W A R T O P O S Ł U C H A Ć 101,7fm / 106,0 fm

Na antenie KRP

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Świąteczny czas na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-12-23 17:20:19 Artykuł czytany 381 razy


Któż nie lubi świąt Bożego Narodzenia! Czekamy na nie i cieszymy się nimi nie tylko ze względu na świąteczną oprawę, rodzinne tradycje czy zwyczaje, ale nade wszystko otwieramy serca na Boga przychodzącego na świat. Wszystkich chorych i cierpiących oraz tych, którzy z rozmaitych powodów nie będą mogli wyjść z domów zapraszamy na świąteczne transmisje na falach Katolickiego Radia Podlasie.


24 grudnia o godz. 21.30 rozpoczniemy transmisję z siedleckiej katedry Liturgii Godziny Czytań, a po niej zapraszamy na Mszę św. Pasterską, którą odprawi Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

25 grudnia  zapraszamy na transmisję Mszy św. o godz. 10.00 z siedleckiej katedry.

26 grudnia zapraszamy na transmisję Mszy św. o godz. 10.00 z sanktuarium Matki Bożej w Kodniu.
- Na antenie nie zabraknie opowieści przy opłatku, przy muzyce, przy cichej kolędzie – właśnie wśród takiej przedświątecznej krzątaniny z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Tołwinie (w gminie Siemiatycze) będzie rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

- Oprócz radości z narodzin Chrystusa, to również okazja, aby sięgnąć pamięcią wstecz i przypomnieć sobie święta z przeszłości i związane z nimi niezapomniane chwile. Wspomnienia te zebrał w sondzie Kamil Skorupski, który przy okazji zapytał o obecną formę spędzania Świąt Bożego Narodzenia.

- Święta Bożego Narodzenia są czasem, kiedy możemy być razem. I to jak się okazuje jest najważniejsze, i dziś i w przeszłości. Wspomnieniami o tym, jak to jest być razem w czasie świąt, dzieli się z nami pani Danuta z Łukowa, seniorka z klubu Raj.

- Opowiemy również o świętach Bożego Narodzenia w Boliwii, gdzie od dwóch lat pracuje ks. Jan Adamowicz, pallotyn. Dowiemy się jak wyglądają święta w Boliwii, jak mieszkańcy przygotowują się do świąt a także dlaczego najbardziej poszukiwanym towarem przez każdą rodzinę jest figura dzieciątka Jezus oraz czy z dala od rodziny i tradycji jest tak samo, czy tak, jak się wielu wydaje święta na misjach są trudnym okresem opowie Pawłowi Kryszczukowi z Sokołowskiego Ośrodka Kultury ks. Jan Adamowicz.

- Zapach choinki, lepienie pierogów, wspólna wyprawa na Pasterkę to wspomnienia Edyty Pytlak związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Jak przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Strzale spędzała Święta a jak teraz je przeżywa? O to zapyta Monika Jabłkowska.

- Mimo, że święta Bożego Narodzenia odbywają się co roku w tym sam czasie, to jednak za każdym razem obchodzimy je inaczej. Dziś cofniemy się pamięcią kilkadziesiąt lat wstecz i posłuchamy jak dawniej świątecznie dni wyglądały u pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Niemojkach k. Łosic.

-  „Kiedyś to się czekało na te święta... było lepsze jedzenie, i mogliśmy się do syta najeść, była choinka i wspólne sprzątanie i gotowanie” - tak wspominają Boże Narodzenie goście Moniki Jabłkowskiej.

- W Uroczystość Narodzenia Pańskiego o dawnych tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Drelowie będzie rozmawiał Sławomir Karczewski.

- Przed świętami  odbył się w Gminie Siedlce Kongres Kultury ,,Folklor w kulturze - Tradycje Bożonarodzeniowe” . Wystąpienia zaproszonych gości dotyczyły zwyczajów związanych z oczekiwaniem i przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia i tradycją różnych regionów Polski. Jedną z prelegentek była  Kustosz Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, z którą  rozmawiała Monika Jabłkowska.

- W święta pochylimy się również nad tematem zwyczajów związanych z oczekiwaniem i przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia i tradycją różnych regionów Polski. W tę tematykę naszego regionu wprowadzi nas Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach Ewelina Raczyńska.

- Radość z Bożego Narodzenia przeżywają chrześcijanie nie tylko w naszym kraju, ale również w Afryce, Ameryce, Azji i Australii. Wszyscy wielbią Boga, który przyszedł na ziemię, aby zbawić ludzi. W Kolumbii Święta Bożego Narodzenia obchodzone są bardzo uroczyście, choć trochę inaczej niż w Polsce. Miejscowi chrześcijanie przygotowują się do nich dużo wcześniej. Od siedemnastu lat w Kolumbii pracuje ks. Mariusz Mąka, pallotyn. Dowiemy się jak obchodzone są święta w Kolumbii, czym różni się tamtejsza tradycja i ludność, będąca wyznawcami naszej wiary. Na tę rozmowę zaprasza Paweł Kryszczuk z Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Życzymy Państwu dobrych świąt Narodzenia Pańskiego!

[ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.

foto

Reguły zdrowego stylu życia według św. Hildegardy
2022-01-17 12:32:42 Kategoria:

Kompleksowe leczenie obejmujące różne sfery życia wbrew pozorom nie jest dokonaniem współczesnej medycyny. Już kilkaset lat temu średniowieczna mniszka udowodniła jak...

więcej »
foto

JUŻ OD LUTEGO ZAPRASZAMY DO MOBILNEJ PRACOWNI REZONANSU...
2022-01-17 08:06:39 Kategoria:

Wiemy, jak ważne jest szybkie diagnozowanie problemów zdrowotnych, dlatego od lutego 2022 zapraszamy Państwa do kolejnej lokalizacji przy Szpitalu Miejskim w Siedlcach ul....

więcej »
foto

Dlaczego warto się zaszczepić?
2022-01-14 13:45:00 Kategoria:

- Szczepmy się dla własnego zdrowia, ale też by zadbać o całe społeczeństwo - mówi w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie prof. Andrzej M. Fal, kierownik Kliniki...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, gdy szuka się mieszkania do...
2022-01-13 17:18:56 Kategoria:

Zakup mieszkania dla rodziny wydaje się prosty do czasu, gdy rozpocznie się poszukiwania odpowiedniej nieruchomości. Ilu pokojowe mieszkanie wybrać? Jaka lokalizacja będzie...

więcej »
foto

Niezwykli święci, których warto poznać
2022-01-13 12:39:03 Kategoria:

Wiele osób żywi przekonanie, że warto zwracać się do świętych w różnych sprawach, poznawać ich życiorysy i prosić o wstawiennictwo. Dowodem takiej postawy jest coraz...

więcej »
foto

Ogłoszenie o pracę - co koniecznie powinno zawierać?
2022-01-12 07:13:18 Kategoria:

Od treści oferty pracy zależy, jak wiele i jakiej jakości zgłoszenia otrzymasz. Umiejętnie napisane ogłoszenie może ułatwić Ci rekrutację, a tym samym przyspieszyć...

więcej »

Co, gdzie, kiedy

w lewoStyczeń 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

ŁUKÓW, 02.01

Łuków: Giełda Kolekcjonerów

więcej »
3 4 5 6

ŁOSICE, 06.01

Orszak Trzech Króli w Huszlewie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.01

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Siedlec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.01

Wspólne kolędowanie w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

więcej »

PARCZEW, 06.01

Parczewski Spacer Orszakowy

więcej »

SOKOŁÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Sokołowie Podlaskim

więcej »

ŁUKÓW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.01

Koncert kolęd i pastorałek - Noel

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.01 11:00

Siemiatycze zapraszają na Orszak Trzech Króli

więcej »
7 8

MIASTO SIEDLCE, 08.01

KPS zagra z ZAKSĄ

więcej »

RADZYŃ, 08.01

Zaproszenie na spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.01

Koncert Kolęd i Pastorałek w Trzebieszowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 09.01

Koncert kolęd w Zbuczynie

więcej »

ŁUKÓW, 09.01

Eleni i Kasia Cerekwicka wystąpią w Łukowie

więcej »
10 11

ŁOSICE, 11.01

Pierwszy Orszak Trzech Króli w Huszlewie

więcej »
12

SIEMIATYCZE, 12.01

Mobilna Akademia Młodych Orłów po raz kolejny zagości w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.01

Obrzędy wstępne Mszy Świętej - kolejne spotkanie w siemiatyckim Karmelu

więcej »
13

DROHICZYN, 13.01

Seminaryjny Wieczór Wiary

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.01

Zapisy na Kurs Nowe Życie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.01

Wystawa akwareli Jarosława Drążka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.01

S.W.E.T.E.R. - Siedleckie Wieczory Ekscytacji Teatralnej z Elementami Rywalizacji 14 stycznia na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
15 16
17

MIĘDZYRZEC, 17.01

Rocznica męczeństwa unitów w Drelowie

więcej »
18 19 20 21

ŁUKÓW, 21.01

Łuków: obchody 159. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

więcej »
22 23

SOKOŁÓW, 23.01

Koncert Noworoczny w SOK: Warszawska Orkiestra Sentymentalna

więcej »
24 25 26 27 28 29 30
31

Najnowsze Informacje