R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: święto miasta i powiatu /ZDJĘCIA/
2018-06-18 12:01:17 Artykuł czytany 1146 razy


Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego przeszły już do historii, chociaż niektóre wydarzenia jeszcze przez jakiś czas będą powracać w komentarzach. Podczas uroczystej akademii, którą zorganizowano w sobotę 16 czerwca, władze samorządowe pochwaliły się swoimi osiągnięciami, a inni pochwalili władze. W niedzielę dominował sport i kultura.


Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, największe sztandarowe wydarzenie za nami.  Na podsumowania przyjdzie zapewne czas, ale już teraz należy stwierdzić, że była to udana impreza, zarówno pod względem organizacyjnym jak i artystycznym. W sobotę była uroczysta akademia, na której tradycyjnie nie było polityków Prawa i Sprawiedliwości, a radnych powiatowych z klubu tego ugrupowania reprezentował jedynie Antoni Frąckiewicz i Jan Tywanek, zresztą z innych klubów radnych też było jak na lekarstwo. Włodarze miast i gmin powiatu, oprócz burmistrz Pilawy, również nie dopisali. Podczas okolicznościowych przemówień, gospodarze uroczystości, włodarze miasta i powiatu z dumą mówili o rozwoju Garwolina i powiatu, osiągnięciach i zamierzeniach na najbliższy czas. Miasto rozwija się w szybkim tempie, o czym wspominał burmistrz Tadeusz Mikulski. - Tak się składa, że w roku wyjątkowego jubileuszu, 100. rocznicy odzyskania niepodległości, oddajemy do użytku publicznego kolejne, ważne inwestycje: zbiornik przeciwpowodziowy o pow. 23 ha lustra wody na obszarze 36 ha gruntu, halę sportową przy Szkole Podstawowej nr5, z której będą korzystały nie tylko dzieci i młodzież szkolna, ale również inne osoby, budynek sanitarno- szatniowy dla sportowców wybudowany na stadionie, Park 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przy ul. Batalionu Zośka. Wychodząc naprzeciw lokalnym przedsiębiorcom, Rada Miasta dokonała zmiany planu przestrzennego zagospodarowania w GSAG- mówił.

Powiat wszechstronnego rozwoju


Starosta Marek Chciałowski, jako że powiat duży, prezentacji jego osiągnięć poświęcił prawie pół godziny. Podkreślił w swojej wypowiedzi, że ubiegłoroczny budżet powiatu był największy w historii samorządu i wynosił 123 mln zł, z tego 23 mln wydano na zadania inwestycyjne, w tym 12 mln zainwestowano w naprawę dróg, 14 mln  na budowę budynku administracyjnego, zadania oświatowe. Dodatkowo w ramach środków bieżących wykonano remonty dróg za 6 mln zł. Razem na inwestycje w 2017 roku wydatkowano 33 mln zł. Tegoroczny budżet, to 120 mln zł, a inwestycje pochłoną 26 mln zł. - Na zadania drogowe przeznaczamy 13 mln zł, do tego dochodzą zadania, które będą wykonywane z wydatków bieżących. Łącznie na zadania drogowe wydamy 14 mln zł, na zadania oświatowe łącznie z infrastrukturą turystyczną i rekreacyjną- prawie 3,9 mln zł. Te liczby pokazują naszą pracę, wykonanie samorządu jak i pracę mieszkańców- artykułował starosta. Za wszechstronny rozwój, powiat otrzymał Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju. Plany na najbliższy czas, to m.in. budowa obiektu Zespołu Szkół Specjalnych Nr 1 w Garwolinie i hali sportowo- widowiskowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Piłsudskiego w Garwolinie.

Inni o powiecie i mieście


- Patrząc na Garwolin, na powiat garwoliński, w ramach tych dobrych lat dla naszej ojczyzny, można powiedzieć, że nic tu nie zostało stracone, że mamy ciąg dobrych działań tego, co tworzy dobrą przyszłość, czy dobre warunki do życia tutaj w Garwolinie i powiecie garwolińskim. Garwolin dla wielu był wzorem czy przykładem dobrego działania i tak pozostaje do dzisiaj- mówił poseł Czesław Mroczek.

- Jesteście liderami na Mazowszu, jesteście prawdziwymi liderami tego, co się dzieje dobrego i inwestycji drogowych i inwestycji w infrastrukturę, ale przede wszystkim inwestycji w ludzi. To, co się dzieje w powiecie garwolińskim i w Garwolinie, jeśli chodzi o edukację, to praktycznie promieniuje na całe Mazowsze- dodała Elżbieta Lanc, członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego.

W podobnym tonie wypowiadała się Stanisława Prządka, posłanka na Sejm RP kilku minionych kadencji.

Relacja Waldemara Jaronia


Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


Były wyróżnienia, podziękowania, gratulacje. 17 czerwca, to artystyczno- sportowa część Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, ale o tym w oddzielnych informacjach.

WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • anders-=
  2018-06-22 19:44:20

  arrow

  Jechać to zawsze można, ale czy się dojedzie do celu,to nic pewnego. Na Staszica jest Plebania, okulista, pieczywo, Ośrodek Zdrowia, USC, PZU.

 • anders-
  2018-06-19 23:31:35

  arrow

  Pani Iwono jedziemy na Staszica.

 • Pragmatyk
  2018-06-19 18:25:33

  arrow

  Poseł jest i nie da się tego ukryć, a że Garwolin omija szerokim łukiem to inna sprawa. Nie rozumiem posunięcia pani Zadrożnej, ale ją na wszystko stać by dopchać się do władzy, nawet kosztem dawnych znajomości czy wspólnotowych działań. Pani Marzena to właściwa kandydatka ale przez jakiś czas powinna bliżej poznać pracę w samorządzie. Tak samo pani Iwona. Świeża krew (poza p. Urszulą) nie wystarczy. Ale stawiam mimo wszystko na p. Marzenę.

 • Jaguar3
  2018-06-19 17:43:59

  arrow

  Jaki jest związek pomiędzy posłem a Garwolinem. Obecny poseł to wielka ściema....i pomyłka w pracy.

 • Jaguar
  2018-06-19 12:50:51

  arrow

  A może nie pasi, że będziemy mieli młodą, skromną i ambitną burmistrz. Przy wsparciu posła Garwolin zmieni się nie do poznania.

 • Jaguar2
  2018-06-19 12:28:20

  arrow

  Przestań ściemniać....

 • Jaguar
  2018-06-19 00:56:54

  arrow

  Przyszła Pani Burmistrz Iwona super prezentuje się na takiej maszynie i u boku takiego mężczyzny. Gratulacje pomysłu i do przodu, do Magistratu.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02 19:00

Bluesowe Walentynki w GCAK Sulbiny

więcej »
15 16 17

GARWOLIN, 17.02

Garwolin: rejonowe spotkanie młodzieży

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje