R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Narodowe Czytanie w maciejowickim muzeum
2019-09-10 08:51:01 Artykuł czytany 308 razy


Po raz kolejny biblioteka publiczna zorganizowała w maciejowickim Muzeum Tadeusza Kościuszki maraton czytelniczy. Tym razem wspólnie z aktorem Michałem Chorosińskim czytano polskie nowele.


7 września po raz ósmy Gminna Biblioteka Publiczna w Maciejowicach organizowała Narodowe Czytanie. W tym roku czytano nowele polskie. Uczą one, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę, ani zapomnieć o naszej historii. Gośćmi tegorocznego wydarzenia mieli być Dominika i Michał Chorosińscy. Niestety z przyczyn osobistych pani Dominika nie mogła przyjechać, ale z pewnością w najbliższym czasie odwiedzi gościnne, nadwiślańskie Maciejowice.

Znany i lubiany aktor Michał Chorosiński, który zachwycił szczególnie panie, czytał fragmenty nowel z zastępczynią wójta gminy Beatą Rulak- Fryc, przewodniczącym RG Jackiem Łoskotem, sekretarzem gminy Sebastianem Kieliszkiem, dyrektorem GOK i członkiem Zarządu Powiatu Garwolińskiego Markiem Ziędalskim, wiceprzewodniczącym RG Jakubem Nowakiem, nauczycielami PSP w Maciejowicach Danielem Polakiem i Barbarą Makowską, uczniami tej szkoły Aleksandrą Wasilką, Anią Nowakowską i Maciejem Śmietanką, oraz uczniami PSP w Samogoszczy Lidią Krupa i Wiktorem Krupa.
Teksty nowelek chwytały za serce, czasem łamał się głos podczas czytania, ale taka była rzeczywistość. Impreza była bardzo udana? Kto nie był niech żałuje.

Wybitne dzieła rodzimej literatury w piękny sposób łączą tradycję z przyszłością, zbliżają pokolenia, stając się okazją do rozmowy i spędzania razem czasu poprzez dzieci, rodziców, dziadków. A jeszcze jak jest to w muzeum Naczelnika Kościuszki i to w Maciejowicach, w tak doborowym towarzystwie, to lepszego wzmacniania poczucia wspólnej tożsamości być nie może.

Organizatorzy dziękują dyrektorowi GOK Markowi Ziędalskiemu oraz kustoszowi Tomaszowi Frączkowi za okazaną pomoc od strony technicznej.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


fot. GBP Maciejowice

WJ/Garwolin/Jswykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.02 10:30

Rycerz bez konia – Artystyczny poranek w lutym

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

GARWOLIN, 09.02

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02

Wystawa „Z drogi” w Kotłowni

więcej »
15

GARWOLIN, 15.02

Walentynkowy koncert z piosenkami Hanki Ordonówny

więcej »
16
17 18 19 20 21 22

ŁUKÓW, 22.02

Weź udział w Balu Charytatywnym na rzecz Amelki Chybowskiej…

więcej »
23
24 25

GARWOLIN, 25.02

Pilawa: dobre kino w małym mieście

więcej »

GARWOLIN, 25.02

Oblicza miłości - koncert uczniów Best Vocal Studio

więcej »
26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje