util util util
foto

Piotr Łobodziński Mistrzem Świata!
2018-05-16 12:56:15 Artykuł czytany 331 razy

Pochodzący z Bielska Podlaskiego lekkoatleta Piotr Łobodziński obronił tytuł Mistrza Świata w towerrunningu, czyli wyczynowym bieganiu po schodach.

Bielszczanin wystartował w zawodach najwyższej rangi, które rozgrywano w stolicy Tajwanu – Tajpej. Zawodnicy z całego świata rywalizowali w najwyższym budynku tego kraju „Taipei 101”. Jednego dnia rozgrywano bieg półfinałowy oraz finał. W morderczej rywalizacji biegu na 91. piętro Piotr Łobodziński pokonał wszystkich konkurentów, w tym najgroźniejszego rywala Christiana Riedla z Niemiec, który zajął drugie miejsce. Tym samym nasz krajan obronił tytuł Mistrza Świata, który zdobył trzy lata temu podczas mistrzowskich zawodów rozegranych w Katarze.

Piotr Łobodziński urodził się 4 lipca 1985 roku w Bielsku Podlaskim, a swoją przygodę ze sportem zaczynał jako uczeń bielskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. W bieganiu po schodach specjalizuje się dopiero od 2011 roku, a już pięciokrotnie zdobył Puchar Świata, dwukrotnie tytuł Mistrza Świata, był też Mistrzem Europy. W 2016 roku, podczas uroczystej gali Dni Bielska Podlaskiego, odebrał od Burmistrza Miasta Jarosława Borowskiego specjalne wyróżnienie w kategorii „Siła Sportu Bielska Podlaskiego”.

Źródło: UM Bielsk Podlaski