R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wiwat Niepodległa! Narodowe Święto Niepodległości
2019-11-02 10:09:30 Artykuł czytany 222 razy


Spektakl teatralny, wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek w kawiarnianym klimacie i patriotyczny piknik, podczas którego będzie można wysłać kartkę ze świątecznymi życzeniami. Tak Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza do wspólnego celebrowania 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.


11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Jak co roku Garwolin włącza się w ogólnopolskie świętowanie wolności. Władze miasta i powiatu zapraszają na godzinę 10:00 do garwolińskiej kolegiaty, gdzie zostanie odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Po niej uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik upamiętniający Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się część oficjalna–przemówienie burmistrza Garwolina Marzeny Świeczak oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem.

Wiwat Niepodległa! Piknik na skwerku

Po części oficjalnej Centrum Sportu i Kultury zaprasza do wspólnego świętowania na Skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie ognisko i wojskowa grochówka, patriotyczne melodie, wystawy tematyczne prezentujące historię Polski i Garwolina z okresu odzyskania niepodległości, prezentacje przygotowane przez Stowarzyszenie Kawaleryjskie I Pułku Strzelców Konnych oraz Oddział Sfora Garwolin. Razem z seniorami z garwolińskiego Klubu Seniora będzie można przygotować okolicznościowe kotyliony.Urząd Miasta w Garwolinie zaprosi małych i dorosłych mieszkańców do udziału w konkursach, a CSiK rozda uczestnikom kartki pocztowe przygotowane przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w ramach akcji „Mamy Niepodległą”, zachęcając do przesłania życzeń rodzinie i znajomym z okazji naszego narodowego święta. Wśród tych kart znajdą się także kartki wydrukowane przez CSiK –będą to najlepsze kartki pocztowe konkursu plastycznego „Wiwat Niepodległa”. Podczas pikniku poznamy także wszystkich laureatów konkursu.

Teatr dla małych i dużych oraz wspólne śpiewanie

Narodowe Święto Niepodległości będzie można świętować od rana do późnego wieczora. Z kulturalnej oferty będą mogli skorzystać wszyscy. O 12:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpi Teatr Wariacja ze spektaklem dla dzieci „O Ziuku Piłsudskim, czyli odzyskana wolność”. To historia o niesfornym uczniu ZiukuPiłsudskim -upartym obrońcy polskiego języka, historii i miłości do Polski, której wówczasnie było.  Dzieci poznają historie z życia małego Ziuka i ciekawostki o Piłsudskim, jakich w książkach nie znajdą. O 17:00 Teatr Rękawiczka pokaże, po raz pierwszy na scenie, spektakl pt. „W pewnym miasteczku”. Będzie to historia o ludziach z kwiatami w tle.

Spotkanie pod tytułem „Tę piosenkę, tę jedyną” to propozycja zarówno dla starszej, jak i młodszej publiczności, dla dzieci, rodziców i dziadków, dla grup przyjaciół –jednym słowem dla wszystkich tych, którym muzyka w sercu gra, szczególnie ta, która zapisała się na kartach naszej historii wielkimi literami. W sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury, przy kawie i herbacie, będzie można włączyć się do wspólnego patriotycznego śpiewania. W roli muzycznych przewodników wystąpią Tadeusz Talarek i Julian Czaporowski. Teksty wszystkich utworów zostaną wyświetlone na ekranie, tak, aby ułatwić publiczności włączenie się we wspólne śpiewanie. Początek patriotycznych śpiewanek o godzinie 18:00.Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Świętujmy – nie tylko 11 listopada


W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się także kilka wydarzeń towarzyszących. 12 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 o godzinie 11:30 odbędzie się uroczyste odsłonięcie muralu poświęconego pamięci I Pułku Strzelców Konnych. Mural powstał na jednej ze ścian zewnętrznych budynku.

Okazje do świętowania będą także w niedzielę, 10 listopada.O godzinie 9:00 w Hali Stulecia przy ul. Korczaka w Garwolinie rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci „Puchar Niepodległości”. Na boisku zmierzą się lokalne drużyny piłkarskie oraz goście spoza powiatu. Pływalnia Miejska „Garwolanka” zaprasza wszystkich miłośników pływania do wzięcia udziału w wyjątkowej sztafecie „1918. Płyniemy z wąsem”. Uczestnicy wspólnymi siłamipokonają dystans 1918 metrów, czyli przepłyną ponad 70 basenów, a na koniec zrobią sobie zdjęcie „z wąsem”, upamiętniając tym samym postać marszałka Piłsudskiego. Początek zawodów o godzinie 10:30. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Miłośników lokalnej historii, starych zdjęć i pamiątek zapraszamy na ulicę Senatorską 39. W niedzielę w godzinach 12:00-18:00 drzwi starego drewnianego domu zostaną otwarte dla wszystkich zwiedzających, a w środku będzie można obejrzeć wiele ciekawych eksponatów i porozmawiać z pasjonatami naszego regionu, twórcami portalu Garwolin.org.inf. pras.
WJ/Garwolin
DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »

Garwolin

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

GARWOLIN, 05.01

Śpiewajcie i grajcie Mu! Wielkie wspólne kolędowanie

więcej »
6

GARWOLIN, 06.01

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w dziewięciu miejscowościach

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:30

Pilawa: kolędy i pastorałki w mistrzowskim wykonaniu

więcej »
7 8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.01

Kolędy na chór i kwartet smyczkowy

więcej »

GARWOLIN, 12.01 16:00

Koncert kolęd i pastorałek w Górznie

więcej »
13 14 15 16 17

GARWOLIN, 17.01 18:00

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - wernisaż w Galerii Kotłownia

więcej »
18 19

GARWOLIN, 19.01 15:00

Maciejowice: I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

więcej »
20 21 22 23 24

GARWOLIN, 24.01

Szaradziarskie Mistrzostwa Pilawy

więcej »
25 26
27

GARWOLIN, 27.01

Garwolin: promocja albumu poświęconego miastu

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje