Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej /UCZNIOWIE KL. III/
2019-04-15 15:17:00 Artykuł czytany 173 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VII edycję konkursu przez uczniów klasy III z Terespola. Rozmyślania zostały przygotowane pod kierunkiem ks. Artura Stefaniaka z Terespola.


Droga Krzyżowa uczniów klasy III


Stacja I
Jezus na śmierć skazany


Stało się, skazali mnie. Moi rodzice poszli do ginekologa, żeby mnie zabić. Nie jestem im przecież potrzebny. Dziecko to zbędny balast w rodzinie, w której zarówno ojciec jak i matka pracują. Nikt przecież nie zrezygnuje z pracy dla niechcianego dziecka. Nie mają na mnie czasu, wystarczy im zwierzę domowe, zajmuje mniej miejsca, mniej brudzi i nie wymaga tyle uwagi i miłości. A ja jestem tylko zmartwieniem. Przypadkiem spłodzony, z rozmysłem zabity jakby mnie w ogóle nie było, jakbym nie był człowiekiem tylko kawałkiem naskórka, który można oderwać i wyrzucić, kiedy zacznie przeszkadzać. Może jednak się rozmyślą. Może odezwie się sumienie. Może przemówi do nich Pan. Może… Jednak nie, decyzja zapadła,  prawo do życia zostało mi odebrane. Może jednak lepiej, że się nie urodziłem w świecie, gdzie matki pozbywają się własnych dzieci.

Autor: Janek


Stacja II
Jezus bierze krzyż na swoje ramiona

Każdego dnia muszę radzić sobie z moimi problemami. Biorę je na swoje ramiona, tak jak Jezus krzyż. Dlaczego ludzie skazują mnie na dźwiganie takiego ciężaru? Dlaczego nikt nie chce mi pomóc? Rodzice o wszystko mnie obwiniają, nie dają żadnego wsparcia. Czasami mam wrażenie, że chcieliby, żebym nigdy się nie urodził. Dzieci w szkole mnie wyzywają, wyśmiewają, traktują jak kogoś gorszego. Wszyscy tylko patrzą, gdy nie daję sobie rady. Wszyscy tylko czekają na mój upadek.

Autor: Asia


Stacja III
Pierwszy upadek Pana Jezusa


Upadłem, Jezu, tak jak Ty, ale ja nie potrafię się podnieść. Nie mam siły. Jeden raz posłuchałem kolegi i  spróbowałem alkoholu. Byłem wtedy jeszcze bardzo młody, ale ten jeden błąd drogo mnie kosztował. Dziewczyna zostawiła mnie przez moją agresję, a z rodzicami nie umiem porozmawiać bez kłótni. Nie potrafię przestać. Czuję, że coraz bardziej pogrążam się w moim uzależnieniu i za chwilę sięgnę dna... Potrzebuję pomocy! Wszyscy mnie opuścili . Tak mi wstyd prosić Ciebie Jezu o pomoc. Wiem, że Ty powstałeś, choć krzyż był taki  ciężki . Staję dzisiaj przed Tobą jak nędzarz. Błagam o Twoje miłosierdzie. Pomóż mi  podnieść się z mojego upadku.

Autor: Magda


Stacja IV
Pan Jezus spotyka swoją matkę


Jestem chory i nigdy nie wyzdrowieję. W tym cierpieniu, każdego dnia towarzyszy mi moja mama. Nieustannie jest obok mnie, trzyma mnie za rękę, ociera każdą łzę, każdą kroplę potu. Bardzo trudno byłoby mi znieść te trudne chwile bez zażyłej relacji z nią. Jej obecność dodaje mi sił, pozwala znosić to, przez co przechodzę. Widzę jak bardzo cierpi z mojego powodu. Jest smutna. Musi przeżywać wielki ból, patrząc na cierpienie swojego dziecka i nie mogąc go ukoić. Ona jest najbliżej mojego cierpienia. Wiem, że robi to z miłości do mnie, ale też z miłości do Pana Boga. Ufa mu i wie, że to wspólne nasze cierpienie ma najgłębszy sens.

Autor: Katarzyna
 

Stacja V
Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Panu Jezusowi


Mam 10 lat i jeżdżę na wózku inwalidzkim. Z tego powodu jest mi bardzo ciężko. Nie mogę – tak jak moi koledzy – grać w piłkę bądź biegać. Ciężko jest mi się poruszać i wykonywać podstawowe czynności. Swoje cierpienie zawierzam Jezusowi który, zna mój ból. Zna moje łzy oraz mój smutek. Gdyby nie moi bliscy – rodzina i przyjaciele, wielu rzeczy nie mógłbym zrobić. Gdy jest mi źle, zawsze mogę na nich liczyć, a także na mojego najlepszego przyjaciela – Jezusa. Postawa Szymona wiąże się z prośbą o pomoc. Stajemy się zależni od innych. Ciężar krzyża stawia nas w pozycji uniżenia, wyzbycia się własnej dumy, uczy pokory… Jezu dziękuję Ci, za mój krzyż bo, dzięki temu lepiej rozumiem Ciebie. Dziękuję Ci, za ludzi, którzy niosą mi pomoc. Dziękuję, że dajesz mi siły do przeciwstawiania się różnym przeciwnościom.

Autor: Marcin


Stacja VI
Św. Weronika ociera twarz Panu JezusowiSzydzą, wyśmiewają, popychają na krętej drodze życia. Nikt nie chce pomóc. Zostawili mnie samego. Wtedy spotkałem Weronikę. Po raz pierwszy usiadła koło mnie na ławce w parku. Posłała miły uśmiech, zapytała, jak minął dzień. Drugi raz w autobusie. Trzech strasznych chłopaków znów zaczęło mnie wyzywać. Choć wokół było mnóstwo ludzi, zareagował jedynie kierowca. Zaczął ze mną rozmawiać. Ostatnio, gdy nie widziałem już sensu, znalazłem go w oczach mojej Weroniki - małej dziewczynki, która pomogła mi zbierać z chodnika rozwiane kartki. Wyglądała na 8 lat, miała niebieskie oczy i błąd włosy splecione w dwa warkocze. Jechała na wózku inwalidzkim. Weronika nie rozwiązuje problemów. Ona daje ulgę, nadzieję. Naraża się na niechęć innych, by choć trochę pomóc. Nigdy nie oczekuje niczego w zamian. Żałuję, że na świecie jest tak mało Weronik.

Autor: Marta


Stacja VII
Drugi upadek pod krzyżem


Znowu mi się nie udało. Kolejny raz tracę wiarę w siebie. Nikt nie okazuje mi pomocy, czuję się odrzucony. Mama z Tatą są tak blisko mnie, choć tylko pozornie. Nie mogę znaleźć w nikim wsparcia. Tracę chęć życia. Lecz nie poddam się. Uświadomiłem sobie, że mogę przecież zmienić ten świat. Zaszedłem już tak daleko, mam 16 lat, nie mogę ot tak się poddać. Nic oprócz Boga nie trwa wiecznie, więc wskazanym jest przestać użalać się nad sobą. Porozmawiam z rodzicami o moich problemach. Powiem im, jak bardzo  mi ich brakuje. Postawię na swoim, nie będę wiecznie popychadłem i nieudacznikiem. Pokażę innym, że nastolatek także może być wzorem dla rówieśników, zwłaszcza dla tych, których problemem są używki i agresja wobec innych.
Autor: Bartek


Stacja VIII
Jezus pociesza płaczące niewiasty


Czemu na naszej drodze spotykamy tyle nieszczęśliwych osób? Chodzą smutni i przybici. Moja mama ciągle płacze, kłóci się z tatą. Dlaczego tak jest? Pocieszam ją, próbuję rozśmieszyć i zrozumieć… Dlaczego uśmiech pozostał tylko na starych fotografiach? Gdzie zniknęło szczęście? Mama powiedziała, że tatuś nie będzie już z nami mieszkał. Mimo to myślę, że i tak nigdy nie było go w domu. Od kiedy pamiętam, słyszałem krzyki i trzaskanie drzwiami. Nie potrafię jej pocieszyć … Codziennie rozmawiam z Bogiem o mamusi, wiem, że on jej pomoże. W końcu każdy potrzebuje przyjaciela, oparcia i pocieszenia.

Autor: Kinga


Stacja IX
Jezus po raz trzeci upada pod krzyżem


Upadam u kresu drogi krzyżowej. Upadają też dzieci umierające z głodu, bo nie mają już siły. Czuję ból i wielką słabość. Mimo to powstaję. Z trudnością stawiam chwiejne kroki. Nie chcę upaść po raz kolejny. Ale czy sam dam radę? Jezu proszę Cię  o to, abym był zawsze gotowy dzielić się jedzeniem z innymi i umiał sobie odmówić przyjemności. Bym potrafił pomóc innym głodnym dzieciom.

Autor: Hubert


Stacja X
Jezus z szat obnażony


Umieściłem pozornie normalne zdjęcie na swoim profilu, nie miałem świadomości, że pojawią się pod nim obraźliwe komentarze. Stało się. Moja koleżanka  znała hasło bliskiej mi osoby, weszła na to konto i użyła wulgarnych słów komentując  moje zdjęcie i to jak na nim wyglądam. Skłóciła mnie tym sposobem, z moim przyjacielem. W rezultacie doszło do naruszenia godności dwóch osób. Każde odbieranie godności boli. Wtedy kiedy odbierają mi ją inni, ale również, gdy ja odbieram ją komuś.

Autor: Ola    


Stacja XI
Pan Jezus do krzyża przybity


Jestem przybity do łóżka, słaby, bezbronny, zdany na łaskę najbliższych. Patrzę Panie na Twój krzyż i na siebie i dostrzegam niezwykłe podobieństwo– niewinność poddana torturom cierpienia i bólu. Najbardziej cierpi serce rodzica, kiedy nic nie może  zrobić. Bezradność jest przytłaczająca i bolesna jak te gwoździe wbijane w Twoje ręce. Odczuwam ogromny ból i nie mogę nic zrobić, wycieram łzy, spływające kącikiem oka, delikatnie głaszczę moje obolałe ciało. Dotyk miłości boli, bo przelała się czara cierpienia.

Autor: Miłosz


Stacja XII
Jezus umiera na krzyżu


To już koniec. Nie żyję. Moje wszystkie cierpienia się skończyły. Tu, gdzie teraz jestem, już nie zobaczę łóżka szpitalnego i biegających pielęgniarek. Już nie będę przyjmować zastrzyków i gorzkich lekarstw. Szkoda mi tylko mamusi, że się martwi. Tak chciałbym jej teraz powiedzieć, że wszystko dobrze, że teraz jestem w najlepszym miejscu, w jakim tylko mogę być. Babcia miała rację, TATUŚ dba o swoje dzieci i nie pozwoli ich skrzywdzić. Kocha mnie i to dlatego chce mieć mnie blisko siebie, nie chciał, żebym dłużej cierpiał. Tak się cieszę, że mogę tu być. TATUŚ powiedział, że zaopiekuje się mamą, że będzie przy niej, że wie, jaki dźwiga ciężar na barkach i że właśnie wtedy, kiedy myśli, że jest najbardziej samotna, On nad nią czuwa i przeżywa wszystko razem z nią. TATUŚ właśnie taki jest. Wszystko przeżywa ze swoimi dziećmi. Czuję ukojenie i spokój. Już nie zasypiam w strachu, że jak wstanę, zobaczę mrok, bo tutaj ciągle świeci słońce. Tutaj wciąż mogę poznawać i wielbić TATĘ. Tak się cieszę, że mnie uratował.

Autor: Ola


Stacja XIII
Jezus zdjęty z krzyża

Stało się. Przegrałem walkę z chorobą. Moja mama bardzo cierpi, mimo że była na to przygotowana. Lekarze przecież nie dawali mi żadnych szans. Domyślam się, co teraz czuje -pustkę i rozpacz. Wiem jednak, że Ty ją pocieszysz, by nie traciła nadziei i utulisz w swoich ojcowskich ramionach.

Autor: Marcin


Stacja XIV
Jezus złożony do grobu


Moi prześladowcy dopięli swego. Pogrzebali mnie. Teraz zapewne się z tego cieszą. Nic mi już nie zostało. Dla nich nie istnieję i nie mogę nic z tym zrobić. Jestem skończony, bezsilny. Nikt się mną nie przejmuje, nikogo nie obchodzę. Moja rodzina, znajomi traktują mnie jakbym nie istniał. Jestem zagubiony, niechciany, zapomniany. Zostałem zupełnie sam.

Autor: Zyta

Wszystkie teksty rozważań Drogi Krzyżowej można przeczytać TUTAJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


Co, gdzie, kiedy

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.08

Rajd rowerowy z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.08

MOK: Lato w mieście 2019

więcej »

RADZYŃ, 01.08

Bajka dla dzieci „Mała wielka stopa”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 01.08 16:30

Terespol pamięta! - 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »

SOKOŁÓW, 01.08 17:00

Uczczą pamięć Powstańców

więcej »

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolin: 75. rocznica Powstania Warszawskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.08 17:00

Biała Podlaska: obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »

ŁUKÓW, 01.08 17:00

Łukowskie obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.08 17:00

Oddadzą cześć Powstańcom

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.08 18:30

Wernisaż wystawy malarstwa Anny Kurdej

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.08 19:00

Siemiatycze: wystawa w bibliotece

więcej »
2

SIEMIATYCZE, 02.08 17:00

Międzynarodowy Festiwal Folkloru zagości w Ciechanowcu

więcej »

ŁUKÓW, 02.08 21:00

Łuków: Jetro Cinema Summer

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.08

Zapowiada się kolejny rekordowy spływ – w sobotę z Drohiczyna wyrusza spływ „500 kajaków”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 03.08

Bezpłatna mammografia w Białej Podlaskiej

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.08

„Zielony Korczew” już w ten weekend

więcej »

MIĘDZYRZEC, 03.08

Festyn żeglarski w Międzyrzecu /zapowiedź/

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.08 12:00

Muzyczne Dialogi nad Bugiem

więcej »

WĘGRÓW, 03.08 18:00

Koncert „Wokół Fenomenu Pieśni Romantycznej”

więcej »
4

GARWOLIN, 04.08

Festyn rodzinny w Niesadnej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.08

Wojewódzka Wystawa Koni Zimnkorwistych

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.08

Pod Siedlcami w Wiśniewie...

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.08

Dni Wisznic 2019 z Lady Pank i Zenkiem Martyniukiem

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.08

Niedzielne popołudnie ze sztuką w Perlejewie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.08

„Zielony Korczew” już w ten weekend

więcej »

RADZYŃ, 04.08

W Radzyniu niedziela pełna atrakcji dla dzieci

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.08

Otwarta scena MOK. Summer on the street

więcej »

ŁUKÓW, 04.08 10:00

Łuków: giełda kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 04.08 12:00

Powiat łukowski: Święto Miodów 2019

więcej »

ŁUKÓW, 04.08 13:00

Łukowski Klub „Ostoja” zaprasza do oddawania krwi

więcej »

MIŃSK MAZ., 04.08 14:00

Czytanie na trawie w Mińsku Mazowieckim

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.08 17:00

Dzień Grodziska 2019

więcej »

WĘGRÓW, 04.08 19:00

„Ordonka” - koncert Marleny Uziębło

więcej »
5 6 7 8

RADZYŃ, 08.08

„Gra o wszystko” w wakacyjnym „Kinie pod Chmurką”

więcej »

WŁODAWA, 08.08 14:00

Ludzie słowa: Spotkanie z Grażyną Lutosławską

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.08 19:00

MOK Summer Music Festival - The Best of Queen

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.08 21:00

Letnie kino w łukowskim parku

więcej »
10

SOKOŁÓW, 10.08

Powiat sokołowski: będą utrudnienia w ruchu

więcej »

WĘGRÓW, 10.08

Michał Szpak gwiazdą Dni Węgrowa 2019

więcej »

MIŃSK MAZ., 10.08

I Charytatywny Piknik Rodzinny Mazowsze Bohaterom

więcej »

SOKOŁÓW, 10.08

MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.08

Chopin nad Bugiem

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.08 11:00

KsięgoZbiór w Białej Podlaskiej

więcej »

WĘGRÓW, 10.08 11:00

I Węgrowski Zlot Pojazdów Zabytkowych

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.08 18:00

Proletaryat wystąpi w sobotę w Siemiatyczach na Blues – Rock Festiwal

więcej »
11

SOKOŁÓW, 11.08

MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.08

Piknik Strażacki w Skórcu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.08

Wkrótce wieczór uwielbienia w Wisznicach

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.08

MĄŻ i ŻONA Aleksandra Fredry w świetlicy wiejskiej w Dąbrowie

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.08

Watertag – Bitwa wodna w Siemiatyczach

więcej »

ŁUKÓW, 11.08

Pomnik ostatniego żołnierza wyklętego

więcej »

SOKOŁÓW, 11.08

Powiat sokołowski: będą utrudnienia w ruchu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.08

Zbuczyn: piknik rodzinny i spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim

więcej »

RADZYŃ, 11.08

Piknik u Potockich

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.08 10:00

Piknik Strażacki OSP Skórzec

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.08 12:00

Piknik i turniej siatkarski w Kotuniu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.08 14:00

Jarmark Rękodzielniczy w Terespolu

więcej »

ŁUKÓW, 11.08 19:00

Łuków: disco w amfiteatrze

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.08 19:00

MOK Summer Music Festival - Ballady Leonarda Cohena

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.08

Kino Łuków: „Zatańczymy?”

więcej »

ŁUKÓW, 12.08

Łuków: „Podziemna Historia”

więcej »

GARWOLIN, 12.08 17:00

Chodzi mucha po suficie. Koncert duetu muzycznego kontrabas i trąbka

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.08 18:00

Fatum w Siedlcach

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.08

Doroczna Wystawa Prac Pracowni Rysunku i Malarstwa

więcej »

GARWOLIN, 14.08

Maciejowice: pamiętają w Bitwie Warszawskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.08 10:00

Święto Wojska dzień wcześniej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.08 12:00

Uroczystości odpustowe w Kodniu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.08 17:00

Uroczystości odpustowe w Leśnej Podlaskiej

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.08

ŁOK włącza się w obchody Święta Wojska Polskiego

więcej »

ŁUKÓW, 15.08

Łuków: Święto Wojska Polskiego

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.08

Uroczystości odpustowe w Kodniu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.08

Zbliża się Disco Mazovia w Mościbrodach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.08

Uroczystości odpustowe w Leśnej Podlaskiej

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.08

Turniej Siatkówki Plażowej w Ciechanowcu

więcej »

MIŃSK MAZ., 15.08

Jarmark folkowy w Wilkowyjach

więcej »

GARWOLIN, 15.08 10:00

Święto Wojska Polskiego w Garwolinie

więcej »

SIEMIATYCZE, 15.08 12:00

Parada motocykli Siemiatycze - Drohiczyn – Grodzisk

więcej »

LUBARTÓW, 15.08 20:00

Opera w plenerze, czyli Moniuszko w Kozłówce

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.08

Francuska komedia „Alibi. com" w ramach „JETRO CINEMA SUMMER 2019”

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.08 10:00

6. Turniej Plażowej Piłki Siatkowej w Mielniku

więcej »

LUBARTÓW, 17.08 16:00

Dni Kocka 2019

więcej »
18

MIŃSK MAZ., 18.08

Dożynki Gminno-Parafialne w Latowiczu

więcej »

RADZYŃ, 18.08

Charytatywny Maraton Zumby „Pokoloruj Świat”

więcej »

POWIAT BIALSKI, 18.08

Jarmark Sapieżyński w Kodniu - zapowiedź

więcej »

LUBARTÓW, 18.08

Kock: Uroczystości patriotyczne i dożynki gminno - parafialne

więcej »

SOKOŁÓW, 18.08

Festyn OSP w Sawicach

więcej »

GARWOLIN, 18.08

Garwolin: festyn rodzinny ze szczytnym celem

więcej »

GARWOLIN, 18.08

Górzno: tego jeszcze nie grali

więcej »

SOKOŁÓW, 18.08

Letni Koncert Disco w Sokołowie Podlaskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 18.08 11:00

I Bialskopodlaskie Święto Miodu

więcej »

RADZYŃ, 18.08 12:00

Dożynki Gminno-Parafialne w Ulanie-Majoracie

więcej »

RYKI, 18.08 13:00

Dziękczynienie za plony w gminie Kłoczew

więcej »

ŁUKÓW, 18.08 19:00

Artyści z Krakowa i organista z USA wystąpią w Łukowie

więcej »

WĘGRÓW, 18.08 19:00

Koncert „Wschodnia Nuta Po Naszemu”

więcej »
19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.08

Kolejna odsłona cyklu Kino Sensoryczne już 20 sierpnia

więcej »

MIŃSK MAZ., 20.08

Warsztaty rodzinne - szycie filcowych kapci

więcej »
21 22

DROHICZYN, 22.08 20:00

Golgota Młodych 2019 „Rozłam”

więcej »
23 24

MIASTO SIEDLCE, 24.08 15:00

Wakacyjna Kraina Zabawy

więcej »
25

MIĘDZYRZEC, 25.08

Dożynki gminne w Jelnicy i Sawkach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.08

Bieg Jacka po raz dziesiąty!

więcej »

RADZYŃ, 25.08

Letnia Wyprzedaż Garażowa

więcej »

GARWOLIN, 25.08

Gminne dziękczynienie za plony w Podłężu

więcej »

WĘGRÓW, 25.08 12:00

VI Dożynkowy Festyn Parafialny w Grębkowie

więcej »

WĘGRÓW, 25.08 13:00

I Piknik Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Węgrowskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.08 16:00

Każdy ma swoje Westerplatte…

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.08 18:00

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę /zapowiedź/

więcej »
26 27 28 29 30

RADZYŃ, 30.08

Ania Karwan, Katarzyna Groniec i Kuba Sienkiewicz wystąpią w Radzyniu

więcej »
31

RADZYŃ, 31.08

Ania Karwan, Katarzyna Groniec i Kuba Sienkiewicz wystąpią w Radzyniu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 31.08

2. Plogging Siedlce

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Kup tanie ubezpieczenie OC – skorzystaj z kalkulatora...
2019-08-13 11:10:35 Kategoria:

Chcesz kupić ubezpieczenie OC w niskiej cenie? Teraz możesz samodzielnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczenia on-line!

więcej »
foto

Breloki reklamowe – gadżet zawsze na czasie
2019-08-12 14:51:43 Kategoria:

Masz w planach kampanię promocyjną i zastanawiasz się, w jakie gadżety reklamowe zainwestować? Na rynku każdego roku pojawiają się nowe możliwości. Jeśli jednak...

więcej »
foto

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im....
2019-08-12 13:07:30 Kategoria:

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie jest jedyną z ośmiu publicznych zawodowych szkół medycznych w województwie lubelskim, w...

więcej »
foto

Szkło na ścianach – przykłady wykorzystania w biurze
2019-08-07 09:37:39 Kategoria:

Nowoczesne, eleganckie i niezawodne – szkło to materiał znany od wieków, który obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Sprawdza się doskonale zwłaszcza w designerskich,...

więcej »
foto

Przegląd wózków transportowych w gastronomii
2019-08-06 12:50:38 Kategoria:

Wybór odpowiedniego wyposażenia w gastronomii nie jest najłatwiejszym zadaniem. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które na pierwszy rzut oka mogłyby być...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »