R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Rębkowie o bezpieczeństwie na drodze
2018-10-19 14:30:12 Artykuł czytany 150 razy


O tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, 19 października dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Rębkowie w gminie Garwolin. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzonej przez samorząd Mazowsza przy udziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, garwolińskiej policji i straży.


Była to kolejna tak duża akcja profilaktyczna dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie garwolińskim. W Rębkowie uczestniczyło w niej około 130 uczniów.

Istotą kampanii jest przyjazna i atrakcyjna dla uczniów forma zajęć. Dzieci i młodzież uczą się bezpiecznego zachowania na drodze, a na uczestników czeka wiele atrakcji. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachować się w razie wypadku, czy metodach udzielenia pierwszej pomocy rannemu koledze. Zagadnienia te omawiali z młodymi ludźmi przedstawiciele policji, straży pożarnej i WORD.

- Cała kampania w zasadzie nasilona jest na wyposażenie roweru i rowerzysty, że musi być odpowiednio ubrany, nosić kask, światła- mówiła dyrektor szkoły Elżbieta Głodek.  - O bezpieczeństwie w szkole mówi się zawsze bardzo dużo, jednak takie  akcje, to podsumowanie wiadomości zdobytych właściwie przez cały rok, albo kolejne nawet lata nauki dzieciaków, a więc na pewno są potrzebne - zaakcentował wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.  Trzeba przyznać, że jesteśmy niechlubnym liderem w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o zdarzenia z udziałem pieszych. To jest bardzo zły sygnał. I ta akcja ma poprawić tą sytuację pieszych na drogach. Na pewno byłaby bardziej skuteczna, gdybyśmy potrafili poprawić infrastrukturę drogową, czy poprawić kulturę kierowców.

- Taka spokojna rozmowa, z drugiej strony pokazanie niebezpieczeństw powoduje, że dziecko z rozwagą podchodzi do pewnych rzeczy. Dziękuję panu marszałkowi i wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję. Jest to bardzo cenne, a przede wszystkim potrzeba świadomości, że element odblaskowy powinien być noszony, a nie wisieć na ścianie- podsumował starosta Marek Chciałowski.

Uczniowie mieli  sprawdzić swoje umiejętności na symulatorach, obejrzeć film i spróbować sił na specjalnym torze rowerowym. W nagrodę wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali zestawy elementów odblaskowych.

W spotkaniu uczestniczył dyrektor WORD Siedlce Dariusz Napiórkowski i sekretarz powiatu garwolińskiego Jerzy Piesio.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa. Spotkanie w Białej...
2018-11-06 12:41:18 Kategoria:

Fundacja Świętych Joachima i Anny z Siedlec, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia organizuje spotkania szkoleniowo-warsztatowe propagujące zdrowie prokreacyjne w ramach...

więcej »

Garwolin

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

GARWOLIN, 04.11

Pilawa: Miecznikowski na 100-lecie niepodległości

więcej »
5 6 7

GARWOLIN, 07.11

Być kobietą Urzekającą – Msze święte dla Kobiet w Miętnem

więcej »
8 9 10 11

GARWOLIN, 11.11

Pilawskie obchody święta niepodległości Polski

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości

więcej »

GARWOLIN, 11.11

Górzno: uroczyste świętowanie rocznicy niepodległości Polski

więcej »

GARWOLIN, 11.11 13:00

Święto Niepodległości w Żelechowie

więcej »
12 13 14 15 16 17

GARWOLIN, 17.11

Koncert 3w1 – Cohen, Kaczmarski i Stachura

więcej »
18
19 20 21 22 23 24

GARWOLIN, 24.11

ŻELECHÓW ZAPRASZA NA II BEZALKOHOLOWY BAL ANDRZEJKOWY - GALA OSKARÓW 2018

więcej »
25
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje