R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

W Rębkowie o bezpieczeństwie na drodze
2018-10-19 14:30:12 Artykuł czytany 151 razy


O tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, 19 października dowiedzieli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Rębkowie w gminie Garwolin. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzonej przez samorząd Mazowsza przy udziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, garwolińskiej policji i straży.


Była to kolejna tak duża akcja profilaktyczna dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym w powiecie garwolińskim. W Rębkowie uczestniczyło w niej około 130 uczniów.

Istotą kampanii jest przyjazna i atrakcyjna dla uczniów forma zajęć. Dzieci i młodzież uczą się bezpiecznego zachowania na drodze, a na uczestników czeka wiele atrakcji. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachować się w razie wypadku, czy metodach udzielenia pierwszej pomocy rannemu koledze. Zagadnienia te omawiali z młodymi ludźmi przedstawiciele policji, straży pożarnej i WORD.

- Cała kampania w zasadzie nasilona jest na wyposażenie roweru i rowerzysty, że musi być odpowiednio ubrany, nosić kask, światła- mówiła dyrektor szkoły Elżbieta Głodek.  - O bezpieczeństwie w szkole mówi się zawsze bardzo dużo, jednak takie  akcje, to podsumowanie wiadomości zdobytych właściwie przez cały rok, albo kolejne nawet lata nauki dzieciaków, a więc na pewno są potrzebne - zaakcentował wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.  Trzeba przyznać, że jesteśmy niechlubnym liderem w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o zdarzenia z udziałem pieszych. To jest bardzo zły sygnał. I ta akcja ma poprawić tą sytuację pieszych na drogach. Na pewno byłaby bardziej skuteczna, gdybyśmy potrafili poprawić infrastrukturę drogową, czy poprawić kulturę kierowców.

- Taka spokojna rozmowa, z drugiej strony pokazanie niebezpieczeństw powoduje, że dziecko z rozwagą podchodzi do pewnych rzeczy. Dziękuję panu marszałkowi i wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję. Jest to bardzo cenne, a przede wszystkim potrzeba świadomości, że element odblaskowy powinien być noszony, a nie wisieć na ścianie- podsumował starosta Marek Chciałowski.

Uczniowie mieli  sprawdzić swoje umiejętności na symulatorach, obejrzeć film i spróbować sił na specjalnym torze rowerowym. W nagrodę wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali zestawy elementów odblaskowych.

W spotkaniu uczestniczył dyrektor WORD Siedlce Dariusz Napiórkowski i sekretarz powiatu garwolińskiego Jerzy Piesio.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Garwolin

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Borowie: koncert kolęd

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:00

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w siedmiu miejscowościach

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

GARWOLIN, 13.01

Maciejowice: bieg „Policz się z cukrzycą”

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje