Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej /UCZNIOWIE KL. III/
2019-04-15 15:17:00 Artykuł czytany 172 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VII edycję konkursu przez uczniów klasy III z Terespola. Rozmyślania zostały przygotowane pod kierunkiem ks. Artura Stefaniaka z Terespola.


Droga Krzyżowa uczniów klasy III


Stacja I
Jezus na śmierć skazany


Stało się, skazali mnie. Moi rodzice poszli do ginekologa, żeby mnie zabić. Nie jestem im przecież potrzebny. Dziecko to zbędny balast w rodzinie, w której zarówno ojciec jak i matka pracują. Nikt przecież nie zrezygnuje z pracy dla niechcianego dziecka. Nie mają na mnie czasu, wystarczy im zwierzę domowe, zajmuje mniej miejsca, mniej brudzi i nie wymaga tyle uwagi i miłości. A ja jestem tylko zmartwieniem. Przypadkiem spłodzony, z rozmysłem zabity jakby mnie w ogóle nie było, jakbym nie był człowiekiem tylko kawałkiem naskórka, który można oderwać i wyrzucić, kiedy zacznie przeszkadzać. Może jednak się rozmyślą. Może odezwie się sumienie. Może przemówi do nich Pan. Może… Jednak nie, decyzja zapadła,  prawo do życia zostało mi odebrane. Może jednak lepiej, że się nie urodziłem w świecie, gdzie matki pozbywają się własnych dzieci.

Autor: Janek


Stacja II
Jezus bierze krzyż na swoje ramiona

Każdego dnia muszę radzić sobie z moimi problemami. Biorę je na swoje ramiona, tak jak Jezus krzyż. Dlaczego ludzie skazują mnie na dźwiganie takiego ciężaru? Dlaczego nikt nie chce mi pomóc? Rodzice o wszystko mnie obwiniają, nie dają żadnego wsparcia. Czasami mam wrażenie, że chcieliby, żebym nigdy się nie urodził. Dzieci w szkole mnie wyzywają, wyśmiewają, traktują jak kogoś gorszego. Wszyscy tylko patrzą, gdy nie daję sobie rady. Wszyscy tylko czekają na mój upadek.

Autor: Asia


Stacja III
Pierwszy upadek Pana Jezusa


Upadłem, Jezu, tak jak Ty, ale ja nie potrafię się podnieść. Nie mam siły. Jeden raz posłuchałem kolegi i  spróbowałem alkoholu. Byłem wtedy jeszcze bardzo młody, ale ten jeden błąd drogo mnie kosztował. Dziewczyna zostawiła mnie przez moją agresję, a z rodzicami nie umiem porozmawiać bez kłótni. Nie potrafię przestać. Czuję, że coraz bardziej pogrążam się w moim uzależnieniu i za chwilę sięgnę dna... Potrzebuję pomocy! Wszyscy mnie opuścili . Tak mi wstyd prosić Ciebie Jezu o pomoc. Wiem, że Ty powstałeś, choć krzyż był taki  ciężki . Staję dzisiaj przed Tobą jak nędzarz. Błagam o Twoje miłosierdzie. Pomóż mi  podnieść się z mojego upadku.

Autor: Magda


Stacja IV
Pan Jezus spotyka swoją matkę


Jestem chory i nigdy nie wyzdrowieję. W tym cierpieniu, każdego dnia towarzyszy mi moja mama. Nieustannie jest obok mnie, trzyma mnie za rękę, ociera każdą łzę, każdą kroplę potu. Bardzo trudno byłoby mi znieść te trudne chwile bez zażyłej relacji z nią. Jej obecność dodaje mi sił, pozwala znosić to, przez co przechodzę. Widzę jak bardzo cierpi z mojego powodu. Jest smutna. Musi przeżywać wielki ból, patrząc na cierpienie swojego dziecka i nie mogąc go ukoić. Ona jest najbliżej mojego cierpienia. Wiem, że robi to z miłości do mnie, ale też z miłości do Pana Boga. Ufa mu i wie, że to wspólne nasze cierpienie ma najgłębszy sens.

Autor: Katarzyna
 

Stacja V
Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Panu Jezusowi


Mam 10 lat i jeżdżę na wózku inwalidzkim. Z tego powodu jest mi bardzo ciężko. Nie mogę – tak jak moi koledzy – grać w piłkę bądź biegać. Ciężko jest mi się poruszać i wykonywać podstawowe czynności. Swoje cierpienie zawierzam Jezusowi który, zna mój ból. Zna moje łzy oraz mój smutek. Gdyby nie moi bliscy – rodzina i przyjaciele, wielu rzeczy nie mógłbym zrobić. Gdy jest mi źle, zawsze mogę na nich liczyć, a także na mojego najlepszego przyjaciela – Jezusa. Postawa Szymona wiąże się z prośbą o pomoc. Stajemy się zależni od innych. Ciężar krzyża stawia nas w pozycji uniżenia, wyzbycia się własnej dumy, uczy pokory… Jezu dziękuję Ci, za mój krzyż bo, dzięki temu lepiej rozumiem Ciebie. Dziękuję Ci, za ludzi, którzy niosą mi pomoc. Dziękuję, że dajesz mi siły do przeciwstawiania się różnym przeciwnościom.

Autor: Marcin


Stacja VI
Św. Weronika ociera twarz Panu JezusowiSzydzą, wyśmiewają, popychają na krętej drodze życia. Nikt nie chce pomóc. Zostawili mnie samego. Wtedy spotkałem Weronikę. Po raz pierwszy usiadła koło mnie na ławce w parku. Posłała miły uśmiech, zapytała, jak minął dzień. Drugi raz w autobusie. Trzech strasznych chłopaków znów zaczęło mnie wyzywać. Choć wokół było mnóstwo ludzi, zareagował jedynie kierowca. Zaczął ze mną rozmawiać. Ostatnio, gdy nie widziałem już sensu, znalazłem go w oczach mojej Weroniki - małej dziewczynki, która pomogła mi zbierać z chodnika rozwiane kartki. Wyglądała na 8 lat, miała niebieskie oczy i błąd włosy splecione w dwa warkocze. Jechała na wózku inwalidzkim. Weronika nie rozwiązuje problemów. Ona daje ulgę, nadzieję. Naraża się na niechęć innych, by choć trochę pomóc. Nigdy nie oczekuje niczego w zamian. Żałuję, że na świecie jest tak mało Weronik.

Autor: Marta


Stacja VII
Drugi upadek pod krzyżem


Znowu mi się nie udało. Kolejny raz tracę wiarę w siebie. Nikt nie okazuje mi pomocy, czuję się odrzucony. Mama z Tatą są tak blisko mnie, choć tylko pozornie. Nie mogę znaleźć w nikim wsparcia. Tracę chęć życia. Lecz nie poddam się. Uświadomiłem sobie, że mogę przecież zmienić ten świat. Zaszedłem już tak daleko, mam 16 lat, nie mogę ot tak się poddać. Nic oprócz Boga nie trwa wiecznie, więc wskazanym jest przestać użalać się nad sobą. Porozmawiam z rodzicami o moich problemach. Powiem im, jak bardzo  mi ich brakuje. Postawię na swoim, nie będę wiecznie popychadłem i nieudacznikiem. Pokażę innym, że nastolatek także może być wzorem dla rówieśników, zwłaszcza dla tych, których problemem są używki i agresja wobec innych.
Autor: Bartek


Stacja VIII
Jezus pociesza płaczące niewiasty


Czemu na naszej drodze spotykamy tyle nieszczęśliwych osób? Chodzą smutni i przybici. Moja mama ciągle płacze, kłóci się z tatą. Dlaczego tak jest? Pocieszam ją, próbuję rozśmieszyć i zrozumieć… Dlaczego uśmiech pozostał tylko na starych fotografiach? Gdzie zniknęło szczęście? Mama powiedziała, że tatuś nie będzie już z nami mieszkał. Mimo to myślę, że i tak nigdy nie było go w domu. Od kiedy pamiętam, słyszałem krzyki i trzaskanie drzwiami. Nie potrafię jej pocieszyć … Codziennie rozmawiam z Bogiem o mamusi, wiem, że on jej pomoże. W końcu każdy potrzebuje przyjaciela, oparcia i pocieszenia.

Autor: Kinga


Stacja IX
Jezus po raz trzeci upada pod krzyżem


Upadam u kresu drogi krzyżowej. Upadają też dzieci umierające z głodu, bo nie mają już siły. Czuję ból i wielką słabość. Mimo to powstaję. Z trudnością stawiam chwiejne kroki. Nie chcę upaść po raz kolejny. Ale czy sam dam radę? Jezu proszę Cię  o to, abym był zawsze gotowy dzielić się jedzeniem z innymi i umiał sobie odmówić przyjemności. Bym potrafił pomóc innym głodnym dzieciom.

Autor: Hubert


Stacja X
Jezus z szat obnażony


Umieściłem pozornie normalne zdjęcie na swoim profilu, nie miałem świadomości, że pojawią się pod nim obraźliwe komentarze. Stało się. Moja koleżanka  znała hasło bliskiej mi osoby, weszła na to konto i użyła wulgarnych słów komentując  moje zdjęcie i to jak na nim wyglądam. Skłóciła mnie tym sposobem, z moim przyjacielem. W rezultacie doszło do naruszenia godności dwóch osób. Każde odbieranie godności boli. Wtedy kiedy odbierają mi ją inni, ale również, gdy ja odbieram ją komuś.

Autor: Ola    


Stacja XI
Pan Jezus do krzyża przybity


Jestem przybity do łóżka, słaby, bezbronny, zdany na łaskę najbliższych. Patrzę Panie na Twój krzyż i na siebie i dostrzegam niezwykłe podobieństwo– niewinność poddana torturom cierpienia i bólu. Najbardziej cierpi serce rodzica, kiedy nic nie może  zrobić. Bezradność jest przytłaczająca i bolesna jak te gwoździe wbijane w Twoje ręce. Odczuwam ogromny ból i nie mogę nic zrobić, wycieram łzy, spływające kącikiem oka, delikatnie głaszczę moje obolałe ciało. Dotyk miłości boli, bo przelała się czara cierpienia.

Autor: Miłosz


Stacja XII
Jezus umiera na krzyżu


To już koniec. Nie żyję. Moje wszystkie cierpienia się skończyły. Tu, gdzie teraz jestem, już nie zobaczę łóżka szpitalnego i biegających pielęgniarek. Już nie będę przyjmować zastrzyków i gorzkich lekarstw. Szkoda mi tylko mamusi, że się martwi. Tak chciałbym jej teraz powiedzieć, że wszystko dobrze, że teraz jestem w najlepszym miejscu, w jakim tylko mogę być. Babcia miała rację, TATUŚ dba o swoje dzieci i nie pozwoli ich skrzywdzić. Kocha mnie i to dlatego chce mieć mnie blisko siebie, nie chciał, żebym dłużej cierpiał. Tak się cieszę, że mogę tu być. TATUŚ powiedział, że zaopiekuje się mamą, że będzie przy niej, że wie, jaki dźwiga ciężar na barkach i że właśnie wtedy, kiedy myśli, że jest najbardziej samotna, On nad nią czuwa i przeżywa wszystko razem z nią. TATUŚ właśnie taki jest. Wszystko przeżywa ze swoimi dziećmi. Czuję ukojenie i spokój. Już nie zasypiam w strachu, że jak wstanę, zobaczę mrok, bo tutaj ciągle świeci słońce. Tutaj wciąż mogę poznawać i wielbić TATĘ. Tak się cieszę, że mnie uratował.

Autor: Ola


Stacja XIII
Jezus zdjęty z krzyża

Stało się. Przegrałem walkę z chorobą. Moja mama bardzo cierpi, mimo że była na to przygotowana. Lekarze przecież nie dawali mi żadnych szans. Domyślam się, co teraz czuje -pustkę i rozpacz. Wiem jednak, że Ty ją pocieszysz, by nie traciła nadziei i utulisz w swoich ojcowskich ramionach.

Autor: Marcin


Stacja XIV
Jezus złożony do grobu


Moi prześladowcy dopięli swego. Pogrzebali mnie. Teraz zapewne się z tego cieszą. Nic mi już nie zostało. Dla nich nie istnieję i nie mogę nic z tym zrobić. Jestem skończony, bezsilny. Nikt się mną nie przejmuje, nikogo nie obchodzę. Moja rodzina, znajomi traktują mnie jakbym nie istniał. Jestem zagubiony, niechciany, zapomniany. Zostałem zupełnie sam.

Autor: Zyta

Wszystkie teksty rozważań Drogi Krzyżowej można przeczytać TUTAJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.05 10:00

Siedlce: kleryckie mistrzostwa

więcej »

DROHICZYN, 01.05 13:00

Majówka na trawie – Drohiczyn zaprasza

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.05 10:00

Siedlce: kleryckie mistrzostwa

więcej »

WĘGRÓW, 02.05 16:00

I Bieg Flagi w Łochowie

więcej »
3

SIEMIATYCZE, 03.05

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Siemiatyczach

więcej »

DROHICZYN, 03.05

3 maja w Drohiczynie

więcej »

RADZYŃ, 03.05

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Radzyniu Podlaskim

więcej »

LUBARTÓW, 03.05

Święto Konstytucji 3 Maja w Kocku

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.05

3 Maja w Terespolu

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

3-maj się, Konstytucjo

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.05

111 lat Orkiestry Dętej w Ciechanowcu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 03.05

3 maja w Janowie Podlaskim

więcej »

GARWOLIN, 03.05

Majowe święta w Pilawie

więcej »

RADZYŃ, 03.05

3 maja w Komarówce Podlaskiej

więcej »

ŁOSICE, 03.05

3 Maja w Łosicach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.05 10:00

Siedlce: 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »

GARWOLIN, 03.05 10:00

3 Maja w Garwolinie

więcej »

DROHICZYN, 03.05 11:30

6. Rajd Konny i Rowerowy – majówka w Drohiczynie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 03.05 11:30

Biała Podlaska: uroczystości majowe

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05 11:30

Jubileusz wybudowania Świątyni w Mokobodach

więcej »

GARWOLIN, 03.05 12:00

Potrójne świętowanie w Żelechowie

więcej »

SOKOŁÓW, 03.05 12:30

Święto Konstytucji 3 Maja w Sokołowie Podlaskim

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05 12:30

Seroczyn - Festyn Majowy po raz 28.

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.05 19:00

Siedlce: koncert z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki

więcej »
4

SIEMIATYCZE, 04.05

Konkurs kulinarny – Korowaj Mielnicki

więcej »

WĘGRÓW, 04.05 10:00

Zjazd Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.05 16:30

Piknik Majowy w Gminie Terespol

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.05 17:00

Powiatowy Dzień Strażaka w powiecie siemiatyckim

więcej »
5

RADZYŃ, 05.05

Wkrótce II Forum Przedsiębiorczości w gminie Borki

więcej »

RADZYŃ, 05.05

I Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2019”

więcej »

RADZYŃ, 05.05

I Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2019”

więcej »

ŁUKÓW, 05.05

Wola Okrzejska: Dzień Konia w Sienkiewiczówce

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.05

Turniej Szachowy w Terespolu

więcej »

RADZYŃ, 05.05 13:00

III Festiwal Pieśni Maryjnej w Ulanie

więcej »
6 7

POWIAT BIALSKI, 07.05

Spotkanie ks. Marka Dziewieckiego z bialskimi przedsiębiorcami

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.05

Powiatowy Dzień Bibliotekarza w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.05

Spotkanie duszpasterzy młodzieży

więcej »

RADZYŃ, 08.05 10:00

Wkrótce V Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.05 11:00

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.05 11:00

Czym jest sztuka? Próba interpretacji obrazów

więcej »

MIŃSK MAZ., 08.05 18:30

Mińsk Mazowiecki: Biblioteka Podróży z Elizą Piotrowską

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.05

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie „Z jazzem przez świat”

więcej »

ŁUKÓW, 09.05 10:00

Łukowscy policjanci zapraszają na debatę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.05 17:00

Czy Chiny podbiją świat? – spotkanie z prof. Bogdanem Góralczykiem

więcej »

SIEMIATYCZE, 09.05 18:30

KSM-owicze spotkają się w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.05

Zbiórka krwi podczas Jarmarku Św. Stanisława

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.05

Wiśniew: Gala z okazji 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej

więcej »

ŁUKÓW, 10.05

Wieczór w łukowskim amfiteatrze

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.05

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy „Moim obiektywem”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.05 10:00

XII Siedlecki Jarmark św. Stanisława

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.05 13:00

70-lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiśniewie

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.05 16:00

Piknik Muzyczny w Siemiatyczach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.05 16:30

Operacja Rzeka – teraz Siedlce!

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.05 19:00

Genesis - teatr cieni w Siemiatyczach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.05 21:00

Kodeń: Nocne Czuwanie Młodych

więcej »
11

DROHICZYN, 11.05

Spotkanie formacyjne organistów

więcej »

MIĘDZYRZEC, 11.05

Święto Strażaków w Rogoźnicy

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.05

Korowaj Agrarny w Radziwiłłówce

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.05 09:30

Diecezjalny Dzień Akcji Katolickiej w Wisznicach

więcej »

WĘGRÓW, 11.05 10:00

Liw: Otwarcie Parku Kulturowo-Historycznego przy Zamku Książąt Mazowieckich

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.05 12:00

Połoski: Modlitwy o cud zdrowia dla chorych

więcej »

GARWOLIN, 11.05 16:00

Żelechów: Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Starym Kębłowie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.05 18:00

Biała Podlaska: Wernisaż wystawy malarskiej Krzysztofa Bojarczuka

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.05

Złoty wiek w Kinie Łuków

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.05

10 URODZINY NOVEKINO SIEDLCE

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.05

Rajd Rowerowy w Siedlcach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.05 10:00

Biała Podlaska: Miejskie Obchody Święta 34. Pułku Piechoty

więcej »

PARCZEW, 12.05 10:30

Diecezjalny Dzień Rodziny – „Małżeństwo bez lęku”

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.05 15:00

Majówka na Skwerze Artystów

więcej »

ŁUKÓW, 12.05 15:00

Łuków: Wiosenny Piknik dla Mai Przegalińskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.05 16:00

„Szewc Kopytko i Kaczor Kwak” już 12 maja na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.05 18:00

Biała Podlaska: XIII Koncerty Wielkanocne

więcej »
13

LUBARTÓW, 13.05

IX Plenerowy Przegląd Teatralny nad Jeziorem Firlej

więcej »

REGION, 13.05 11:00

Inauguracja budowy hospicjum w Makówce

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.05 10:00

Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”

więcej »

WĘGRÓW, 14.05 11:00

15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej

więcej »
15

RADZYŃ, 15.05

Startuje trzecia edycja radzyńskiego Budżetu Obywatelskiego

więcej »

RADZYŃ, 15.05

Dzień Otwarty w SOSW w Radzyniu Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.05 10:00

Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.05 11:00

Festiwal Piosenki Religijnej w Stoku Lackim

więcej »

WĘGRÓW, 15.05 13:00

Obchody 70-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Grębkowie

więcej »
16

RADZYŃ, 16.05

Autorka kryminałów Olga Rudnicka przyjedzie do Radzynia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.05 10:00

Jubileuszowa Wystawa Twórczości Uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.05 17:00

Spotkanie z Romanem Laszukiem

więcej »

ŁUKÓW, 16.05 17:00

Spotkanie założycielskie Łukowskiego Towarzystwa Strzeleckiego

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.05 17:00

Pirografia Jacka Mierzejewskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.05 18:00

Wieczór Uwielbienia w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.05 18:00

Siedlce: dekanalne spotkanie młodzieży

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 17.05 20:00

Klasyczny Piątek - Cykliczne Spotkanie Bialskich Klasyków Nocą

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Noc Muzeów

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05

Noc Muzeów w Mielniku

więcej »

DROHICZYN, 18.05

Spływ kajakowy „Życie płynie – płyń dla życia”

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Przegrani Zwycięzcy

więcej »

GARWOLIN, 18.05

Duża impreza w niewielkiej Trzciance

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.05

Siedlce: Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

WĘGRÓW, 18.05

Noc Muzeów w podziemiach parafii klasztornej w Węgrowie

więcej »

DROHICZYN, 18.05

Nocne zwiedzanie Drohiczyna

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05

Zarządzani w przyszłości – konferencja w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05 09:00

Wielkie Uwielbienie w Brańsku

więcej »

GARWOLIN, 18.05 10:00

Trzcianka: duże wydarzenie nie tylko sportowe

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.05 11:30

„Nie sam na SM – ćwiczymy razem!” - warsztaty rehabilitacyjne dla osób z SM i ich bliskich

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05 16:00

Noc Muzeów w Ciechanowcu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.05 17:00

Noc Muzeów w Białej Podlaskiej

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.05 18:00

W Mielniku wystąpi Młodzieżowy Chór „RADUGA” z Moskwy

więcej »

LUBARTÓW, 18.05 18:00

Wernisaż wystawy rysunku Ireneusza Boguszewskiego w Galerii ORDY w Kocku

więcej »

POWIAT BIALSKI, 18.05 18:00

Noc Muzeów w Romanowie

więcej »

RADZYŃ, 18.05 19:00

Muzeum w Woli Osowińskiej zaprasza w Noc Muzeów

więcej »
19

GARWOLIN, 19.05

Sobolew: 100 - lecie Parafii Świętej Rodziny i świętych Apostołów Piotra i Pawła

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.05

XI Bialskopodlaskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

więcej »

SOKOŁÓW, 19.05

Park’n’Roll & Motoserce

więcej »

DROHICZYN, 19.05

Spływ kajakowy „Życie płynie – płyń dla życia”

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Bóg nadzieja w nas

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.05

Siedlce: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.05

Rodzinna Majówka z Folklorem w Chlewiskach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 19.05

Festiwal Pieśni Maryjnej w Leśnej Podlaskiej

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Łuków: podejmij „wyzwanie wilka”

więcej »

RADZYŃ, 19.05

Wieczór poetycko - muzyczny w radzyńskim Sanktuarium

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

MIĘDZYRZEC, 19.05

Turniej tańca towarzyskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.05 11:00

Wystawa i Pokaz Maszyn Rolniczych MASTER /zapowiedź/

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 12:00

Będzie Bieg Kolarski, będą utrudnienia w ruchu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.05 12:30

Marcin Wyrostek i zespół Corazon wystąpią w Siedlcach

więcej »

PARCZEW, 19.05 14:00

Milanów: „Charytatywny Maraton Dobra”

więcej »

ŁOSICE, 19.05 14:00

Majówka w Rudniku

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 15:00

Wyścigi wózków w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 19.05 15:00

Festiwal Kultury i Tradycji Garwolina

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.05 16:00

6. Otwarte Mistrzostwa Siemiatycz w Wyciskaniu Odważnika

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 16:00

ŁOK: „Niedziela z teatrem”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 19.05 18:00

Poznańskie Słowiki wystąpią w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.05 18:00

Marcin Wyrostek i zespół Corazon wystąpią w Siedlcach

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.05

Sesja Rady Miasta w Łukowie

więcej »

RADZYŃ, 20.05

Wkrótce III Radzyńskie Dni Fotografii

więcej »

SIEMIATYCZE, 20.05 15:00

Pięciu wspaniałych – Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.05

Spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ „Dzieci Powstania ‘44”

więcej »

SOKOŁÓW, 21.05

Spotkanie autorskie i promocja ksiązki Agnieszki Dydycz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.05 17:30

Szymon Hołownia w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 21.05 18:00

ŁOK: wystawa Jerzego Majka

więcej »
22

RADZYŃ, 22.05

Gmina Radzyń przyjmie Samorządową Kartę Praw Rodzin?

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.05

Siemiatycze: IX Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.05

Bajanka i Kicia Kocia – spotkanie dla dzieci w miejskiej bibliotece

więcej »

RADZYŃ, 22.05 17:00

Parafia Borki: Uroczystości ku czci św. Rity

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.05

Sztafeta Niepodległości Łuków – Sokołów Podlaski

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 23.05

Spotkanie autorskie z Darią Galant

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.05 10:00

Żyrafka - IV Siedlecki Konkurs Matematyczny dla Przedszkoli

więcej »

LUBARTÓW, 23.05 19:00

Koncert dla naszych mam

więcej »

MIŃSK MAZ., 23.05 19:00

Koncert Daniela Gałązki z Zespołem

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa na sportowo

więcej »

MIĘDZYRZEC, 24.05

III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 24.05

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Stoku Lackim

więcej »

SIEMIATYCZE, 24.05 10:00

Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

więcej »

SIEMIATYCZE, 24.05 10:00

Przegląd Twórczości Patriotycznej i Regionalnej Dzieci i Młodzieży o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 24.05 11:00

Biała Podlaska: Pierwszy etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem

więcej »

RADZYŃ, 24.05 11:00

Wohyń: Wkrótce spotkanie z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.05 18:00

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

więcej »
25

POWIAT SIEDLECKI, 25.05

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Stoku Lackim

więcej »

ŁUKÓW, 25.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

MIĘDZYRZEC, 25.05

Poeta międzyrzecki Ryszard Kornacki obchodzi 60 - lecie pracy literackiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.05

Promocja książki Renaty Chojeckiej oraz koncert Zespołu Pieśni i Tańca PW

więcej »

MIĘDZYRZEC, 25.05

III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.05 12:00

Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego

więcej »

LUBARTÓW, 25.05 14:30

XII Kapucyński Piknik Motocyklowy w Lubartowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 25.05 21:00

Nocna Pielgrzymka do Mokobód

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.05

Łuków: oddaj krew – uratuj życie

więcej »

MIĘDZYRZEC, 26.05

Międzyrzec Podlaski: Koncert Maryjny w kościele św. Mikołaja

więcej »

ŁUKÓW, 26.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

MIĘDZYRZEC, 26.05

III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia

więcej »

POWIAT BIALSKI, 26.05

III Motocyklowa Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

RADZYŃ, 26.05

Wkrótce VI Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych w Bedlnie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 26.05

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.05

Festyn w Borkach Siedleckich

więcej »

WĘGRÓW, 26.05 12:00

Parafialny Dzień Dziecka w Grębkowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.05 15:00

Piknik Rodzinny w Borkach Siedleckich

więcej »

RADZYŃ, 26.05 15:30

Robert Makłowicz przyjedzie do Radzynia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.05 18:00

Siedlce: Złoty Jubileusz Kapłaństwa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.05 19:00

Koncert Krystyny Giżowskiej na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
27 28

POWIAT BIALSKI, 28.05 10:00

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

więcej »

WĘGRÓW, 28.05 16:00

Konferencja „Prawa konsumenta w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.05 19:00

Koncert zespołu Niekompletni „Graj nam świecie”

więcej »
29

SOKOŁÓW, 29.05

Dzień Działacza Kultury i Drukarza z Wacławem Kruszewskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 29.05 18:00

Ilona Gołębiewska w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 29.05 19:00

Gdzie jesteś… Ewo?

więcej »
30

MIASTO SIEDLCE, 30.05

Trwają zapisy do Karo Chess 2019 – otwartego turnieju szachowego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.05 18:00

Fotografie codzienności

więcej »
31

Najnowsze Informacje

foto

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument...
2019-05-23 16:44:12 Kategoria:

Lato zbliża się wielkimi krokami. Część z nas tegoroczny urlop spędzi poza granicami naszego kraju. Planując taki wyjazd warto jednak pamiętać, że zagraniczna...

więcej »
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »