util util util
foto

Kenijczyk i Ukrainka triumfowali
2017-06-19 16:47:32 Artykuł czytany 468 razy

VIII edycję biegu „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” zdecydowanie wygrał biegacz narodowości kenijskiej Abel Kibet Rop przed swoim rodakiem Silas Kiprono Too i Robertem Głowalą z Garwolina. Wśród kobiet trasę 10 km najszybciej pobiegła Wira Ocharuk z Ukrainy.

W 8. edycji biegu „Avon kontra” przemoc, który jest nieodłączną częścią Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, wystartowało w tym roku 404 z 520 zapisanych zawodników, w tym 279 mężczyzn i 125 kobiet. Na linii startu stanęło 390 Polaków, 6 Ukraińców, 3 Kenijczyków i po jednym przedstawicielu Mołdawii, Wenezueli i Węgier. Bieg ukończyły 402 osoby. Największą grupę stanowili zawodnicy M30 (97) i K30 (51), M40 (81) i K40 (29). W najstarszej grupie M70 (5) i K70 (1). Z krajowej stawki, Garwolin reprezentowało 89 zawodników, Warszawę-74, Otwock-17, Mińsk Mazowiecki- 10. Z miejscowości powiatu garwolińskiego: Sobolew-9, Łaskarzew-9, Wola Rębkowska-6, Sulbiny-6, Pilawa-5, Parysów-4, „Wilga” Garwolin-3, Miętne-3, Żelechów-2, Miastków Kościelny-3, Górzno-2 i po jednym zawodniku z Borowia, Rębkowa, Wilgi, Woli Koryckiej, Goździka, Starego Puznowa, Lipówek, Grabniaka, Starego Pilczyna, Ostrożenia, Jagodnego, Reducina, Poschły, Gończyc. Do Garwolina przyjechali też zawodnicy np. z Piaseczna, Puław, Białej Podlaskiej, Ostrowca Świętokrzyskiego, Solca, Łosic, Kraśnika, Międzyrzeca Podlaskiego i in.

Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski M60 przybiegł na metę 358,  Mirosław Kajak M50- 40, Łukasz Świesiulski M20- 6, Robert Świecak M30-12, Jarosław Latuszek M40- 100, Zenon Michalik M50- 120, Jarosław Kargol M50- 320, Jarosław Baranek M50- 321. Wśród kobiet z powiatu garwolińskiego, najszybciej dystans 10 km pokonała Emilia Mazek K20-33

W biegu na dystansie 2 km zwyciężył Mateusz Kondej z Garwolina przed Bartoszem Przybyszem i Łukaszem Staniakiem (Skórzec). W tej kategorii na linii startu stanęło 367 zawodników i tylu przekroczyło linię mety.

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali Patricia Kazadi- aktorka, Przemysław Saleta- sportowiec, starosta Marek Chciałowski, burmistrz Tadeusz Mikulski, Michał Kopik- dyrektor biegu i przedstawiciele firmy Avon.