R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dla dzieci o Jasiu i drzewie fasolowym w Miętnem
2018-04-20 09:05:36 Artykuł czytany 312 razy


Pomagaj innym, bo w życiu nie można tylko brać, ale trzeba też umieć dać – taki oto morał niosło za sobą kolejne przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Jaś i drzewo fasolowe”, które odbyło się w miniony wtorek w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.


Spektakl pt. „Jaś i drzewo fasolowe” zrealizowany został na podstawie angielskiej baśni, która uczy, że rodzina, miłość i zdrowie są ważniejsze niż bogactwo. Niezwykła scenografia, piękna autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych.

Przedstawienie przybliżyło dzieciom atmosferę wsi. Młodzi widzowie zapoznali się ze zwierzętami domowymi, rodzajami zbóż i warzyw. Tytułowy bohater – Jaś wyrusza na targ, aby sprzedać krowę, która jest jedynym źródłem dochodu. Tam w zamian za „Krasulę” otrzymuje od zielarki pięć ziarenek zaczarowanej fasoli. Wyrzucona przez mamę fasola zaczyna rosnąć aż do chmur. Zaciekawiony Jaś wspina się na nią i tam spotyka go wiele przygód i przeżyć…

Celem spotkań najmłodszych z teatrem jest przede wszystkim edukacja teatralna i dobra zabawa. Teatr przygotowuje widza do pracy intelektualnej, pobudza ciekawość i jest bardzo ważnym elementem edukacji. Może zaspokoić potrzeby psychiczne dziecka i odgrywać niezwykle istotną rolę w kształtowaniu jego osobowości. Doświadczenie teatru przez najmłodszych to nie tylko bycie widzem. To również zabawy teatralne, w których dziecko staje się aktorem. - Spektakl pt. ”Zaczarowany młynek” nie mógł się odbyć z przyczyn niezależnych od organizatora. Za co serdecznie przepraszamy – informuje Beata Pasternak dyrektor PCKiP w Miętnem. – Mamy jednak nadzieję, że przygody Jasia przypadły dzieciom i rodzicom do gustu – dodaje.

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza na kolejne spektakle do dworku w Miętnem. Szczegóły niebawem.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj
inf. pras.
WJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

Garwolin

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.01

Borowie: koncert kolęd

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:00

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w siedmiu miejscowościach

więcej »
7 8 9 10 11 12 13

GARWOLIN, 13.01

Maciejowice: bieg „Policz się z cukrzycą”

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje