R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Konflikt między obrońcami Szkoły w Lipnie, a zwolennikami jej likwidacji narasta
2021-02-19 13:46:32 Artykuł czytany 3099 razy


15 lutego w Szkole Podstawowej w Lipnie pojawił się patrol policji. Jak informuje Nina Zaniewicz, rzecznik KPP w Łosicach, do jednostki dotarła informacja, że odbywa się tam nielegalne zgromadzenie w rozumieniu przepisów antycovidowych.


- Na miejscu okazało się, że nie ma żadnego zgromadzenia, sygnał o łamaniu prawa nie potwierdził się – wyjaśnia rzecznik. Od nauczycielki z tej Szkoły dowiadujemy się, że odbyło się tylko krótkie posiedzenie rady pedagogicznej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Wizytę policji odebrano jako próbę zastraszenia. A może był to rewanż?

Kilka tygodni wcześniej policjanci dostali informację o planowanym zebraniu z udziałem rodziców, mieszkańców i przedstawiciela Fundacji Akademia Umiejętności z Lublina. Zorganizował je wójt Jerzy Garucki, aby wyjaśnić mieszkańcom i rodzicom, na czym będzie polegało prowadzenie Szkoły w Lipnie przez Fundację. Jak już informowaliśmy, włodarz planuje przekazać placówkę podmiotowi zewnętrznemu (nie ma na razie na to zgody Kuratorium Oświaty). Zebranie miało się odbyć w sali ośrodka kultury. Wójt zapewniał, że zasady bezpieczeństwa będą zachowane i przekonywał, że nie jest to  zgromadzenie, tylko raczej spotkanie służbowe.  Nie przekonał jednak sanepidu, którego przedstawiciel pojawił się na miejscu przed samym zebraniem, oraz policji – patrol również się stawił. Wójt zebranie odwołał. Na 23 lutego zaplanowana jest sesja rady gminy, na której może dojść do kolejnej odsłony konfliktu.

fot. pixabay.com

BM [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Andrzej DO Andrzej
  2021-02-27 21:20:38

  arrow

  Powiedz mi Szanowny Panie to poco jest ta GMINA skoro z niczym sobie nie radzi .Szkoły zamyka , inwestorów brak , przychody spadają podatki chce podnosić wydaje OBLIGACJE żeby było na ich wypłaty ,a może zlikwidować gminę i będą OSZCZĘDNOŚCI ,tam jest bardzo dużo etatów i jeszcze ci radni BEZRADNI .

 • brońcie się i nie dajcie się wykiwać
  2021-02-26 16:34:00

  arrow

  Trzeba być nie lada mało wiedzącym, a wręcz ograniczonym żeby coś takiego produkować i straszyć mieszkańców "drastycznie podnosi gminne podatki, aby mieć środki na jej utrzymanie." Gmina musi działa zgodnie z prawem Polski, a podatki górne stawki ustala Państwo. Więc strachy na lachy, cwaniaczek się znalazł i gdacze jak mu ktoś z gminny podpowiada. Co najwyżej można wójtowi, radnym i innym obniżyć pensję do minimum zgodnie prawem, co też jest limitowane, od dołu i góry. Taki wójt co inwestuje w szkolę, a za chwilę chce ja zamknąć, marnotrawi pieniądze gminy, źle gospodaruje pieniędzmi gminy, skłóca społeczność i powinien być odwołany przez mieszkańców. Rada, jak widać jest nieporadna i tyle. Może czas starać się o projekty i dodatkowe środki do gminy a nie uprawiać wojenek.

 • Ktoś
  2021-02-26 15:57:01

  arrow

  Brawo Andrzej!!!
  Mądre słowa.

 • Ktoś
  2021-02-26 15:55:24

  arrow

  Brawo Andrzej!!!
  Mądre słowa.

 • Rodzic
  2021-02-26 15:36:15

  arrow

  Wycieczki?
  Nasze dzieci jeżdżą na wycieczki, mało tego, czasami my rodzice możemy również w nich uczestniczyć.A dzieci są bardzo szczęśliwe wtedy.

 • Do NN
  2021-02-26 14:54:57

  arrow

  A egzaminy po szkole podstawowej,wcześniej gimnazjalne, matura?
  A tak w ogóle, my rodzice potrafimy sami zadbać o to, aby nasze dzieci mogły poznawać wartościowe miejsca na świecie i czuwamy nad tym,aby ich rozwój przebiegał prawidłowo.
  Spokojnie, damy radę 😀

 • ww
  2021-02-26 14:17:02

  arrow

  Z tego co czytałem, to była remontowana bądż wybudowana sala gimnastyczna.Jeżeli jest mało dzieci ilość ich nie zmniejszyła się w ciągu roku,chyba nie wyjechali z Lipna.Włodarz gminy za którego była ta sala robiona powinien ponieść konsekwencje.

 • Andrzej
  2021-02-26 11:24:46

  arrow

  Proszę szanownego Państwa. Nie ma o co kopii kruszyć. Sprawa jest prosta - albo gmina zamyka szkołę, przenosząc dzieci do Platerowa i zapewniając dojazd(wtedy odpadają koszty utrzymania budynku w Lipnie i zmniejszają się koszty utrzymania szkoły w Platerowie ze względu na zwiększenie liczby uczniów - subwencja)albo utrzymuje szkołę w Lipnie i drastycznie podnosi gminne podatki, aby mieć środki na jej utrzymanie. Państwo w osobie rządu, a dokładnie jej przedstawiciela w Kuratorium Oświaty, jeżeli zabrania likwidacji placówki, której subwencja przeznaczana przez MEN pokrywa tylko ułamek kosztów jej utrzymania powinno znacznie rekompensować finansowo swoją odmowę. Niestety państwo sobie wydaje decyzję zabraniającą, a o resztę niech się martwi samorząd i g.... nas obchodzi skąd na to weźmie. To jest bandytyzm, ponieważ jeżeli rząd nie dokłada do zadań, które narzuca samorządom to uczciwym byłoby gdyby się nie w.... (wtrącał) w decyzje owego. Oczywiście Gmina ma zadania, które powinna realizować dokładając ze swojego budżetu ale w miarę swoich możliwości. Niestety Platerów to nie jest Kleszczów i jej dochody są mocno ograniczone, a więc i wydatki również.

 • NN
  2021-02-25 16:37:20

  arrow

  Przykro mi "namacalnych" konkretów nie jestem w stanie przytoczyć, ponieważ nie spotkałam się, aby przeprowadzane były takowe egzaminy.
  Jednak uważam, że nikomu nie zaszkodziły dodatkowe lekcje matematyki czy języka polskiego. :)
  Mogę jednak powiedzieć o wycieczkach (o których pisze cały czas), które pozwalają dzieciom "zobaczyć kawałek świata".

  Owszem, zgadzam się z tym, że są różne sposoby na poszerzanie wiedzy, jednak takowe sposoby też muszą zaistnieć :) JAKIEKOLWIEK dodatkowe zaangażowanie nauczycieli, a nie tylko przyjść, brzydko mówiąc, "odwalić" swoje i pójść :)

 • Do NN
  2021-02-24 22:30:40

  arrow

  Ale ja poproszę jeszcze raz o konkrety, np. wyniki sprawdzianów zewnętrznych, egzaminów...
  A tak poza tym jest wiele, wiele innych sposób na zdobywanie wiedzy i rozwijanie zdolności.

 • NN
  2021-02-24 16:39:42

  arrow

  Jak odpowiedziałam w poprzednim komentarzu nie uważam, żeby wspomniane przeze mnie projekty powodowały obniżenie wyników w nauce, wręcz przeciwnie.
  Według mnie wpływają one pozytywnie na rozwój i wyniki, bo dzieci mają szansę się "douczyć", cały czas próbuję to podkreślić :)

  Walczą Państwo o poziom nauki swoich dzieci (co według mnie jest uzasadnione) to dlaczego nie walczą Państwo o ich dodatkowy rozwój? Hm? :)

 • Maria
  2021-02-23 23:08:57

  arrow

  Przeczytałam te komentarze że smutkiem. Piszę pierwszy raz. To jest bardzo przygnębiające ,żeby po 38 latach pracy dla tej szkoły ktoś mnie wysyłał na zmywak. Chyba już naprawdę niektórzy zapętlili się w nienawiści.Nie piszcie pod przybranym nickiem.Miejcie odwagę wyrazić swoje zdanie publicznie.Zbyt dużo złych rzeczy się stało. Niektórzy już się cieszą,że nauczycieli się wymieni. Macie rację,ja odejdę pierwsza,bo moją największą pasją jest praca z uczniem,ale ,,dorabiać'' biznesmenów nie będę. To się kłóci z misją prawdziwej szkoły i z moimi ideałami.

 • Do NN
  2021-02-23 22:21:55

  arrow

  Szanowny Panie NN, ja pytałem o to, jak te słynne projekty wpłynęły na wyniki nauczania uczniów, czy poszybowały ostro w górę, czy były takie same, a może obniżyły się?

 • NN
  2021-02-23 18:45:50

  arrow

  Widzę, że wylewa się na mnie fala hejtu (?). Dlaczego? Bo napisałam prawdę?

  Odpowiem zbiorczo - jeśli tylko będę w przyszłości miała dzieci i ochotę na to, aby wysłać je do szkoły prowadzonej przez fundację na pewno tak zrobię.

  Jeśli chodzi o projekty to sama wielokrotnie uczestniczyłam w takich i nie zauważyłam, aby mój stopień kształcenia spadł, a właśnie wręcz przeciwnie miałam okazję się "douczyć" i rozwinąć. :)

  I moim zdaniem to właśnie tym Paniom nauczycielkom przydałoby się popracować na "zmywaku" za najniższą krajową, żeby zobaczyć na czym polega prawdziwa praca.

  I też każdemu jest dobrze oceniać, szkoda, że nikt z Państwa nie jest świadom jakie ja posiadam wykształcenie i gdzie pracuje. :)

 • Bombonierka
  2021-02-23 15:37:55

  arrow

  Intendentka jest w szkole najważniejsza

 • Wieśniak
  2021-02-23 11:49:31

  arrow

  Dla każdej wsi ważne jest aby był kościół, szkoła i sklep.To daje prestiż dla mieszkańców. Niedługo zostanie tylko kościół. J Lipno to będzie jedna wielka wiocha. I dlaczego? Bo jeden mieszkaniec tak chciał i znalazł dla swej idei poparcie. Zastanówcie się czy warto.

 • Rodzice
  2021-02-22 17:21:57

  arrow

  Zależy na szkole nam rodzicom, a bez nauczycieli szkoły nie ma, intendentka nam dzieci nie nauczy

 • Do oko
  2021-02-22 15:11:14

  arrow

  Za robienie głupot w gminie płacą jeszcze więcej.

 • Rodzic
  2021-02-22 14:25:18

  arrow

  To nie chodzi o nauczycieli tylko o to,że wójt już dawno miał plan likwidacji szkoły i robi wszystko żeby to osiągnąć,ciekawe jaki ma plan sprzedać tą nową salę, czy wynająć na ośrodek trudnej młodzieży

 • Pytanie do NN
  2021-02-22 13:13:33

  arrow

  Jaki wpływ na wyniki nauczania mają projekty, wyjazdy..., o ile wzrosły wyniki nauczania w tych szkołach? Prosimy o konkrety.
  A może spadły?

 • OKO z Maciejowic
  2021-02-22 11:57:03

  arrow

  Na spokojnie
  2021-02-20 16:18:28
  Nauczyciel w szkole publicznej TO 🧚🏿‍♀️jeszcze większy biznes dla ....
  dla nauczyciela. KN i około 4-5k zł/mc oraz min 3 miesiące wolnego (wakacje, święta, ferie, rekolekcje...)

 • Do ***
  2021-02-22 11:54:28

  arrow

  Żerować na gminie??? Co ty wygadujesz.to są obowiązkowe zadania gminy i jej obowiązek ale jak wójt nie umie gospodarować to chce zamykać. Widać że jego edukacja zakończyła się na podstawówce. Dzieci to inwestycja i trzeba co nich dokładać póki same nie zaczną na nas pracować. W małej szkole są lepiej dopilnowane, bo rodzice nie zawsze potrafią pomóc.

 • Waldek
  2021-02-22 08:48:15

  arrow

  Powiedzcie mi drodzy Państwo do czego jest w tej szkole potrzebna intendentka skoro dziś zakupu mogą dowieźć nawet do domu to do do szkoły gdzie żywi się ponad 50 osób nie dowiozą ? No to mamy oszczędność .

 • Z Lipna
  2021-02-21 14:26:33

  arrow

  Wszyscy wiedzą o co chodzi ze szkołą, chodzi o likwidację od samego początku...

 • ***
  2021-02-21 09:45:38

  arrow

  Z tych komentarzy wynika że najbardziej zależy na utrzymaniu miejsc pracy nauczycielom(karta nauczyciela). A nie na rodzicom dzieci. Wójt nie powinien szukać fundacji tylko zlikwidować szkołe.Jak rodzicom zależy na szkole niech utworzą stowrzyszenie będą mogli sprawdzić ile kosztuje utrzymanie szkoły dla nauczycieli i kilku uczniow a nie żerować na gminie

 • Waldek do NN
  2021-02-20 22:05:19

  arrow

  Swoje dzieci wywieź i dawaj im projekty może jeszcze zarobisz my chcemy żeby się uczyły ,a na podróże to ich rodziców stać .

 • vvvvv
  2021-02-20 20:24:43

  arrow

  sprawa wydaje się być prosta - wójt do zmiany i zobaczymy co potem

 • Do NN
  2021-02-20 16:35:01

  arrow

  Szkoła w Hannie prowadzona przez wybraną przez naszą gminę fundację w przyszłym roku wraca do gminy Hanna.Chcecie zrobić naszym dzieciom ciekawy eksperyment.Chodzi tylko o pozbycie się kłopotu, choćby na chwilę.

 • Na spokojnie
  2021-02-20 16:18:28

  arrow

  Wystarczy wpisać w google ,, poziom nauczania w szkołach prowadzonych przez fundacje''. Proszę nie opowiadajcie już bzdur o nauczycielach. Chcecie tylko jątrzyć i zgłębić każdego kto trochę więcej umie zrozumieć.Fundacje i stowarzyszenia to biznes.Na pewno nie korzystają dzieci,tylko...

 • Tato do NN
  2021-02-20 15:08:23

  arrow

  Człowieku Ty chyba naprawdę nie jesteś zorjętowany o co tu chodzi... Po wielu nieudanych próbach zamknięcia tej szkoły wymyślił ze przejmie ją fundacja. Część nauczyciel już zapowiedziała że jak przejmie ją fundacja to natychmiast odejdzie to samo powiedziała część rodzicówze tak zrobi że swoimi dziećmi. I tak zostanie pięcioro nauczycieli i pietnaścioro dzieciaków i wójt.. rozłoży ręce i powie ze szkoły nie da się prowadzić. JAŚNIEJ SIĘ JUŻ NIE DA!!!

 • Trzeba być mądrym przed..
  2021-02-20 14:08:13

  arrow

  Zastanówmy się dlaczego tak naprawdę są tacy NN i inni co chcą, żeby Polacy pracowali za miskę ryżu lub za kromkę chleba z wodą, albo szczaw. To ci tzw. PO...by jak mówi Sławek N., i Tu..., co wszystko chcieli sprzedać i Polaków wysłać na zmywaki lub czarnej roboty. Co najlepiej mieć idiotów koło siebie, nierozumnych lemingów co każde g.. połkną i będą jak wściekłe ma..., żeby tylko dzieci były uczone na najniższym poziomie przez tych co za miskę ryżu będą robić, a nie przez prawdziwych nauczycieli, patriotów i co interes Polski jest na pierwszym miejscu. Mądrym nauczycielom należy się godziwa zapłata za pracę i to nie jest żadna łaska, tylko obowiązek, a gmina musi utrzymać szkoły i nie robi łaski. Nie dajcie się wydukać takim cwaniaczkom co chcą z Was zrobić podludzi. Niech ci krzykacze sami jadą na zmywak, a nie żerują na dzieciach, jak ten sie ma, melonik, zielona gąska. To jest wasze być albo nie być. Dacie się podpuścić, zbierzecie plon najgorszy jaki można. A wybierać trzeba mądrze a nie takich, co są za i przeciw jednocześnie.

 • NN
  2021-02-20 13:13:46

  arrow

  Zastanówmy się dlaczego tak naprawdę "obrońcy" szkoły są przeciwni oddaniu jej w ręce Fundacji?
  Bo warunki pracy nauczycieli ulegną zmianie, przestanie obowiązywać Karta Nauczyciela i trzeba będzie pracować za niższą pensje? Zacznie się jakikolwiek nadzór i będzie trzeba solidnie wykonywać zadania?
  Bo jak do tej pory za taką pracę jaką wykonują dostają bardzo przyzwoite wynagrodzenie, a poziom nauki jest jaki jest.
  Nauczyciel/ka pod opieką na często GARSTKĘ uczniów i jeszcze widzi w tym problem.
  Może gdyby to Fundacja przejęła sfery tej szkoły to uczniowie by skorzystali na wyjazdach czy projektach.

 • AD
  2021-02-20 12:14:19

  arrow

  te wszystkie komentarze na Wójta to chyba piszą te panie z konfliktu co na sesji tak krzyczały.Wstyd ,wstyd i to osoby wykształcone

 • Rozważna
  2021-02-20 10:07:31

  arrow

  Nie udało się zlikwidować,to trzeba oddać nieważne komu, i nikt nie wie za ile. Byle tylko osiągnąć cel,choćby po trupach.Niczym utrata twarzy ,jeśli zachowa się stołek.A właśnie na końcu wsi wpadł w dołek ten kto go kopał.I teraz też tak będzie.

 • Zdezorientowany
  2021-02-20 08:45:57

  arrow

  Z tego co słyszę to cały czas chodzi o przekazanie szkoły innemu organowi do prowadzenia a nie o likwidację.
  Nagłówek tego artykułu jest mylący!!!

 • zyzio
  2021-02-20 06:31:47

  arrow

  Rodzice przecież mogą utworzyc stowarzyszenie. Ale po co. Niech cała gmina utrzymuje szkołe dla nauczycieli i kilku uczniów.Typowa nagonka na Wójta i to tak dobrego Wójta

 • Do tata
  2021-02-20 01:33:40

  arrow

  Co ma piernik do wiatraka,?Co ma szkoła w Lipnie do kościoła w Ruskowie? To co wypisujecie to jest śmieszne i żenada aż się nie chce tego czytać,Czyżby wam już się tematy skończyły że teraz bierzecie się za kościoły w Ruskowie co wam oni przeszkadzają ,tata nie wierzący czy co????

 • Do tata
  2021-02-20 01:24:51

  arrow

  Co ma piernik do wiatraka? Co ma w Lipnie szkoła w Ruskowie do kościoła?Czyżby wam już tematy się skończyły że teraz za kościoły się bierzecie śmieszne to jest i żenada ha ha ha !!!!!!

 • ****
  2021-02-20 00:53:57

  arrow

  Konflikt Kargula i Pawlaka to nie jest nowina w Lipnie, juz na koncu wsi trwa od paru lat??

 • Rozbawiona
  2021-02-19 21:49:13

  arrow

  Pan wójt już prześcignął Wilkowyje,teraz prowokuje konflikt wzorem Kargula i Pawlaka.To już nie śmieszni,a straszno.

 • Tato
  2021-02-19 19:56:43

  arrow

  Oj chyba przegrasz to Panie wójcie ale są jeszcze dwa kościoły w Ruskowie - po co dwa!!!. Taka zwykła wiocha. Ale z Pana nieocenionymi zdolnościami w nawijaniu ludziom makaronu na uszy, z pewnością na jeden kościół klienta pan zaraz znajdzie. 😂

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Radiowe Rekolekcje Wielkopostne
2021-03-03 11:53:20 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie zaprasza do słuchania rekolekcji wielkopostnych. Rozważania rekolekcyjne będą emitowane od poniedziałku, 8 marca do niedzieli, 14 marca....

więcej »


foto

Jak prowadzić firmę z domu?
2021-03-04 08:20:52 Kategoria:

W ostatnich latach coraz popularniejsze jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej w domu. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które mają mnóstwo...

więcej »
foto

Jakie materace do łóżka powinny wybrać pary?
2021-03-04 08:11:50 Kategoria:

Z pozoru decyzja o zakupie materaca jest łatwa. Ale gdy zaczniesz zgłębiać temat, okazuje się, idealny materac dla par to wcale nie ten, o którym do tej pory myślałeś....

więcej »
foto

Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób...
2021-03-03 14:50:04 Kategoria:

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej prowadzi w Sokołowie Podlaskim Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych, zwany w skrócie DOWON. Jego historia sięga...

więcej »

Łosice

w lewoMarzec 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

ŁOSICE, 07.03

Łosicki Dzień Kobiet z Haliną Frąckowiak

więcej »
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje