R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Drogi – szkoły – wymiana oświetlenia – sesja w Drohiczynie
2017-09-25 12:33:51 Artykuł czytany 569 razy


Główny temat sesji rady miejskiej w Drohiczynie, to drogi. Sprawom remontów dróg poświęcone było prawie 40 - minutowe sprawozdanie Burmistrza Wojciecha Borzyma.


Burmistrz przypomniał, że Drohiczyn ma problem z drogą w miejscowości Bużyski, gdzie od trzech miesięcy nie ma ekipy, która wygrała przetarg i rozpoczęła remont. Termin wykonania tego zadania to koniec października, więc chociaż szanse na dotrzymanie terminu są nikłe, bo tam nikt nie pracuje, to nic zrobić jeszcze nie można, bo termin wykonania jeszcze nie minął. Ta sama firma buduje też drogę powiatową w Ostrożanach – przypomniał goszczący na sesji starosta Jan Zalewski - i tam również przez długi czas nic się nie działo. Starostwo musiało przesunąć termin zakończenia inwestycji, który mija z końcem września. Mimo że pojawili się tam już robotnicy, to i tak nie ma pewności czy firma zdąży na czas.

Korzystając z obecności starosty, jeden z mieszkańców poruszył sprawę scaleń i nieprawidłowości w ich realizacji. Starosta wyjaśniał, że scalenia nie są w tej chwili prowadzone, a w trakcie ich realizacji nie było żadnych uwag, teraz zaś jest za późno na interwencje.

Na sesji powrócił temat szkoły w Śledzianowie, którą od kilku lat (podobnie jak szkołę w Miłkowicach Janakch i Ostrożanach) prowadzi stowarzyszenie. A ponieważ stowarzyszenie rezygnuje z prowadzenia szkoły, zgodnie z literą prawa wróci ona pod władanie samorządu. Pozostanie pytanie co dalej – czy będzie ona rozwiązana, czy gmina będzie ją w stanie prowadzić, czy też przejmą ją inne organizacje. Podobno jest też taka możliwość i burmistrz już wstępne rozmowy w tej sprawie prowadził.

Burmistrz poinformował też, że w Drohiczynie będzie wymienione oświetlenie. Zostanie wprowadzony system sterowania oświetleniem, który będzie przygaszał żarówki nocą, będą lampy zasilane solarami, przy tej okazji pojawią się mierniki pyłów, które będą mierzyły poziom zanieczyszczenia powietrza. Kolejne plany gminy, to targowisko. W Drohiczynie targowisko miejskie zostało kilka lat temu przebudowane, teraz planowany jest dalszy etap przebudowy i rozbudowy.

Sesja w Drohiczynie trwała ponad 3 godziny. Wszystkie uchwały przyjęto jednogłośnie. Na koniec doszło do dość ostrej wymiany zdań, pomiędzy przewodniczącym rady a jednym z mieszkańców gminy, którego zdaniem informacje o terminach sesji nie są ogólnie dostępne. Chociaż sprawa była dość konkretna, to dyskusja odbiegła od tematu i była tylko głośną wymianą wzajemnych oskarżeń o tym, czy ktoś umie pisać, a ktoś inny czytać.

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ
ABol/Siemiatycze [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • super
    2017-09-26 07:49:30

    arrow

    o i to jest klimat, nie boją się pytań zadawać, jak miastowi

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.REKLAMA

Siemiatycze

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

SIEMIATYCZE, 03.02

250-lecie konfederacji barskiej

więcej »
4

SIEMIATYCZE, 04.02

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w centrum Siemiatycz

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.02 09:30

Przysięga wojskowa w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.02 18:00

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »
5 6 7

SIEMIATYCZE, 07.02

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej

więcej »
8 9 10 11
12

SIEMIATYCZE, 12.02 14:00

„Andropauza 3 - czyli jak żyć i nie zwariować” – zaproszenie do teatru w Siemiatyczach

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.02

O energii odnawialnej z mieszkańcami Siemiatycz

więcej »
14 15 16

SIEMIATYCZE, 16.02 - 18.02

Zaproszenie na Oazę Modlitwy

więcej »

DROHICZYN, 16.02 19:00

Paweł Domagała wystąpi w Drohiczynie

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.02

Rajd Pieszy „Śladami Powstania Styczniowego”

więcej »
18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje