Droga Krzyżowa

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozważania Drogi Krzyżowej /UCZNIOWIE KL. III/
2019-04-15 15:17:00 Artykuł czytany 106 razy


Rozważania Drogi Krzyżowej nadesłane na VII edycję konkursu przez uczniów klasy III z Terespola. Rozmyślania zostały przygotowane pod kierunkiem ks. Artura Stefaniaka z Terespola.


Droga Krzyżowa uczniów klasy III


Stacja I
Jezus na śmierć skazany


Stało się, skazali mnie. Moi rodzice poszli do ginekologa, żeby mnie zabić. Nie jestem im przecież potrzebny. Dziecko to zbędny balast w rodzinie, w której zarówno ojciec jak i matka pracują. Nikt przecież nie zrezygnuje z pracy dla niechcianego dziecka. Nie mają na mnie czasu, wystarczy im zwierzę domowe, zajmuje mniej miejsca, mniej brudzi i nie wymaga tyle uwagi i miłości. A ja jestem tylko zmartwieniem. Przypadkiem spłodzony, z rozmysłem zabity jakby mnie w ogóle nie było, jakbym nie był człowiekiem tylko kawałkiem naskórka, który można oderwać i wyrzucić, kiedy zacznie przeszkadzać. Może jednak się rozmyślą. Może odezwie się sumienie. Może przemówi do nich Pan. Może… Jednak nie, decyzja zapadła,  prawo do życia zostało mi odebrane. Może jednak lepiej, że się nie urodziłem w świecie, gdzie matki pozbywają się własnych dzieci.

Autor: Janek


Stacja II
Jezus bierze krzyż na swoje ramiona

Każdego dnia muszę radzić sobie z moimi problemami. Biorę je na swoje ramiona, tak jak Jezus krzyż. Dlaczego ludzie skazują mnie na dźwiganie takiego ciężaru? Dlaczego nikt nie chce mi pomóc? Rodzice o wszystko mnie obwiniają, nie dają żadnego wsparcia. Czasami mam wrażenie, że chcieliby, żebym nigdy się nie urodził. Dzieci w szkole mnie wyzywają, wyśmiewają, traktują jak kogoś gorszego. Wszyscy tylko patrzą, gdy nie daję sobie rady. Wszyscy tylko czekają na mój upadek.

Autor: Asia


Stacja III
Pierwszy upadek Pana Jezusa


Upadłem, Jezu, tak jak Ty, ale ja nie potrafię się podnieść. Nie mam siły. Jeden raz posłuchałem kolegi i  spróbowałem alkoholu. Byłem wtedy jeszcze bardzo młody, ale ten jeden błąd drogo mnie kosztował. Dziewczyna zostawiła mnie przez moją agresję, a z rodzicami nie umiem porozmawiać bez kłótni. Nie potrafię przestać. Czuję, że coraz bardziej pogrążam się w moim uzależnieniu i za chwilę sięgnę dna... Potrzebuję pomocy! Wszyscy mnie opuścili . Tak mi wstyd prosić Ciebie Jezu o pomoc. Wiem, że Ty powstałeś, choć krzyż był taki  ciężki . Staję dzisiaj przed Tobą jak nędzarz. Błagam o Twoje miłosierdzie. Pomóż mi  podnieść się z mojego upadku.

Autor: Magda


Stacja IV
Pan Jezus spotyka swoją matkę


Jestem chory i nigdy nie wyzdrowieję. W tym cierpieniu, każdego dnia towarzyszy mi moja mama. Nieustannie jest obok mnie, trzyma mnie za rękę, ociera każdą łzę, każdą kroplę potu. Bardzo trudno byłoby mi znieść te trudne chwile bez zażyłej relacji z nią. Jej obecność dodaje mi sił, pozwala znosić to, przez co przechodzę. Widzę jak bardzo cierpi z mojego powodu. Jest smutna. Musi przeżywać wielki ból, patrząc na cierpienie swojego dziecka i nie mogąc go ukoić. Ona jest najbliżej mojego cierpienia. Wiem, że robi to z miłości do mnie, ale też z miłości do Pana Boga. Ufa mu i wie, że to wspólne nasze cierpienie ma najgłębszy sens.

Autor: Katarzyna
 

Stacja V
Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Panu Jezusowi


Mam 10 lat i jeżdżę na wózku inwalidzkim. Z tego powodu jest mi bardzo ciężko. Nie mogę – tak jak moi koledzy – grać w piłkę bądź biegać. Ciężko jest mi się poruszać i wykonywać podstawowe czynności. Swoje cierpienie zawierzam Jezusowi który, zna mój ból. Zna moje łzy oraz mój smutek. Gdyby nie moi bliscy – rodzina i przyjaciele, wielu rzeczy nie mógłbym zrobić. Gdy jest mi źle, zawsze mogę na nich liczyć, a także na mojego najlepszego przyjaciela – Jezusa. Postawa Szymona wiąże się z prośbą o pomoc. Stajemy się zależni od innych. Ciężar krzyża stawia nas w pozycji uniżenia, wyzbycia się własnej dumy, uczy pokory… Jezu dziękuję Ci, za mój krzyż bo, dzięki temu lepiej rozumiem Ciebie. Dziękuję Ci, za ludzi, którzy niosą mi pomoc. Dziękuję, że dajesz mi siły do przeciwstawiania się różnym przeciwnościom.

Autor: Marcin


Stacja VI
Św. Weronika ociera twarz Panu JezusowiSzydzą, wyśmiewają, popychają na krętej drodze życia. Nikt nie chce pomóc. Zostawili mnie samego. Wtedy spotkałem Weronikę. Po raz pierwszy usiadła koło mnie na ławce w parku. Posłała miły uśmiech, zapytała, jak minął dzień. Drugi raz w autobusie. Trzech strasznych chłopaków znów zaczęło mnie wyzywać. Choć wokół było mnóstwo ludzi, zareagował jedynie kierowca. Zaczął ze mną rozmawiać. Ostatnio, gdy nie widziałem już sensu, znalazłem go w oczach mojej Weroniki - małej dziewczynki, która pomogła mi zbierać z chodnika rozwiane kartki. Wyglądała na 8 lat, miała niebieskie oczy i błąd włosy splecione w dwa warkocze. Jechała na wózku inwalidzkim. Weronika nie rozwiązuje problemów. Ona daje ulgę, nadzieję. Naraża się na niechęć innych, by choć trochę pomóc. Nigdy nie oczekuje niczego w zamian. Żałuję, że na świecie jest tak mało Weronik.

Autor: Marta


Stacja VII
Drugi upadek pod krzyżem


Znowu mi się nie udało. Kolejny raz tracę wiarę w siebie. Nikt nie okazuje mi pomocy, czuję się odrzucony. Mama z Tatą są tak blisko mnie, choć tylko pozornie. Nie mogę znaleźć w nikim wsparcia. Tracę chęć życia. Lecz nie poddam się. Uświadomiłem sobie, że mogę przecież zmienić ten świat. Zaszedłem już tak daleko, mam 16 lat, nie mogę ot tak się poddać. Nic oprócz Boga nie trwa wiecznie, więc wskazanym jest przestać użalać się nad sobą. Porozmawiam z rodzicami o moich problemach. Powiem im, jak bardzo  mi ich brakuje. Postawię na swoim, nie będę wiecznie popychadłem i nieudacznikiem. Pokażę innym, że nastolatek także może być wzorem dla rówieśników, zwłaszcza dla tych, których problemem są używki i agresja wobec innych.
Autor: Bartek


Stacja VIII
Jezus pociesza płaczące niewiasty


Czemu na naszej drodze spotykamy tyle nieszczęśliwych osób? Chodzą smutni i przybici. Moja mama ciągle płacze, kłóci się z tatą. Dlaczego tak jest? Pocieszam ją, próbuję rozśmieszyć i zrozumieć… Dlaczego uśmiech pozostał tylko na starych fotografiach? Gdzie zniknęło szczęście? Mama powiedziała, że tatuś nie będzie już z nami mieszkał. Mimo to myślę, że i tak nigdy nie było go w domu. Od kiedy pamiętam, słyszałem krzyki i trzaskanie drzwiami. Nie potrafię jej pocieszyć … Codziennie rozmawiam z Bogiem o mamusi, wiem, że on jej pomoże. W końcu każdy potrzebuje przyjaciela, oparcia i pocieszenia.

Autor: Kinga


Stacja IX
Jezus po raz trzeci upada pod krzyżem


Upadam u kresu drogi krzyżowej. Upadają też dzieci umierające z głodu, bo nie mają już siły. Czuję ból i wielką słabość. Mimo to powstaję. Z trudnością stawiam chwiejne kroki. Nie chcę upaść po raz kolejny. Ale czy sam dam radę? Jezu proszę Cię  o to, abym był zawsze gotowy dzielić się jedzeniem z innymi i umiał sobie odmówić przyjemności. Bym potrafił pomóc innym głodnym dzieciom.

Autor: Hubert


Stacja X
Jezus z szat obnażony


Umieściłem pozornie normalne zdjęcie na swoim profilu, nie miałem świadomości, że pojawią się pod nim obraźliwe komentarze. Stało się. Moja koleżanka  znała hasło bliskiej mi osoby, weszła na to konto i użyła wulgarnych słów komentując  moje zdjęcie i to jak na nim wyglądam. Skłóciła mnie tym sposobem, z moim przyjacielem. W rezultacie doszło do naruszenia godności dwóch osób. Każde odbieranie godności boli. Wtedy kiedy odbierają mi ją inni, ale również, gdy ja odbieram ją komuś.

Autor: Ola    


Stacja XI
Pan Jezus do krzyża przybity


Jestem przybity do łóżka, słaby, bezbronny, zdany na łaskę najbliższych. Patrzę Panie na Twój krzyż i na siebie i dostrzegam niezwykłe podobieństwo– niewinność poddana torturom cierpienia i bólu. Najbardziej cierpi serce rodzica, kiedy nic nie może  zrobić. Bezradność jest przytłaczająca i bolesna jak te gwoździe wbijane w Twoje ręce. Odczuwam ogromny ból i nie mogę nic zrobić, wycieram łzy, spływające kącikiem oka, delikatnie głaszczę moje obolałe ciało. Dotyk miłości boli, bo przelała się czara cierpienia.

Autor: Miłosz


Stacja XII
Jezus umiera na krzyżu


To już koniec. Nie żyję. Moje wszystkie cierpienia się skończyły. Tu, gdzie teraz jestem, już nie zobaczę łóżka szpitalnego i biegających pielęgniarek. Już nie będę przyjmować zastrzyków i gorzkich lekarstw. Szkoda mi tylko mamusi, że się martwi. Tak chciałbym jej teraz powiedzieć, że wszystko dobrze, że teraz jestem w najlepszym miejscu, w jakim tylko mogę być. Babcia miała rację, TATUŚ dba o swoje dzieci i nie pozwoli ich skrzywdzić. Kocha mnie i to dlatego chce mieć mnie blisko siebie, nie chciał, żebym dłużej cierpiał. Tak się cieszę, że mogę tu być. TATUŚ powiedział, że zaopiekuje się mamą, że będzie przy niej, że wie, jaki dźwiga ciężar na barkach i że właśnie wtedy, kiedy myśli, że jest najbardziej samotna, On nad nią czuwa i przeżywa wszystko razem z nią. TATUŚ właśnie taki jest. Wszystko przeżywa ze swoimi dziećmi. Czuję ukojenie i spokój. Już nie zasypiam w strachu, że jak wstanę, zobaczę mrok, bo tutaj ciągle świeci słońce. Tutaj wciąż mogę poznawać i wielbić TATĘ. Tak się cieszę, że mnie uratował.

Autor: Ola


Stacja XIII
Jezus zdjęty z krzyża

Stało się. Przegrałem walkę z chorobą. Moja mama bardzo cierpi, mimo że była na to przygotowana. Lekarze przecież nie dawali mi żadnych szans. Domyślam się, co teraz czuje -pustkę i rozpacz. Wiem jednak, że Ty ją pocieszysz, by nie traciła nadziei i utulisz w swoich ojcowskich ramionach.

Autor: Marcin


Stacja XIV
Jezus złożony do grobu


Moi prześladowcy dopięli swego. Pogrzebali mnie. Teraz zapewne się z tego cieszą. Nic mi już nie zostało. Dla nich nie istnieję i nie mogę nic z tym zrobić. Jestem skończony, bezsilny. Nikt się mną nie przejmuje, nikogo nie obchodzę. Moja rodzina, znajomi traktują mnie jakbym nie istniał. Jestem zagubiony, niechciany, zapomniany. Zostałem zupełnie sam.

Autor: Zyta

Wszystkie teksty rozważań Drogi Krzyżowej można przeczytać TUTAJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.04

9. Dyktando Siedleckie już 1 kwietnia

więcej »

MIĘDZYRZEC, 01.04

Z podwórka na stadion – finał w Międzyrzecu

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.04 15:00

Audycja Muzyczna dla uczniów Szkoły Muzycznej i nie tylko

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.04

Filmowe rekolekcje w NoveKino Siedlce

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.04 10:00

Siedlce: Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie. Tryptyk polski i Dźwięki, szepty, zgrzyty

więcej »

RADZYŃ, 04.04 10:00

W Czemiernikach będą świętować rocznicę nadania praw miasta

więcej »

SOKOŁÓW, 04.04 18:00

„Opowiemy Ci o Japonii”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.04 19:00

„Ach!” - Koncert Katarzyny Groniec w Siedlcach

więcej »
5

PARCZEW, 05.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa: Parczew - Ostrów Lubelski

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.04

Wernisaż wystawy Władysława Szczepańskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.04

Ślad - Grzegorza Mroczkowskiego

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.04

Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji w Terespolu

więcej »

MIĘDZYRZEC, 05.04

III Zwykła Niezwykła Droga Krzyżowa w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »

ŁUKÓW, 05.04

ŁOK: najpiękniejsza kartka wielkanocna wybrana

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.04

Siedlce: Dni Otwarte w ZSP nr 1

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.04

II Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji w Terespolu

więcej »

LUBARTÓW, 05.04 10:00

Posadź swoje drzewo

więcej »

SOKOŁÓW, 05.04 18:00

Krzysztof Zanussi w Sokołowie Podlaskim

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.04 20:00

Mińsk Mazowiecki: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Siedlce: Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Gimnastyce Sportowej

więcej »

RADZYŃ, 06.04

Jubileusz 20 - lecia Teatru Straszydełka

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.04

Biała Podlaska: 6 kwietnia - Sprzątanie miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Gdzie jesteś… Ewo?

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04

Dzień Skupienia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego

więcej »

ŁUKÓW, 06.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »

WĘGRÓW, 06.04

Aktywni Węgrów pobiegną dla Stasia

więcej »

RADZYŃ, 06.04

52 wystawców na Radzyńskim Kiermaszu Wielkanocnym

więcej »

LUBARTÓW, 06.04 10:00

Posadź swoje drzewo

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.04 19:00

„Gdzie jesteś… Ewo?” - spektakl Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Siedlce: Rekolekcje Akademickie

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

Kreatywne Kobiety z Łukowa zapraszają na targi

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Minuty i sekundy. Smykofonia na Mazowszu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

XV Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów Między Wierszami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Quest „Siedlecka droga do niepodległości” - nowa gra miejska w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.04

Wiosna na polu i w ogrodzie

więcej »

SOKOŁÓW, 07.04 15:00

Smykofonia: „Minuty i sekundy”

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.04

Z Bogiem wszystko jest możliwe

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.04 12:00

188. rocznica Bitwy pod Iganiami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.04 19:00

„Ta cisza to ja...” już 8 kwietnia na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Mammobus w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.04

Koncert wiosenny w MOK - u

więcej »
10

POWIAT BIALSKI, 10.04

VI Gminny Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Janowie Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.04 11:00

„Wojciech Młynarski, czyli róbmy swoje” - wykład Igora Pogorzelskiego dla słuchaczy SUTW

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.04

Warsztaty rękodzieła dla młodzieży i dorosłych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04

II Miejski Konkurs Kaligraficzny „Sztuka pisania”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 10:00

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.04 11:00

Powitanie wiosny przez słuchaczy SUTW

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedlce: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.04

VIII Kiermasz Wielkanocny w Janowie Podlaskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.04

6. Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa dla Mężczyzn

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

POWIAT BIALSKI, 12.04

Nocna Droga Krzyżowa w Tucznej

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa (rejon Międzyrzec Podlaski)

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.04

Siedleckie Targi Pracy po raz XVI

więcej »

RYKI, 12.04 18:00

Dęblin: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

LUBARTÓW, 12.04 18:30

Wernisaż i koncert w Kocku

więcej »

ŁUKÓW, 12.04 20:45

Kino Łuków na weekend

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.04

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 13.04

Wielkopostne czuwanie w Sławatyczach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04

Piknik Ekologiczny nad Zalewem „Muchawka”

więcej »

ŁOSICE, 13.04

Jarmarkowa sobota w Łosicach

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.04

W Siemiatyczach będzie Kiermasz Wielkanocny

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 10:00

Dzień skupienia członków Ruchu Rodzin Nazaretańskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 13:00

Stanisław Michalkiewicz w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Koncert Barfly Akustik i B6

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.04 18:00

Barfly Akustik & B6 - Siedlecka Fala Dźwięku

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.04

Siedlce: Miejska Droga Krzyżowa

więcej »

MIĘDZYRZEC, 14.04

Przemyślenia Wielkanocne w Rzeczycy

więcej »

ŁUKÓW, 14.04

Gmina Łuków: Jarmark Wielkanocny już w niedzielę

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.04

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Tuczna

więcej »

POWIAT BIALSKI, 14.04

Spektakl - Jasne Światło w Kodniu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04

WITEK MUZYK ULICY wystąpi w Siedlcach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.04 11:00

Biała Podlaska: „Święta, święta”

więcej »

ŁUKÓW, 14.04 17:00

Pokutna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.04 17:00

Niedziela Haendel(owa) z Kwartetem Smyczkowym Aleksandria

więcej »

WĘGRÓW, 14.04 17:00

„MYŚLEĆ SERCEM - Papieskie inspiracje”

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.04

Łuków: konsultacje w sprawie miejskiej komunikacji

więcej »

ŁUKÓW, 15.04

Program Ograniczania Niskiej Emisji dla Łukowa

więcej »
16

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.04

Druga edycja warsztatów biblijnych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.04 19:00

„Homesick | Sick Home” - spektakl taneczny Bartka Woszczyńskiego

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.04

Droga krzyżowa ulicami Siemiatycz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.04 10:00

Sadzenie lasu

więcej »

MIŃSK MAZ., 17.04 18:30

Spotkanie w bibliotece z Krzysztofem Zanussim

więcej »
18

ŁUKÓW, 18.04

ŁOK: Eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.04 10:00

Msza Święta Krzyżma w siedleckiej katedrze

więcej »
19 20 21
22 23

MIASTO SIEDLCE, 23.04

Finał Ligi Ministranckiej

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.04

Lifting - Monodram Jolanty Żółkowskiej dla słuchaczy SUTW

więcej »

WŁODAWA, 24.04

Spotkanie z ornitologiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.04 17:00

Koncert „Poznajemy instrumenty”

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.04

XXIV Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2019. Kategoria – TEATR

więcej »

ŁUKÓW, 25.04

Zapisy na Biegi 3-Majowe już trwają

więcej »

Nasze klimaty, 25.04

I Mazowiecki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 25.04 10:00

Debata rolnicza w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.04 18:00

„Lalki” - wernisaż wystawy fotografii Włodka Pawłowa

więcej »
26

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 26.04

Spotkanie z historykiem Arturem Rogalskim

więcej »

ŁUKÓW, 26.04

ŁOK: wystawa Marcina Ziółkowskiego

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.04

Pejzaże Muzyki Polskiej - Koncert z okazji 35-lecia Grupy Muzycznej LIMBOS

więcej »

MIĘDZYRZEC, 27.04

Bieg z jajem i zawody strongman

więcej »

RADZYŃ, 27.04 10:00

Ruszyły zapisy na Castorian Extreme Race w Czemiernikach

więcej »

SOKOŁÓW, 27.04 10:00

Sokołów Podlaski: 25 lat Caritas Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 27.04 19:00

Marcin Styczeń wystąpi w Siedlcach

więcej »
28

WŁODAWA, 28.04

XX Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Hańsku

więcej »

WĘGRÓW, 28.04

Międzynarodowy Dzień Tańca w Węgrowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 28.04

Koncert charytatywny dla Filipka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.04

Trwają zapisy na V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.04 17:00

Koncert Jubileuszowy Zespołu Artystycznego „Seniorynki”

więcej »
29 30

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 30.04

Godzina dla Ziemi WWF. W Białej Podlaskiej gasimy światła!

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »
foto

Okna VITO Polska i program „Czyste Powietrze”
2019-04-16 09:27:17 Kategoria:

Masz w swoim domu stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe? Dbanie o środowisko jest dla Ciebie ważne? Chcesz odzyskać fundusze, które zainwestowałeś w...

więcej »

Interpretacje podatkowe – fiskalna puszka Pandory
2019-04-15 09:02:44 Kategoria:

Wprowadzenie instytucji interpretacji prawa podatkowego w założeniach miało podnieść rangę i powagę tej gałęzi prawa oraz zbudować wiarygodny i przychylny wizerunek...

więcej »