R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wypadek, pożar pociągu, pożar stolarni… – interwencje bielskich strażaków w ostatnią sobotę wakacji
2022-08-29 18:05:05 Artykuł czytany 336 razy


Sobota, 27 sierpnia, to dzień którego bielscy strażacy nie mogą zaliczyć do spokojnych. Tego dnia bielscy strażacy zabezpieczali wizytę Pary Prezydenckiej w Kolonii Boćki podczas tradycyjnego Święta Plonów oraz uczestniczyli w VII Noworocznego Biegu Tura rozstawiając kurtynę wodną umożliwiającą schłodzenie się uczestników biegu. Bieg zabezpieczali również strażacy-ochotnicy z Łubina Kościelnego. Podczas tych uroczystości strażacy nie musieli interweniować. Jednak w sobotę kilkukrotnie wzywani też byli do innych niebezpiecznych zdarzeń.


Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim około godz. 13.15. Paliła się sucha trawa w przydrożnym rowie w pobliżu miejscowości Grabowiec. Pożar szybko ugaszony został przez jeden zastęp z JRG w Bielsku Podlaskim.

Kolejne zgłoszenie dyżurny bielskich strażaków odebrał o godz. 15.36. W pobliżu miejscowości Podbiele doszło do pożaru szynobusu relacji Białystok – Czeremcha. Pożar objął komorę silnika pojazdu szynowego. Na szczęście nikt z podróżnych nie odniósł obrażeń. Strażacy ugasili pojazd przy użyciu piany gaśniczej. Szynobus nie nadawał się do dalszej jazdy, z tego też względu przewoźnik zorganizował dla podróżujących transport zastępczy. W działaniach trwających około 1 godziny udział brały dwa zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim oraz OSP Piliki.

O godz. 17.30 w JRG w Bielsku Podlaskim rozbrzmiał kolejny alarm. Na moście na rzece Narew pomiędzy Ploskami i Rybołami (pow. białostocki) doszło do groźnego wypadku. Auto osobowe utknęło pomiędzy balustradą a przęsłami mostu na ciągu przeznaczonym dla pieszych. W pojeździe pozostawały zakleszczone dwie osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustabilizowali pojazd i przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osób poszkodowanych. Jedną osobę z rozbitego pojazdu strażacy ewakuowali i przekazali pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ranną osobę odwieziono do szpitala. Niestety lekarz przybyły na miejsce zdarzenia stwierdził zgon drugiego uczestnika zdarzenia. Na czas prowadzenia działań ratowniczych droga została zablokowana. Z uwagi na fakt, że do zdarzenia doszło na terenie powiatu białostockiego, tuż przy granicy z powiatem bielskim, do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z obu powiatów. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG w Bielsku Podlaskim, zastęp z JRG nr 4 w Białymstoku i OSP Ploski.

Jeszcze strażacy prowadzili działania ratownicze w pobliżu miejscowości Ploski, a do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim wpłynęły kolejne powiadomienia.

Około godz. 18.10 strażacy zadysponowani zostali do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w otwarciu drzwi w jednym z mieszkań przy ul. Sienkiewicza w Bielsku Podlaskim. Istniało podejrzenie, że wewnątrz znajduje się nieprzytomna osoba. Do zdarzenia zadysponowano zastęp OSP Łubin Kościelny, który chwilę wcześniej zakończył działania związane z zabezpieczeniem Biegu Tura. Na szczęście, kiedy strażacy dotarli na miejsce okazało się, że ich interwencja nie będzie konieczna – udało się nawiązać kontakt z lokatorką mieszkania, która samodzielnie otworzyła drzwi i wpuściła ekipę ZRM do mieszkania.

Chwilę później, o godz. 18.17 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim odebrał kolejne zgłoszenie. Strażacy zaalarmowani zostali o pożarze stolarni w Proniewiczach (gm. Bielsk Podlaski). Natychmiast do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy PSP, które uczestniczyły w zdarzeniu w Ploskach i OSP Łubin Kościelny. Do pożaru zadysponowano też OSP Piliki. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęta jest kotłownia. Wewnątrz pomieszczenia panowało silne zadymienie, dym wydobywał się również na zewnątrz. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Strażakom szybko udało się opanować pożar. Po ugaszeniu ognia budynek został przewietrzony i sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej.

Źródło: KP PSP w Bielsku Podlaskim
Foto: KP PSP w Bielsku Podlaskim, OSP Łubin Kościelny, OSP Piliki
Oprac. ABol


ABol/DW
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Nowe radiowozy dla podlaskiej Policji
2022-12-16 11:58:17 Kategoria: Wieści Podlaskie

Trzynaście nowoczesnych aut trafi do komend powiatowych i miejskich w województwie podlaskim. Ich zakup został dofinansowany przez podlaskie samorządy, m.in. przez samorząd...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


foto

The Best of Voci Cantati
2021-12-28 07:31:19 Kategoria: Kultura

W 2021 roku Voci Cantati obchodzi swój jubileusz. To już 10 urodziny! 10 lat na scenie to spory bagaż dorobku i osiągnięć, a także liczne projekty muzyczne.

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
foto

Pizzeria Rukola zaprasza na TEX-MEX
2023-01-24 15:06:54 Kategoria:

Wiecie, po co jest zima w mieście? Chyba tylko po to, by zmarznąć, zmoknąć, żeby jeszcze na dokładkę ochlapał nas samochód i żeby… po tym wszystkim schronić się...

więcej »
foto

Jak zadbać o sprawną logistykę sklepu internetowego?
2023-01-24 13:17:49 Kategoria:

Podczas prowadzenia działalności związanej ze sprzedażą internetową niezwykle ważnym aspektem jest sposób dostarczania produktów klientowi. Jak spełnić oczekiwania...

więcej »
foto

Atuty pracy dla opiekunek w Niemczech
2023-01-24 11:14:17 Kategoria:

Ponieważ praca w opiece w Niemczech jest bardzo popularnym zawodem, zwłaszcza wśród pań chcących dorobić sobie do emerytury, może powstać wiele plotek i negatywnych...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoStyczeń 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.01 12:00

W Brańsku odbędzie się Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8
9 10 11 12 13 14 15

BIELSK PODL., 15.01

Opowieść Wigilijna w Bielsku Podlaskim

więcej »
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje