R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Piąty etap ekologicznej inwestycji /ZDJĘCIA/
2019-09-10 07:47:50 Artykuł czytany 453 razy


W gminie Borowie jest jedyny w powiecie garwolińskim duży obiekt służący edukacji ekologicznej, który powstał obok zrekultywowanego wysypiska odpadów komunalnych w miejscowości Słup Pierwszy. Kolejnym, ważnym elementem jego doposażania było oddanie do użytkowania piątego już etapu budowy bazy edukacyjnej.


W Słupie Pierwszym, gdzie kiedyś było wysypisko odpadów komunalnych, obecnie jest wspaniale urządzona ścieżka edukacyjna, której piąty już etap został oficjalnie otworzony. Obecna na pikniku zorganizowanym z tej okazji wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Kamila Mokrzycka była pod wrażeniem tego, co na ścieżce zrobiono. - Rzeczywiście, jestem pod ogromnym wrażeniem pracy pana wójta. 800 tys. zł zostało zainwestowane w te ścieżki edukacyjne, bo trzeba powiedzieć, że jest kilka ścieżek edukacyjnych. Tylko w tym roku przekazaliśmy z WFOŚiGW 80 tys. zł na kolejny etap, już piąty na tym zrekultywowanym wysypisku odpadów, i muszę powiedzieć, że dopiero dzisiaj, kiedy tutaj przyjechałam, po prostu  jestem dumna, że WFOŚiGW w Warszawie mógł uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Edukacja jest podstawą wszelkich działań na rzecz ochrony środowiska, jest początkiem do dalszych kroków...- artykułowała prezes.

Wójt gminy Borowie Wiesław Gąska nie kryje zadowolenia z inwestowania w edukację ekologiczną, ale zaznacza, że na piątym etapie na razie gmina poprzestanie. - Chcielibyśmy jeszcze zainwestować w roślinność, w krzewy i to takie krzewy, które pięknie będą wyglądać, pięknie będą kwitły, ale też będą dawały owoce, z których będą ptaki zimą mogły korzystać. To nam też pomoże w utrzymaniu tego wielkiego obiektu...- dodaje gospodarz gminy. Jest to bodaj jedyny tego typu duży obiekt w powiecie, a nawet i dalszej okolicy. - Są jakieś namiastki tego, natomiast w takiej skali nie ma żadnego takiego obiektu. Myślę, że kiedyś, po jakichś latach stworzy się taki obiekt jak u nas- mówi. Obecny na pikniku wiceburmistrz Garwolina Albert Baran jest zdania, że z dobrych wzorców należy korzystać.- W Garwolinie powstają też ścieżki edukacyjne. Nie mamy co prawda takiego obiektu do wykorzystania, ale mamy parki, rozbudowujemy tereny rekreacyjne .Jeżeli będzie wola z obu stron, będziemy starali się skorzystać- zaznacza A. Baran.

W organizowanym z tej okazji pikniku uczestniczyli uczniowie szkół prowadzonych przez gminę oraz osoby dorosłe z terenu gminy i powiatu. - Piknik jest prowadzony w formule zdrowo, wesoło i ekologicznie, oprócz gier i zabaw terenowych dla dzieci, są pokazy właściwego segregowania odpadów i ochrony powietrza, pokazy sprawności strażaków z Borowia i wiele innych atrakcji- informuje prowadzący imprezę Tomasz Majczyna.

Wśród gości pikniku był poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta Iwona Kurowska, prezes „Ekolidera” Jarosław Wyglądała.

Więcej w relacji Waldemara Jaronia.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin [ja]wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Użyj aplikacji do rejestrowania czasu pracy pracowników...
2020-02-11 19:49:19 Kategoria:

W wielu dziedzinach pracy postęp technologiczny przynosi rozwiązania sprzyjające wygodzie i efektywności wykonywanych obowiązków służbowych. Jednym z tego typu...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.02 10:30

Rycerz bez konia – Artystyczny poranek w lutym

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

GARWOLIN, 09.02

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02

Wystawa „Z drogi” w Kotłowni

więcej »
15

GARWOLIN, 15.02

Walentynkowy koncert z piosenkami Hanki Ordonówny

więcej »
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje