R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: owacyjne powitanie prezydenta Dudy /ZDJĘCIA/
2020-02-26 20:30:30 Artykuł czytany 3476 razy


Ponad pół tysiąca osób na sali gimnastycznej garwolińskiego ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte spotkało się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Około 300 nie zostało wpuszczonych na salę ze względów bezpieczeństwa, ale A. Duda poszedł do nich i przeprosił za utrudnienia. Podczas przemówienia co chwilę skandowano na cześć gościa.


Prezydent spóźnił się o około trzy kwadranse, ale w tym czasie przygrywał szkolny zespół muzyczny. Po przyjeździe do szkoły, prezydent poszedł do oczekujących przed budynkiem mieszkańców powiatu i przeprosił ich, że nie mogą być wpuszczeni do środka, ale takie są wymagania przeciwpożarowe.

Gościa powitał poseł Grzegorz Woźniak w towarzystwie starosty Mirosława Walickiego, wicestarosty Iwony Kurowskiej i dyrektor szkoły Marzeny Tudek.

- Przepraszam za spóźnienie, ale dosłownie niecałe dwie godziny temu odbyłem spotkanie z panem premierem, ministrem zdrowia i z ich współpracownikami w BBN w sprawie, która nurtuje całe nasze społeczeństwo, a mianowicie koronawirusa, który jest w Europie i rozprzestrzenia się na różne kraje- mówił prezydent i zaznaczył, że zwrócił się do marszałek Sejmu o zwołanie w trybie nadzwyczajnym posiedzenia Parlamentu, by w otwartej debacie omówić te zagadnienia. Prezydent przypomniał, że jest to jego pierwsza wizyta w Garwolinie, chociaż w powiecie bywa często. - Mazowsze i sam Garwolin, to jest specyficzne miejsce, taka nasza kolebka polskości, to jest miejsce, gdzie ta Polska zawsze była i gdzie Polska zawsze trwała, nawet w najtrudniejszych dla niej momentach - artykułował prezydent. Wspomniał o Bitwie Maciejowickiej, historii Garwolina i udziale jego mieszkańców w odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Mówił też o aktualnych działaniach swoich i rządu, a które zmierzają do polepszenia życia mieszkańców. A. Duda mówił o trzynastej emeryturze i świadczeniach socjalnych. - Nie wszystko jeszcze zostało zrealizowane i nie wszystko się udało, ponieważ niektórzy są przeciwko tym zmianom, które my przygotowaliśmy po to, żeby Polska stawała się rzeczywiście państwem sprawiedliwym i żeby ludzie odzyskiwali poczucie sprawiedliwości- podkreślił prezydent i dodał, że, niektórzy nie wahali się łamać prawo. - Tak było, ale musimy działać konsekwentnie – wyjaśnił A. Duda. - Polska takiego właśnie działania potrzebuje, wierzę w to, że Polska potrzebuje kontynuacji, takiej właśnie polityki zmian, które budują państwo sprawiedliwe - kontynuował.

Prezydent podziękował mieszkańcom powiatu garwolińskiego za wsparcie w wyborach prezydenckich pięć lat temu i poprosił o to samo w majowych. Odzewem był okrzyk „Andrzej Duda, Andrzej Duda”, „Dziękujemy”.



Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj



Po przemówieniu prezydent wymieniał uściski dłoni z mieszkańcami, chętnie rozmawiał i pozował do zdjęć. Było barwnie, ponieważ na spotkanie przyjechały Koła Gospodyń Wiejskich w strojach ludowych, a jednocześnie rodzinnie, jak powiadali niektórzy uczestnicy zgromadzenia. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania pod każdym względem.

Nie było żadnych zamieszek ani nawet prób ich sprowokowania. Pewnie organizatorzy spotkania wyciągnęli wnioski z wizyty premiera Morawieckiego dwa lata temu, kiedy to kilka „przyjezdnych” osób próbowało zakłócić pobyt premiera w grodzie nad Wilgą. Prezydent Duda chyba może być spokojny o głosy większości mieszkańców powiatu, co pokazało spotkanie zorganizowane 26 lutego.

Relacja dźwiękowa  ze spotkania pojawi się w czwartek (27 lutego) w magazynie Dzień Dobry Podlasie na antenie Katolickiego Radia Podlasie.


RELACJA AUDIO




WJ/Garwolin
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Irenka
    2020-03-03 16:43:15

    arrow

    A bo Powiatowe Centrum Kultury i PROMOCJI jeszcze działa? Teraz tam teatrzyki dla dzieci się odbywają.

  • Jerzy
    2020-03-03 15:53:46

    arrow

    Program artystyczny przygotowany na tak wielką okazję i poważne spotkanie z Prezydentem to kpina z Głowy Państwa i osób, które przybyły na uroczystość. Widać w jaki sposób działa Powiatowe Centrum Kultury w Miętnem. A może na tym polegała manifestacja na "Nie" dla obecnego Prezydenta Pana Dudy.

  • :-(
    2020-02-29 21:04:51

    arrow

    Czy to była środa popielcowa czy ostatki bo zespół przygrywał a ludzie tańczyli?

  • pis pewnie wygra
    2020-02-29 10:40:03

    arrow

    Kuba walczy o odzyskanie 500+ co mu radni zabrali za nic nie robienie.

  • xyz
    2020-02-28 21:02:48

    arrow

    Jest oburzenie bo kilkunastu garwolińskich działaczy i sympatyków nie zostało wpuszczonych na spotkanie a z powiatu były wycieczki w strojach ludowych i z klubów seniora. Humer ma racje.

  • HUMER
    2020-02-28 19:53:33

    arrow

    na spotkaniu zabrakło mieszkańców Garwolina, organizatorzy o nich zapomnieli. PISU W GARWOLINIE BRAK samozwańcy nazywaja sie pis a to Piłkowcy maryjana zdrajcy pis

  • Garwolak
    2020-02-28 13:28:24

    arrow

    Skandal, żeby ponad 200 osób na nie wpuszczono na spotkanie z Prezydentem RP. Ludzie czekali po 2 godz na zimnie i nie pozwolono im wejść na salę. Trzeba było napisać na ogłoszeniach, że spotkanie dla członków i sympatyków PiS i byłoby w porządku. Organizatorzy dali ciała.

  • tytus...
    2020-02-28 12:09:42

    arrow

    piękne przemówienie a spotkanie też...

  • cpniarz
    2020-02-27 22:27:11

    arrow

    Mnie nie było.Płaciłem 5.000 mandatu (pięć tysięcy!) za brak kartki o składzie paliwa.Dziękuję rządowi,że mogłem wesprzeć 500+.Całym sercem popieram

  • pis i tak przegra w garwolinie
    2020-02-27 21:22:16

    arrow

    a jaką rolę pełnił Kubuś ?

  • Ładnie śpiewają seniory
    2020-02-27 21:16:54

    arrow

    proszę oglądać od godz. 22.00

    https://www.tvp.info/46522158/26022020-2149/program-w-tyle-wizji,odc-1016?fbclid=IwAR2Zo6XXa9ChLHphym_fioTpjmaoSqxWYXAeWiU5icPoOiJWCcvetP69DL4

  • @obywatel
    2020-02-27 17:21:49

    arrow

    Jakich wszystkich? Mój nie, mów za siebie

  • Obatel powiatu
    2020-02-27 14:34:52

    arrow

    Z Garwolina może i dużo nie było bo nie mieli specjalnych zaproszeń. Dopisali za to przedstawiciele władz i KGW np. z gminy Borowie, Górzna, Gminy Garwolin, Żelechów, Maciejowice, Trojanów. Z Parysewa były kaziuki i też widziałam dużo osób w wieku 60+. Frekwencja dopisała i tak powinno się witać Prezydenta Wszystkich Polaków.

  • mieszkaniec
    2020-02-27 13:10:16

    arrow

    Gdzie tu widzisz mieszkańców Garwolina.

  • mieszkaniec
    2020-02-27 13:09:27

    arrow

    Gdzie tu widzisz mieszkańców Garwolina.

  • mieszkaniec
    2020-02-27 13:08:43

    arrow

    Gdzie tu widzisz mieszkańców Garwolina.

  • mieszkaniec
    2020-02-27 13:04:30

    arrow

    Gdzie tu widzisz mieszkańców Garwolina.

  • ad...
    2020-02-27 12:47:27

    arrow

    zobacz co poprzednicy robili: wysprzedali wszystko co przynosiło zyski np. fabrykę kabli, cukrownie a co zrobili ze stoczniami...a kamienice w Warszawie a o podatkach i cenach już nie wspomnę...żal,żal,żal że mamy taki naród...

  • "kropka"
    2020-02-27 11:34:35

    arrow

    Nooo a jakże, bo nikt inny jak ON podpisał nam 32 podwyżki podatków i wszelkich danin, ot taki nam się prezydent trafił. Brawo ON. Brawo rząd.

  • czy
    2020-02-27 09:23:27

    arrow

    udostępnicie jakiś plik audio z tymi już "słynnymi" owacjami?

  • ciocia focia
    2020-02-27 08:32:38

    arrow

    Czy rozliczą organ prowadzący za zorganizowanie wiecu politycznego w szkole? Poseł wsadził niektórych na minę.

  • kropka...
    2020-02-27 08:28:31

    arrow

    Andrzej Duda jest bardzo mądrym, inteligentnym i wykształconym człowiekiem, pięknie się wypowiada i nie używa kartek podczas przemiówień w przeciwieństwie np. do KIDAWY. Na pewno ja z rodziną będziemy na niego głosować.ON jeden zasługuje na głos...

  • Lok
    2020-02-26 23:30:45

    arrow

    Zaczeska. Fryzura czy charakter?

  • 500 minus
    2020-02-26 22:43:02

    arrow

    Jak Waldek pisze pińcet to było 500. A swoją drogą zapowiadali tysiąc. Do matematyka. Strach myśleć jak ty dzieci liczenia uczysz. Hala nie pomieści więcej niż 1000 osób. Więc zacznij swój optymizm dzielić jeśli nie przez 4 to przynajmniej przez 2.

  • Janko Muzykant
    2020-02-26 22:20:45

    arrow

    Nie 700, nie 2 tysiące, z kandydatem na prezydenta spotkało się prawie 110 tysięcy, 100% mieszkańców Powiatu. A i głosów dostanie w wyborach, wszystkie głosy uprawionych do głosowania. Ale Garwolin to zaścianek, Polska B, a nawet c. Ważne ile dostanie głosów kandydat na prezydenta w Polsce A i w stolicy i we wszystkich dużych miastach?

  • Uf
    2020-02-26 22:06:56

    arrow

    Organizatorzy sami nie wierzyli, że tyle ludzi może przyjśc na spotkanie. A może to celowo, żeby tylko swoi byli i nie było żadnych pytań ani rozróby.

  • Hmmm
    2020-02-26 21:55:56

    arrow

    Pan Prezydent przeprosił za nieudolność organizatorów. Ma klasę w przeciwieństwie do nich;)

  • techniczny
    2020-02-26 21:38:01

    arrow

    A ja myślę, że około 700. Więcej nie było

  • matematyk
    2020-02-26 21:19:31

    arrow

    myślę,że było ze 2 tysiące minimum

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »
foto

Konta osobiste dla bystrzaków, czyli jak analizować...