R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie powiatowej elity w Miętnem /ZDJĘCIA/
2019-01-21 09:26:08 Artykuł czytany 1868 razy


Ponad 200 osób uczestniczyło w dorocznym spotkaniu polityczno-samorządowo-biznesowej śmietanki powiatu garwolińskiego. W przemówieniach nie było politycznych sporów, jedynie troska o dalszy rozkwit miast i gmin powiatu we współpracy ponad podziałami.


Minutą ciszy i krótką modlitwą zebrani w sali bankietowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami uczcili zamordowanego prezydenta Gdańska, po czym prowadzący galę starosta Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska zaprezentowali swoje spostrzeżenia dokonane po objęciu władzy i plany na przyszłość.

- W pierwszych dniach i tygodniach funkcjonowania natknęliśmy się na ogromne trudności i problemy. Niekorzystne wyroki sądowe, zaniechania, słabo funkcjonująca Garwolińska Strefa Aktywności Gospodarczej, nieprzemyślane inwestycje w budżecie. Wszystkie te trudności systematycznie przezwyciężamy, pozyskując sprzymierzeńców w instytucjach centralnych - powiedziała wicestarosta. Starosta Walicki zaakcentował, że zadań do realizacji jest wiele, a wszystkie ważne i potrzebne.

 - Bezpieczeństwo mieszkańców ziemi garwolińskiej było, jest i będzie priorytetem nowych władz powiatu. Pragniemy, by strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, wszyscy dzielni, oddani ludzie wiedzieli, że mogą liczyć na nas, bo oni są tarczą i mieczem naszego powiatu - mówił. W budżecie powiatu zabezpieczono środki na ciężki samochód ratownictwa drogowego o wartości ponad milion złotych i na radiowóz dla policji. Włodarze zapewnili, że podjęte zostały działania, „które sprowadzą na garwolińską ziemię inwestorów”, by ożywić gospodarkę powiatu i zapewnić pracę na miejscu. Nie powinno być zamykania kolejnych kursów PKS i zwijania linii, położony zostanie duży nacisk na szkolnictwo, szczególnie nauczanie branżowe, bo takie są dzisiaj potrzeby rynku. - 65% naszych uczniów będzie pracować prawdopodobnie w zawodach, które jeszcze nie powstały. Cała nasza praca ma niewiele sensu, jeśli nie odpowiada na potrzeby młodych ludzi. Dla nich warto zmieniać nasz powiat...- artykułowała I. Kurowska. Padły też ważkie słowa dotyczące szpitala powiatowego.

- Mamy nowoczesny, dobrze wyposażony szpital powiatowy, jeden z lepszych nie tylko na Mazowszu, ale i w skali kraju. Jednak ten, co się nie rozwija, ten się cofa. Wspólnie z dyrekcją myślimy o przyszłości, chcemy, by szpital nasz posiadał drugi stopień referencyjności, co przełoży się na wysokość otrzymywanych środków. Znajdziemy się wtedy wśród niewielu szpitali powiatowych w kraju - dodał starosta. Mówiono też o kompleksowym wsparciu osób niepełnosprawnych, konieczności budowy przeprawy mostowej na rzece Wiśle i wielu innych inwestycjach. - Naszym wyzwaniem jest, by najbliższą kadencję charakteryzowały trzy słowa: współpraca, dialog, rozwój - zaznaczyła wicestarosta. - Śmiało będziemy sięgać po środki i wsparcie w ramach programów unijnych i rządowych. Słuchamy i czerpiemy nadzieję z tego, że zarówno władze państwowe, jak i samorządowe mają dla naszego powiatu szereg propozycji, z których chętnie skorzystamy - spuentował starosta.

Zdaniem gości

- Powiat garwoliński jest przykładem tego, jak dobrze można współpracować, że ta współpraca pomiędzy samorządami, samorządami i parlamentarzystami, pomiędzy przedstawicielami różnych organizacji, instytucji, przedsiębiorcami, ona jest naprawdę wzorowa. I tutaj względy polityczne różnego rodzaju, nasze sympatie, przynależności, one odgrywają naprawdę drugorzędną rolę - mówiła wicemarszałek Senatu RP Maria Koc.

- Jesteście postawieni w tym miejscu, żeby tworzyć polską wspólnotę, żeby otworzyć człowieka na człowieka, żeby nigdy nie było podziałów - akcentowała poseł Teresa Wargocka. Dyrektor OR KRUS i radna mazowiecka Joanna Bala podziękowała za współpracę i dialog, przypomniała też o dofinansowaniu przez KRUS wielu straży z powiatu garwolińskiego. Adam Skup, dyrektor siedleckiej delegatury MKO podziękował samorządowcom za to wszystko, co robią dla oświaty. Poseł Grzegorz Woźniak, który jak wielokrotnie podkreślano, był i jest niestrudzonym ambasadorem największych inwestycji centralnych w historii powiatu i inspiratorem wielu działań sprzyjających jego rozwojowi mówił, że dopiero po jesiennych wyborach po raz pierwszy został zaproszony do starostwa. - Muszę powiedzieć, że daj Boże takiego działania, jak obecny samorząd powiatowy, żebyśmy wspólnie wykorzystali ten potencjał i w samorządach i w powiecie, bo naprawdę wiele się dzieje, wiele pomysłów...- podkreślił.

W okolicznościowych przemówieniach, zaproszeni goście zapewniali o swoim wsparciu dla działań   władz powiatu garwolińskiego, ludzi, którzy chcą zmieniać Polskę i swoją małą ojczyznę. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, ponad politycznymi podziałami. Po prostu kolejne spotkanie ludzi, którzy decydują o losie powiatu garwolińskiego na różnych płaszczyznach jego działalności.

Miłym akcentem było podziękowanie wicemarszałek senatu Marii Koc i posłowi Grzegorzowi Woźniakowi za dotychczasową pomoc w rozwiązywaniu wielu problemów powiatu i rodzicom Piotra Wiśnickiego, który w plebiscycie portalu podlasie24.pl zajął pierwsze miejsce w kategorii sportowiec roku 2018.

Relacja Waldemara Jaronia:

Większe zdjęcia można zobaczyć tutajWJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • zobaczymy jak długo porządzicie
  2019-01-30 18:53:17

  arrow

  A gdzie Kubuś Puchatek ,z 500+

 • do obserwatora
  2019-01-22 20:19:57

  arrow

  Aleś się zagalopował :D. To z powodu niedowiarstwa, braku akceptacji dla dobrej zmiany, czy też pokrajanego serca?

 • obserwator
  2019-01-22 17:01:46

  arrow

  Co to za ludzie, skąd przyjechali.Co to się zaczyna dziać to nie do uwierzenia i zaakceptowania.Serce się kraje na te dobrą zmianą.

 • obserwator
  2019-01-22 17:01:44

  arrow

  Co to za ludzie, skąd przyjechali.Co to się zaczyna dziać to nie do uwierzenia i zaakceptowania.Serce się kraje na te dobrą zmianą.

 • obserwator
  2019-01-22 17:01:09

  arrow

  Co to za ludzie, skąd przyjechali.Co to się zaczyna dziać to nie do uwierzenia i zaakceptowania.Serce się kraje na te dobrą zmianą.

 • obserwator
  2019-01-22 17:01:07

  arrow

  Co to za ludzie, skąd przyjechali.Co to się zaczyna dziać to nie do uwierzenia i zaakceptowania.Serce się kraje na te dobrą zmianą.

 • Jest Moc
  2019-01-22 16:53:10

  arrow

  Ten asystęt poświęcił szansę na wykształcenie wyższe (mając świadectwo z czerwonym paskiem) dla służby dla społeczeństwa powiatu i rady gminy Maciejowice

 • Grzyb na sankach
  2019-01-22 15:01:09

  arrow

  Szanowny Kapitanie Jack, zapomniałeś napisać o szalecie lokalnym - parafialnym a w szczególności braku znaku informacyjnym przy 801 i zarośniętym glonami przedwyborczymi przystanku w rynku, zwłaszcza zadaszeniu...

 • Drogi Kapitanie Jack
  2019-01-22 14:44:41

  arrow

  Zapomniałeś o wałach przeciwpowodziowych i moście przez Wisłę - tego Górzno i te inne nie będą miały w tej kadencji z pewnością

 • Maciejowice do Kozienic
  2019-01-22 14:01:11

  arrow

  Po co nam ten Garwolin - jak bedzie most bliżej do Kozienic a to bogaty powiat

 • Przylepiec
  2019-01-22 09:54:41

  arrow

  Szkoda mi byłego starosty, ze tak go odstawili na boczny tor a dotychczasowe lizusy go omijają. Przecież przez osiem lat coś zrobił dla tego powiatu i jakiś szacun się należy. Tylu ludziom dał pracę, tylu podał rękę w potrzebie. Trudny był ale to nie powód do takiego traktowania.

 • Kapitan jack
  2019-01-22 09:18:16

  arrow

  Wreszcie Maciejowice dogonią Górzno i inne gminy z nowym wójtem, Sekretarzem - mocny team. Inwestycje takie jak oczyszczalnia, Nowy urząd gminy, drogi, modernizacja szkół i zakład pracy. Zakład przetwarzania chrzanu chyba już rusza z budową i inne inwestycje już idą wielkimi krokami. Młoda ekipa Pana wójta idzie jak burza, narazie tylko po zebraniach sołeckich z expose. Ale pewnie ruszą zaraz z oczyszczalnią i innymi inwestycjami. Wszyscy czekamy na te cuda z kampanii a było tego trochę. Powodzenia.

 • RPD
  2019-01-22 09:05:57

  arrow

  Najwięcej to nalatał się ten mały Kubuś. Nawet bidulka nie miał czasu napić się oranżady nie mówiąc już o czymś mocniejszym jak coca cola i jeszcze ten duży aparat fotograficzny na szyi.

 • Adaśko
  2019-01-21 23:25:06

  arrow

  A ten drobny chłopaczek o śniadej cerze co ledwie piłki do koszykówki dźwiga to asystęt pana posła Woźniaka czy stażysta w Powiatowym Centrum Sportu w Miętnym.

 • Do roboty!
  2019-01-21 23:08:11

  arrow

  Na pewno nie siedzą jak ,,Michał i Kazik" i nie trolują, próbując przykryć swoje własne nieudacznictwo i kompleksy.

 • sołtys
  2019-01-21 23:07:26

  arrow

  Z samego KRUSu naliczyłam SZEŚCIORO dyrektorów i kierowników, a kilku kluczowych przedsiębiorców z Garwolina i okolicy nie zaprosiły, cie choroba.

 • do i co Wy na to ?
  2019-01-21 23:04:15

  arrow

  Super. Polecam wszystkim :D

 • provident
  2019-01-21 22:28:17

  arrow

  Z Maciejowic 6 ludzików....6x1mln = i długi gminy zostaną pokryte.

 • Kazik
  2019-01-21 22:14:27

  arrow

  Orły z krusu to jako osobista ochrona Michała

 • i co Wy na to?
  2019-01-21 22:13:22

  arrow

  Stanisław Michalkiewicz: Kto jest nienawistnikiem? Ten, kto się nie zgadza z nami
  Stanisław Michalkiewicz
  187 tys. wyświetleń


  https://www.youtube.com/watch?v=IThdVgqlJMU

 • Ciekawski
  2019-01-21 21:47:46

  arrow

  A co tam robi włodarz Kłoczewa Zenon S? Przecież Kłoczew nie jest częścią powiatu garwolińskiego, w dodatku to dawny przeciwnik polityczny związany ze Wspólnotą.

 • Michał
  2019-01-21 21:35:53

  arrow

  A te orły z krusu KB i BG to w jakim charakterze? Czym się zasłużyli dla powiatu?

 • Obywatel
  2019-01-21 19:50:54

  arrow

  Czy ta impreza finansowana jest z pieniędzy podatników?

 • RH(-)
  2019-01-21 19:12:37

  arrow

  Z wypowiedzi wynika, że w tamtym roku niewiele poprzednie władze powiatu robiły bo same minusy są wypunktowane. To naprawdę nieładnie i niegrzecznie żeby posła nie zaprosić do odwiedzenia siedziby samorządu powiatowego.

 • dosyć białej komuny
  2019-01-21 19:00:40

  arrow

  Panie Pośle zwijaj Pan żagle

 • Brunet
  2019-01-21 16:21:19

  arrow

  A ten rudy z czerwonym skoroszytem co koło pani Joasi Bali stoi to chyba nie tutejszy.

 • Serbiak
  2019-01-21 15:03:02

  arrow

  W Łaskarzewie już tęsknią za burmistrz Lidzią.To kobieta na poziomie. A teraz?

 • bob budownicy z ryciska
  2019-01-21 14:55:17

  arrow

  Orszak 3 króli + 3 wielbłądy z gminy Maciejowice prezentowało się wyśmienicie. zasłużeni aż lud pomnik wystawi.

 • Kazio
  2019-01-21 14:17:12

  arrow

  A dlaczego nie ma zdjęć, na których widać co dobrego konsumują te zaproszone pasibrzuchy.

 • seledynek
  2019-01-21 13:11:50

  arrow

  "Wejściówka" zazdrościsz? Zrób coś dobrego dla powiatu albo chociaż wyróżnij się spośród przeciętnych to zaproszą i ciebie.
  takie spotkania to tradycja i potrzeba, więc nie zaczynaj mieszać.

 • Wejściówka
  2019-01-21 12:22:54

  arrow

  Ile kosztowała wejściówka od uczestników, czy też jak zwykle z naszych podatków i jeszcze mamy podziwiać jak się twórczo bawią?

 • z autopsji
  2019-01-21 12:04:53

  arrow

  Spotkanie naprawdę dobrze zorganizowane i przeprowadzone. Przemówienia rzeczowe. Później był czas na rozmowy, wymiane doświadczeń itepe, itede. Nie zauważyłam kilku biznesmenów i innych, którzy bywali zapraszani w latach ubiegłych. Były starosta jakiś był nie w sosie.

 • Andrzej
  2019-01-21 10:24:28

  arrow

  Pani Ela to zawsze wie jak się ustawić /fot.120/.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Ciekawa lektura na wakacje? Dowiedz się, jak tanio...
2019-08-20 11:57:27 Kategoria:

Lato to czas błogiego relaksu i odpoczynku. Najchętniej spędzamy wówczas czas na świeżym powietrzu – w tym celu nie trzeba nawet wyjeżdżać z Podlasia. Leżak czy koc...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Garwolin

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolin: 75. rocznica Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3

GARWOLIN, 03.08

Karawana w Wildze i Górze Kalwarii

więcej »
4

GARWOLIN, 04.08

Festyn rodzinny w Niesadnej

więcej »
5 6 7 8 9 10 11
12

GARWOLIN, 12.08 17:00

Chodzi mucha po suficie. Koncert duetu muzycznego kontrabas i trąbka

więcej »
13 14

GARWOLIN, 14.08

Maciejowice: pamiętają w Bitwie Warszawskiej

więcej »
15

GARWOLIN, 15.08 10:00

Święto Wojska Polskiego w Garwolinie

więcej »
16 17 18

GARWOLIN, 18.08

Garwolin: festyn rodzinny ze szczytnym celem

więcej »

GARWOLIN, 18.08

Górzno: tego jeszcze nie grali

więcej »
19 20 21 22 23 24 25

GARWOLIN, 25.08

Gminne dziękczynienie za plony w Podłężu

więcej »

GARWOLIN, 25.08 13:00

Dziękczynienie za plony w gminie Pilawa

więcej »
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje