediowy w MDK w Mińsku Mazowieckim

więcej »
15
16 17 18 19

MIŃSK MAZ., 19.10

Mazowiecka Gala Krasomówców Gawędziarzy 2017 w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIŃSK MAZ., 19.10

Marcin Wyrostek w Mińsku Mazowieckim

więcej »
20

MIŃSK MAZ., 20.10

Mazowiecka Gala Krasomówców Gawędziarzy 2017 w Mińsku Mazowieckim

więcej »
21

MIŃSK MAZ., 21.10

„Spotkanie wędkarskie” w Mińsku Mazowieckim

więcej »
22

MIŃSK MAZ., 22.10 18:00

Koncert Orkiestry Dętej Miasta Mińsk Mazowiecki

więcej »
23

MIŃSK MAZ., 23.10

Przegląd patriotyczny w Mrozach

więcej »

MIŃSK MAZ., 23.10

Przegląd patriotyczny w Mrozach

więcej »
24 25 26 27

MIŃSK MAZ., 27.10

III Dni Kultury Żydowskiej „Bliscy i oddaleni” w Mińsku Mazowieckim

więcej »
28

MIŃSK MAZ., 28.10

III Dni Kultury Żydowskiej „Bliscy i oddaleni” w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIŃSK MAZ., 28.10

Zaduszki Bułhakowowskie w Mrozach

więcej »
29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje