R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

BIELSCY POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ PRZED WYCHŁODZENIEM
2018-12-07 10:26:04 Artykuł czytany 27 razy


Dzielnicowa z Bielska Podlaskiego, będąc poza służbą, została poinformowana przez mieszkańca podległej gminy, o starszym mężczyźnie leżącym na przystanku. Informację mundurowa niezwłocznie przekazała dyżurnemu jednostki. Dzięki zdecydowanej reakcji mundurowych 79-latek trafił pod opiekę lekarzy i został uratowany przed wychłodzeniem.


Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych z bielskiej jednostki Policji, pozwoliła uratować 79-latka przed wychłodzeniem. 6 grudnia w godzinach popołudniowych, do będącej poza służbą dzielnicowej z gminy Wyszki, zadzwonił mieszkaniec tej miejscowości. Mężczyzna poinformował, że na jednym z przystanków autobusowych od kilku godzin leży starszy mężczyzna. Dzwoniący prosił dzielnicową o pomoc. Zapadał zmierzch, a na dworze panowała ujemna temperatura. Będąca poza służbą dzielnicowa, zaniepokojona sytuacją, niezwłocznie przekazała informację do oficera dyżurnego jednostki, prosząc o skierowanie we wskazane miejsce patrolu. Mundurowi natychmiast udali się do oddalonej o ponad 20 kilometrów miejscowości. Tam okazało się, że leżący na mrozie 79-latek, w wyniku wychłodzenia nie był w stanie poruszać się o własnych siłach i logicznie wypowiadać. Mundurowi udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy, przykryli jego kocem termicznym i na bieżąco sprawdzali funkcje życiowe. Po przybyciu na miejsce ratowników medycznych okazało się, że temperatura ciała mężczyzny spadła do 30 stopni celsjusza. 79-latek trafił pod opiekę lekarzy. Gdyby nie właściwa reakcja funkcjonariuszy bielskiej jednostki, życie 79–latka byłoby zagrożone.

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 , by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy.


KPP Bielsk Podlaski

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6

BIELSK PODL., 06.12

Konsultacje budżetowe

więcej »
7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje