R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat garwoliński: „Zielone Izdebno” wymaga dogłębnej reorganizacji
2019-02-11 08:47:12 Artykuł czytany 898 razy


Aby osiągnąć standardy określone przez wojewodę, prowadzony przez powiat garwoliński Ośrodek Pomocy Dziecku „Zielone Izdebno” wymaga bardzo gruntownej reorganizacji. - Cały paradoks tej sytuacji polega na tym, że zmiany te powinny zajść do końca 2019 roku, ale do tej pory nie zrobiono nic w tej sprawie - podkreśla wicestarosta Iwona Kurowska.


- Jako nowy Zarząd Powiatu spotykamy się z rozmaitymi trudnościami i problemami, które zastaliśmy rozpoczynając zarządzanie w powiecie. Jedną z takich trudnych spraw, którą bardzo szybko musimy się zająć, jest sprawa „Zielonego Izdebna”. „Zielone Izdebno” to jest Pogotowie Opiekuńcze, przy którym funkcjonuje również szkoła podstawowa dla dzieci, które mają skierowania do takich placówek. W tej placówce przebywa ok. 30 dzieci i jest to jedna placówka nazywająca się Pogotowie Opiekuńcze „Zielone Izdebno”- dodaje wicestarosta.

Wicestarosta zaznacza, że od kilku lat było wiadomo, że placówka ta musi przejść bardzo gruntowną reorganizację, i aby dotrzeć do standardów określonych przez wojewodę, które polegają na tym, że mają to być dwie placówki: resocjalizacyjna i opiekuńcza, każda z nich ma być gotowa na przyjęcie czternaściorga dzieci i być koedukacyjna. - Pociąga to za sobą konieczność albo remontu gruntownego i modernizacji budynków, albo budowy nowego budynku, ponieważ według ocen naszych rzeczoznawców, jeden budynek jest w bardzo złym stanie i nie bardzo nadaje się do modernizacji. Cały paradoks tej sytuacji polega na tym, że zmiany te powinny zajść do końca 2019 roku, ale do tej pory nie zrobiono nic w tej sprawie. Nie została podzielona nieruchomość gruntowa na dwie, bo taki jest wymóg, nie ma żadnej koncepcji, żadnego projektu, i Zarząd Powiatu stoi teraz w sytuacji takiej, że w budżecie na modernizację tych zabudowań przeznaczone jest 300 tys. zł, co oczywiście może nie wystarczyć, no i musimy bardzo szybko zabrać się za dostosowanie tej placówki i w sensie prawnym, zapisów geodezyjnych i w ogóle zapewnienia bytowego tym dzieciom...-artykułuje.

O problemie „Zielonego Izdebna” z Iwoną Kurowską - wicestarostą powiatu garwolińskiego rozmawia Waldemar Jaroń.




WJ/Garwolin/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • #R2
    2019-02-16 21:19:03

    arrow

    A co ma piernik do wiatraka. W powiecie jest nowa władza i nie wracaj do metod stosowanych przez poprzedników. Tam "swojaków" było na pęczki a nawet pęki. Teraz powoli wraca normalność.

  • #R
    2019-02-16 20:34:37

    arrow

    Reorganizacja doglebna czyli wymiana stolkow na swojakow. Ludzie obudzcie sie! Socjalizm juz byl i nie sprawdzil sie. Pseudopatryjotyzm pisu i 500+ nie podniesie z kolan Polski! Dajmy szanse kapitalizmowi, pozwolcie rozwijac firmom a nie tylko zabieracie jednym i rozdajecie drugim.

  • #R
    2019-02-16 14:18:45

    arrow

    Reorganizacja doglebna czyli wymiana stolkow na swojakow. Ludzie obudzcie sie! Socjalizm juz byl i nie sprawdzil sie. Pseudopatryjotyzm pisu i 500+ nie podniesie z kolan Polski! Dajmy szanse kapitalizmowi, pozwolcie rozwijac firmom a nie tylko zabieracie jednym i rozdajecie drugim.

  • Do Antka
    2019-02-16 10:08:24

    arrow

    Człowieku, wybory były w listopadzie 2018,daj ludziom działać a nie już oceniasz jakby od wyborów już 5 lat mijało.

  • Kolega
    2019-02-15 23:32:45

    arrow

    A Poseł Woźniak tu nic nie pomoże. On wszechmogący. Przygotować mu medal i kasę znajdzie. A przy okazji fotkę strzeli.

  • Od Antek
    2019-02-14 21:40:43

    arrow

    Dobrymi chęciami ponoć piekło wybrukowane ,obym się mylił

  • do Antek
    2019-02-14 11:44:17

    arrow

    Właśnie jest odwrotnie i nie ma co złośliwie zaklinać rzeczywistości. Widać, że mają chęci i jakaś koncepcję.

  • Wierna
    2019-02-14 08:15:49

    arrow

    Dajcie spokój byłemu starości. On i tak nie może dojść do siebie po przegranych wyborach i utracie stołka.

  • Antek
    2019-02-13 23:07:48

    arrow

    Kiepsko to dopiero będzie.Widać że 'dobra zmiana'do władzy niedorosła

  • heńka
    2019-02-12 20:20:10

    arrow

    a telefon służbowy się znalazł po latach ?czy szukamy dalej ?

  • Wieśka
    2019-02-12 09:37:11

    arrow

    "Pani" doskonale wiesz, że zewnętrzne opakowanie nie zawsze jest obrazem tego, co w środku. Zamiast się mądrzyć trzeba posłuchać dzwięku. Tam Pani wicestarosta wszystko dokładnie wyjaśnia

  • Pani
    2019-02-12 09:12:19

    arrow

    Patrzę na zdjęcie "Zielonego Izdebna" i może to jakaś pomyłka,wygląda całkiem dobrze. Chyba że to już nowe kierownictwo powiatu tak się postarało. Jeśli jest coś do zrobienia to trzeba zakasać rękawy i robić a nie ciągle narzekać.

  • Pilawiak
    2019-02-12 06:12:58

    arrow

    Znowu coś.Co robiły poprzednie władze i za co brały wynagrodzenie??!

  • Zielony
    2019-02-11 20:11:28

    arrow

    Jak reorganizacja to pewnie też zmiany kadrowe też są w to wpisane.

  • Zośka
    2019-02-11 16:45:22

    arrow

    Do pioruna jasnego ile jeszcze będzie takich niespodzianek po jak widać gołym okiem kiepskim gospodarowaniu Chciałowskiego Czy jest jakakolwiek możliwość żeby go rozliczyć z tego co powinien zrobic a przynajmniej zacząć a nie kiwnął palcem? jak w takim razie pracował zarząd? tylko mu przyklepywał?

  • lisek
    2019-02-11 14:40:47

    arrow

    Panie dyrektorze edukacji a co z kontrolą /?/ i zwrotem forsy przez MOW.

  • Bajkopisarz
    2019-02-11 13:13:10

    arrow

    W takim razie ja się pytam co poprzedni starosta robił oprócz lanserki.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Kiedy warto zamienić zwykły materac na materace...
2020-06-03 14:06:23 Kategoria:

Materace rehabilitacyjne mogą być używane przez wszystkie osoby, które cenią sobie wysoki komfort snu. Jednak jest pewna grupa klientów, dla których takie materace są...

więcej »
foto

Sklep internetowy na PrestaShop - dlaczego warto?
2020-06-03 13:33:08 Kategoria:

Sprzedaż w internecie co roku notuje coraz większe rekordy. Nie ma się temu co dziwić - jest to sposób wygodny, bezpieczny i, szczególnie obecnie, często jedyny...

więcej »
foto

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?
2020-06-03 13:12:23 Kategoria:

Okulary korekcyjne nie tylko umożliwiają czytanie, bezpieczną jazdę samochodem i wykonywanie wielu codziennych czynności, ale również stanowią ozdobę twarzy. Dzięki...

więcej »
foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »
foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Kategoria:

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Katolickie Radio Podlasie Hot16Ch2 /OGLĄDAJCIE/