R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Studniówka w żelechowskim LO
2020-02-14 15:01:41 Artykuł czytany 608 razy


Studniówka maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie odbyła się 8 lutego. W tym roku miejscem balu był żelechowski Łabędzi Dwór. W balu studniówkowym uczestniczyły dwie klasy licealne – III a, której wychowawczynią jest Urszula Kobielus i III b, której wychowawczynią jest Anetta Dziak.


Bal studniówkowy rozpoczęła część oficjalna. Na początku dyrektor Sylwia Tomaszek przywitała zaproszonych gości, wychowawczynie, nauczycieli, licznie zgromadzonych rodziców oraz uczniów i osoby im towarzyszące. W uroczystym rozpoczęciu balu uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz oraz Proboszcz Parafii Żelechów ksiądz prałat Eugeniusz Filipiuk. Każdy z nich w krótkim wystąpieniu gratulował uczniom dotarcia do tego momentu, jakim jest 100 dni do matury. Wszyscy goście zwracali uwagę na niepowtarzalną atmosferę liceum w Żelechowie, gratulowali osiągnięć, aktywności w życiu lokalnym, życzyli uczniom sukcesów na maturze i w dalszych etapach życia  oraz udanego balu.

Głos zabrali również przedstawiciele uczniów - Angelika Siwek  z III a i Jakub Pięta z III b oraz Komitetu Studniówkowego rodziców – Anna Abramska – Syroka.

Zwieńczeniem części oficjalnej był tradycyjny polonez, w którym wzięło udział 16 par. Wieloletnią tradycją szkoły jest uroczysty biało - czarny strój tańczących. Układ taneczny przygotowała pani Joanna Włodarczyk. Do muzyki Wojciecha Kilara uczniowie wykonali ok.12 minutowy układ.

Część taneczną rozpoczął tradycyjny walc, który zatańczyli wspólnie Goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Potem była już różnorodna muzyka, przy której można było się wspólnie bawić do przysłowiowego białego rana. Zespół Relax Band, który grał na żelechowskiej studniówce po raz pierwszy, sprawdził się na 100 %.

Podczas balu po raz pierwszy w historii studniówek „Lelewela” pojawiły się atrakcje dla maturzystów przygotowane przez  rodziców i wychowawców. Pierwsza z nich to loteria fantowa. Specjalnie przebrani rodzice przeprowadzili przy udziale wychowawczyń losowanie połączone z miniquizem. Kolejna zabawa to wybór króla i królowej balu. Wychowawczynie poprosiły wszystkie pary na parkiet, a zespół wykonał trzy utwory, przy których uczniowie musieli wykazać się szczególnymi umiejętnościami tanecznymi. Jury złożone z rodziców i nauczycieli wybrało parę - Katarzynę Kocielnik z osobą towarzyszącą. Uroczystej „koronacji” dokonała pani dyrektor.

Na zakończenie balu pani dyrektor oraz wychowawczynie podziękowały rodzicom Komitetu Studniówkowego za organizację imprezy.

…teraz już tylko matura!Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

(Zdj. B-Art.)

Inf. pras.

DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • maturzysta
    2020-02-14 19:49:00

    arrow

    a gdzie si e zapodział zasłużony budowniczy strzelnicy

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


Garwolin

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.02 10:30

Rycerz bez konia – Artystyczny poranek w lutym

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

GARWOLIN, 09.02

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02

Wystawa „Z drogi” w Kotłowni

więcej »
15

GARWOLIN, 15.02

Walentynkowy koncert z piosenkami Hanki Ordonówny

więcej »
16
17 18 19 20 21 22

ŁUKÓW, 22.02

Weź udział w Balu Charytatywnym na rzecz Amelki Chybowskiej…

więcej »
23
24 25

GARWOLIN, 25.02

Pilawa: dobre kino w małym mieście

więcej »

GARWOLIN, 25.02

Oblicza miłości - koncert uczniów Best Vocal Studio

więcej »
26 27 28 29

GARWOLIN, 29.02 18:00

Łaskarzew: V Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje