R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie powiatowej elity w Miętnem /ZDJĘCIA/
2019-01-21 09:26:08 Artykuł czytany 1862 razy


Ponad 200 osób uczestniczyło w dorocznym spotkaniu polityczno-samorządowo-biznesowej śmietanki powiatu garwolińskiego. W przemówieniach nie było politycznych sporów, jedynie troska o dalszy rozkwit miast i gmin powiatu we współpracy ponad podziałami.


Minutą ciszy i krótką modlitwą zebrani w sali bankietowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami uczcili zamordowanego prezydenta Gdańska, po czym prowadzący galę starosta Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska zaprezentowali swoje spostrzeżenia dokonane po objęciu władzy i plany na przyszłość.

- W pierwszych dniach i tygodniach funkcjonowania natknęliśmy się na ogromne trudności i problemy. Niekorzystne wyroki sądowe, zaniechania, słabo funkcjonująca Garwolińska Strefa Aktywności Gospodarczej, nieprzemyślane inwestycje w budżecie. Wszystkie te trudności systematycznie przezwyciężamy, pozyskując sprzymierzeńców w instytucjach centralnych - powiedziała wicestarosta. Starosta Walicki zaakcentował, że zadań do realizacji jest wiele, a wszystkie ważne i potrzebne.

 - Bezpieczeństwo mieszkańców ziemi garwolińskiej było, jest i będzie priorytetem nowych władz powiatu. Pragniemy, by strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, wszyscy dzielni, oddani ludzie wiedzieli, że mogą liczyć na nas, bo oni są tarczą i mieczem naszego powiatu - mówił. W budżecie powiatu zabezpieczono środki na ciężki samochód ratownictwa drogowego o wartości ponad milion złotych i na radiowóz dla policji. Włodarze zapewnili, że podjęte zostały działania, „które sprowadzą na garwolińską ziemię inwestorów”, by ożywić gospodarkę powiatu i zapewnić pracę na miejscu. Nie powinno być zamykania kolejnych kursów PKS i zwijania linii, położony zostanie duży nacisk na szkolnictwo, szczególnie nauczanie branżowe, bo takie są dzisiaj potrzeby rynku. - 65% naszych uczniów będzie pracować prawdopodobnie w zawodach, które jeszcze nie powstały. Cała nasza praca ma niewiele sensu, jeśli nie odpowiada na potrzeby młodych ludzi. Dla nich warto zmieniać nasz powiat...- artykułowała I. Kurowska. Padły też ważkie słowa dotyczące szpitala powiatowego.

- Mamy nowoczesny, dobrze wyposażony szpital powiatowy, jeden z lepszych nie tylko na Mazowszu, ale i w skali kraju. Jednak ten, co się nie rozwija, ten się cofa. Wspólnie z dyrekcją myślimy o przyszłości, chcemy, by szpital nasz posiadał drugi stopień referencyjności, co przełoży się na wysokość otrzymywanych środków. Znajdziemy się wtedy wśród niewielu szpitali powiatowych w kraju - dodał starosta. Mówiono też o kompleksowym wsparciu osób niepełnosprawnych, konieczności budowy przeprawy mostowej na rzece Wiśle i wielu innych inwestycjach. - Naszym wyzwaniem jest, by najbliższą kadencję charakteryzowały trzy słowa: współpraca, dialog, rozwój - zaznaczyła wicestarosta. - Śmiało będziemy sięgać po środki i wsparcie w ramach programów unijnych i rządowych. Słuchamy i czerpiemy nadzieję z tego, że zarówno władze państwowe, jak i samorządowe mają dla naszego powiatu szereg propozycji, z których chętnie skorzystamy - spuentował starosta.

Zdaniem gości

- Powiat garwoliński jest przykładem tego, jak dobrze można współpracować, że ta współpraca pomiędzy samorządami, samorządami i parlamentarzystami, pomiędzy przedstawicielami różnych organizacji, instytucji, przedsiębiorcami, ona jest naprawdę wzorowa. I tutaj względy polityczne różnego rodzaju, nasze sympatie, przynależności, one odgrywają naprawdę drugorzędną rolę - mówiła wicemarszałek Senatu RP Maria Koc.

- Jesteście postawieni w tym miejscu, żeby tworzyć polską wspólnotę, żeby otworzyć człowieka na człowieka, żeby nigdy nie było podziałów - akcentowała poseł Teresa Wargocka. Dyrektor OR KRUS i radna mazowiecka Joanna Bala podziękowała za współpracę i dialog, przypomniała też o dofinansowaniu przez KRUS wielu straży z powiatu garwolińskiego. Adam Skup, dyrektor siedleckiej delegatury MKO podziękował samorządowcom za to wszystko, co robią dla oświaty. Poseł Grzegorz Woźniak, który jak wielokrotnie podkreślano, był i jest niestrudzonym ambasadorem największych inwestycji centralnych w historii powiatu i inspiratorem wielu działań sprzyjających jego rozwojowi mówił, że dopiero po jesiennych wyborach po raz pierwszy został zaproszony do starostwa. - Muszę powiedzieć, że daj Boże takiego działania, jak obecny samorząd powiatowy, żebyśmy wspólnie wykorzystali ten potencjał i w samorządach i w powiecie, bo naprawdę wiele się dzieje, wiele pomysłów...- podkreślił.

W okolicznościowych przemówieniach, zaproszeni goście zapewniali o swoim wsparciu dla działań   władz powiatu garwolińskiego, ludzi, którzy chcą zmieniać Polskę i swoją małą ojczyznę. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, ponad politycznymi podziałami. Po prostu kolejne spotkanie ludzi, którzy decydują o losie powiatu garwolińskiego na różnych płaszczyznach jego działalności.

Miłym akcentem było podziękowanie wicemarszałek senatu Marii Koc i posłowi Grzegorzowi Woźniakowi za dotychczasową pomoc w rozwiązywaniu wielu problemów powiatu i rodzicom Piotra Wiśnickiego, który w plebiscycie portalu podlasie24.pl zajął pierwsze miejsce w kategorii sportowiec roku 2018.

Relacja Waldemara Jaronia:

Większe zdjęcia można zobaczyć tutajWJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • zobaczymy jak długo porządzicie
  2019-01-30 18:53:17

  arrow

  A gdzie Kubuś Puchatek ,z 500+

 • do obserwatora
  2019-01-22 20:19:57

  arrow

  Aleś się zagalopował :D. To z powodu niedowiarstwa, braku akceptacji dla dobrej zmiany, czy też pokrajanego serca?

 • obserwator
  2019-01-22 17:01:46

  arrow

  Co to za ludzie, skąd przyjechali.Co to się zaczyna dziać to nie do uwierzenia i zaakceptowania.Serce się kraje na te dobrą zmianą.

 • obserwator
  2019-01-22 17:01:44

  arrow

  Co to za ludzie, skąd przyjechali.Co to się zaczyna dziać to nie do uwierzenia i zaakceptowania.Serce się kraje na te dobrą zmianą.

 • obserwator
  2019-01-22 17:01:09

  arrow

  Co to za ludzie, skąd przyjechali.Co to się zaczyna dziać to nie do uwierzenia i zaakceptowania.Serce się kraje na te dobrą zmianą.

 • obserwator
  2019-01-22 17:01:07

  arrow

  Co to za ludzie, skąd przyjechali.Co to się zaczyna dziać to nie do uwierzenia i zaakceptowania.Serce się kraje na te dobrą zmianą.

 • Jest Moc
  2019-01-22 16:53:10

  arrow

  Ten asystęt poświęcił szansę na wykształcenie wyższe (mając świadectwo z czerwonym paskiem) dla służby dla społeczeństwa powiatu i rady gminy Maciejowice

 • Grzyb na sankach
  2019-01-22 15:01:09

  arrow

  Szanowny Kapitanie Jack, zapomniałeś napisać o szalecie lokalnym - parafialnym a w szczególności braku znaku informacyjnym przy 801 i zarośniętym glonami przedwyborczymi przystanku w rynku, zwłaszcza zadaszeniu...

 • Drogi Kapitanie Jack
  2019-01-22 14:44:41

  arrow

  Zapomniałeś o wałach przeciwpowodziowych i moście przez Wisłę - tego Górzno i te inne nie będą miały w tej kadencji z pewnością

 • Maciejowice do Kozienic
  2019-01-22 14:01:11

  arrow

  Po co nam ten Garwolin - jak bedzie most bliżej do Kozienic a to bogaty powiat

 • Przylepiec
  2019-01-22 09:54:41

  arrow

  Szkoda mi byłego starosty, ze tak go odstawili na boczny tor a dotychczasowe lizusy go omijają. Przecież przez osiem lat coś zrobił dla tego powiatu i jakiś szacun się należy. Tylu ludziom dał pracę, tylu podał rękę w potrzebie. Trudny był ale to nie powód do takiego traktowania.

 • Kapitan jack
  2019-01-22 09:18:16

  arrow

  Wreszcie Maciejowice dogonią Górzno i inne gminy z nowym wójtem, Sekretarzem - mocny team. Inwestycje takie jak oczyszczalnia, Nowy urząd gminy, drogi, modernizacja szkół i zakład pracy. Zakład przetwarzania chrzanu chyba już rusza z budową i inne inwestycje już idą wielkimi krokami. Młoda ekipa Pana wójta idzie jak burza, narazie tylko po zebraniach sołeckich z expose. Ale pewnie ruszą zaraz z oczyszczalnią i innymi inwestycjami. Wszyscy czekamy na te cuda z kampanii a było tego trochę. Powodzenia.

 • RPD
  2019-01-22 09:05:57

  arrow

  Najwięcej to nalatał się ten mały Kubuś. Nawet bidulka nie miał czasu napić się oranżady nie mówiąc już o czymś mocniejszym jak coca cola i jeszcze ten duży aparat fotograficzny na szyi.

 • Adaśko
  2019-01-21 23:25:06

  arrow

  A ten drobny chłopaczek o śniadej cerze co ledwie piłki do koszykówki dźwiga to asystęt pana posła Woźniaka czy stażysta w Powiatowym Centrum Sportu w Miętnym.

 • Do roboty!
  2019-01-21 23:08:11

  arrow

  Na pewno nie siedzą jak ,,Michał i Kazik" i nie trolują, próbując przykryć swoje własne nieudacznictwo i kompleksy.

 • sołtys
  2019-01-21 23:07:26

  arrow

  Z samego KRUSu naliczyłam SZEŚCIORO dyrektorów i kierowników, a kilku kluczowych przedsiębiorców z Garwolina i okolicy nie zaprosiły, cie choroba.

 • do i co Wy na to ?
  2019-01-21 23:04:15

  arrow

  Super. Polecam wszystkim :D

 • provident
  2019-01-21 22:28:17

  arrow

  Z Maciejowic 6 ludzików....6x1mln = i długi gminy zostaną pokryte.

 • Kazik
  2019-01-21 22:14:27

  arrow

  Orły z krusu to jako osobista ochrona Michała

 • i co Wy na to?
  2019-01-21 22:13:22

  arrow

  Stanisław Michalkiewicz: Kto jest nienawistnikiem? Ten, kto się nie zgadza z nami
  Stanisław Michalkiewicz
  187 tys. wyświetleń


  https://www.youtube.com/watch?v=IThdVgqlJMU

 • Ciekawski
  2019-01-21 21:47:46

  arrow

  A co tam robi włodarz Kłoczewa Zenon S? Przecież Kłoczew nie jest częścią powiatu garwolińskiego, w dodatku to dawny przeciwnik polityczny związany ze Wspólnotą.

 • Michał
  2019-01-21 21:35:53

  arrow

  A te orły z krusu KB i BG to w jakim charakterze? Czym się zasłużyli dla powiatu?

 • Obywatel
  2019-01-21 19:50:54

  arrow

  Czy ta impreza finansowana jest z pieniędzy podatników?

 • RH(-)
  2019-01-21 19:12:37

  arrow

  Z wypowiedzi wynika, że w tamtym roku niewiele poprzednie władze powiatu robiły bo same minusy są wypunktowane. To naprawdę nieładnie i niegrzecznie żeby posła nie zaprosić do odwiedzenia siedziby samorządu powiatowego.

 • dosyć białej komuny
  2019-01-21 19:00:40

  arrow

  Panie Pośle zwijaj Pan żagle

 • Brunet
  2019-01-21 16:21:19

  arrow

  A ten rudy z czerwonym skoroszytem co koło pani Joasi Bali stoi to chyba nie tutejszy.

 • Serbiak
  2019-01-21 15:03:02

  arrow

  W Łaskarzewie już tęsknią za burmistrz Lidzią.To kobieta na poziomie. A teraz?

 • bob budownicy z ryciska
  2019-01-21 14:55:17

  arrow

  Orszak 3 króli + 3 wielbłądy z gminy Maciejowice prezentowało się wyśmienicie. zasłużeni aż lud pomnik wystawi.

 • Kazio
  2019-01-21 14:17:12

  arrow

  A dlaczego nie ma zdjęć, na których widać co dobrego konsumują te zaproszone pasibrzuchy.

 • seledynek
  2019-01-21 13:11:50

  arrow

  "Wejściówka" zazdrościsz? Zrób coś dobrego dla powiatu albo chociaż wyróżnij się spośród przeciętnych to zaproszą i ciebie.
  takie spotkania to tradycja i potrzeba, więc nie zaczynaj mieszać.

 • Wejściówka
  2019-01-21 12:22:54

  arrow

  Ile kosztowała wejściówka od uczestników, czy też jak zwykle z naszych podatków i jeszcze mamy podziwiać jak się twórczo bawią?

 • z autopsji
  2019-01-21 12:04:53

  arrow

  Spotkanie naprawdę dobrze zorganizowane i przeprowadzone. Przemówienia rzeczowe. Później był czas na rozmowy, wymiane doświadczeń itepe, itede. Nie zauważyłam kilku biznesmenów i innych, którzy bywali zapraszani w latach ubiegłych. Były starosta jakiś był nie w sosie.

 • Andrzej
  2019-01-21 10:24:28

  arrow

  Pani Ela to zawsze wie jak się ustawić /fot.120/.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 


foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »
foto

Okna VITO Polska i program „Czyste Powietrze”
2019-04-16 09:27:17 Kategoria:

Masz w swoim domu stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe? Dbanie o środowisko jest dla Ciebie ważne? Chcesz odzyskać fundusze, które zainwestowałeś w...

więcej »

Interpretacje podatkowe – fiskalna puszka Pandory
2019-04-15 09:02:44 Kategoria:

Wprowadzenie instytucji interpretacji prawa podatkowego w założeniach miało podnieść rangę i powagę tej gałęzi prawa oraz zbudować wiarygodny i przychylny wizerunek...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

GARWOLIN, 07.04

Garwolin: bieg do wiosny już w niedzielę

więcej »
8 9

GARWOLIN, 09.04

Kino objazdowe w Żelechowie

więcej »
10

GARWOLIN, 10.04

Żelechów: warsztaty wielkanocne

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13 14
15 16

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia i Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje