R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Święto Policji w Białej Podlaskiej
2019-07-14 17:36:01 Artykuł czytany 597 razy


Na placu przed budynkiem KMP w Białej Podlaskiej odbyły się 14 lipca obchody Święta Policji. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. Komendant Wojewódzki Policji insp. Robert Szewc, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk, samorządowcy, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących w zakresie bezpieczeństwa oraz duchowieństwo. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało łącznie 82 policjantów. Nie zabrakło również odznaczeń resortowych.


24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest obchodzone co roku Święto Policji. Rok 2019 jest dla nas szczególny. W tym roku obchodzimy bowiem 100 rocznicę tych wydarzeń.

Święto Policji, to data szczególna dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji. Jest to również czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań zarówno dla samych policjantów jak też pracowników Policji. Uroczystości związane z obchodami Święta Policji zainaugurowała msza święta odprawiona w niedzielę w intencji funkcjonariuszy w kościele pw. św. Michała Archanioła, którą celebrował ks. Kanonik Henryk Jakubowicz, Proboszcz Parafii oraz kapelan KMP w Białej Podlaskiej.

Piątkowe uroczystości rozpoczęły się o godz. 13:00 na placu przed budynkiem KMP w Białej Podlaskiej. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej, mł. insp. Grzegorz Pietrusik, przywitał zaproszonych gości wśród których znaleźli się: Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk, Konsul Republiki Białorusi Wasyl Kurlowicz, Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Zastępca Prokuratora Okręgowego - Jacek Drabarek, Prokurator Rejonowy w Białej Podlaskiej Edyta Winiarek oraz przedstawiciele duchowieństwa, a także instytucji i służb współdziałających z Policją.

Pan Komendant podziękował za współpracę i pomoc ze strony samorządów, instytucji oraz służb, dzięki którym funkcjonariusze na co dzień mogą wypełniać słowa roty ślubowania, a miasto i powiat uważane są za miejsca bezpieczne. Dziękował też za dobrą służbę i pracę policjantom, jak też pracownikom bialskiej komendy.

Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 82 policjantów. Czterech w korpusie oficerów starszych, jeden funkcjonariusz otrzymał awans w korpusie oficerów młodszych, 31 policjantów otrzymało awans w korpusie aspirantów - z czego jeden nagrodzony został  przedterminowym awansem, 38 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów oraz 14 policjantów w korpusie szeregowych.

Warto tu podkreślić, że dwoje policjantów zostało wyróżnionych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Po  wręczonych awansach głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, który pogratulował awansów wskazując też na bardzo wysoki poziom pracy bialskiej jednostki. Podkreślił również wagę współpracy Policji z władzą samorządową, prokuraturą oraz działającymi na terenie powiatu służbami i instytucjami.

Na zakończenie Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie przekazał na ręce  mł. insp. Grzegorza Pietrusika pamiątkowy album dotyczący historii naszej formacji.

Podczas uroczystości nie zabrakło również życzeń, gratulacji i wyrazów uznania dla bialskich policjantów złożonych na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej przez przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z Policją.
B.S.P./ KMP Biała Podlaska

[MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
NASI PARTNERZY
SAS


Biała Podl.

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

POWIAT BIALSKI, 01.01

Noworoczna Piątka w Strzyńcu

więcej »
2 3 4 5

POWIAT BIALSKI, 05.01 17:00

Koncert kolęd w Leśnej Podlaskiej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.01 18:00

Koncert kolęd w Białej Podlaskiej

więcej »
6

POWIAT BIALSKI, 06.01 11:00

Orszak Trzech Króli w Janowie Podlaskim

więcej »
7 8 9 10

POWIAT BIALSKI, 10.01

Pratulin: Rekolekcje dla małżeństw oczekujących na dar potomstwa

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.01

Wernisaż malarstwa Henryka Widelskiego

więcej »
11

POWIAT BIALSKI, 11.01 18:00

Koncert Lecha Dyblika i Akaki Gachechiladze w Terespolu

więcej »
12
13

POWIAT BIALSKI, 13.01

Terespol: Ferie Zimowe w MOK 2020

więcej »

POWIAT BIALSKI, 13.01 10:00

Ferie z kulturą w Janowie Podlaskim

więcej »
14 15 16

POWIAT BIALSKI, 16.01

Bal z babcią i dziadkiem

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.01 18:00

Spotkanie ze Sławomirem Kordaczukiem

więcej »
17 18

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.01

Bialscy siatkarze grają w sobotę

więcej »
19

POWIAT BIALSKI, 19.01

Wieczór Kolęd i Pastorałek w Janowie Podlaskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 19.01

Wspólne kolędowanie w Jaźwinach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 19.01

V Otwarty Turniej Szachowy w Terespolu

więcej »
20 21

POWIAT BIALSKI, 21.01 13:00

Dzień Babci i Dziadka w Rokitnie

więcej »
22

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.01 16:15

Na Kodeń marsz! Upamiętnią powstańczy zryw

więcej »
23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje