Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Artykuł czytany 494 razy


W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną jazdę, dlatego pielęgnacja pojazdu to podstawowy zakres zadań każdego kierowcy. Obowiązek może stać się przyjemnością, wystarczy mieć odpowiednie preparaty i trochę chęci, a sukces i satysfakcja z dobrze wykonanej pracy: gwarantowane.


Bezpieczeństwo na drogach czyli Dzień Mycia Samochodów

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów przypada 19 maja, w celu promowania bezpieczeństwa na drogach. W tym dniu organizowane są liczne uroczystości i pokazy uświadamiające, dlaczego tak ważne jest, aby dbać o czystość pojazdów. Wydawać by się mogło, że czystość auta nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, jednak nic bardziej mylnego. Brudne lampy, szyby czy lusterka mogą przyczynić się do poważnych konsekwencji. Czystość tych elementów to doskonała widoczność podczas jazdy oraz odpowiednio oświetlona droga. Dbanie o karoserię pomaga zapobiegać powstawaniu rdzy, dzięki czemu przedłuża się żywotność auta. Wszystkie te czynniki determinują więc spokojną jazdę.

Mycie ręczne samochodu a myjnie bezdotykowe


Na rynku pojawia się coraz więcej myjni bezdotykowych, w których za pomocą karchera można zadbać o samochód. Jest to szybki sposób, jednak mało efektowny, a samo auto obmywane jest tylko powierzchniowo. Po pielęgnacji trzeba osuszyć pojazd szmatką - niekiedy jednak na myjniach jest zakaz przecierania samochodu, przez co powstają liczne ślady i zacieki. Poza tym, niektóre miejsca karoserii są trudno dostępne lub brud jest niemożliwy do zmycia pod wpływem samego ciśnienia wody. Dlatego ręczne mycie samochodu jest dużo dokładniejsze, a dodatkowo może być źródłem przyjemności.

Mycie ręczne samochodu pozwala wyjątkowo starannie i dogłębnie wyczyścić zanieczyszczenia, docierając do każdego zakamarka. Jednocześnie można dokładnie przyjrzeć się, czy nie powstaje nigdzie korozja, co zapobiega przedwczesnemu starzeniu się pojazdu. Warto zwrócić uwagę na produkty do mycia samochodów, takie jak specjalistyczne szampony, ścierki z mikrofibry, czy preparaty do opon.

Jak myć samochód, aby nie porysować lakieru?


Pielęgnacja samochodu wydaje się pozornie łatwa, jednak wiele czynników wpływa na to, czy jest to zrobione efektownie. Karoserię zawsze należy myć od góry do dołu, w przeciwnym razie praca będzie daremna - brud będzie spływał po czystej części. Na samym początku należy dokładnie obmyć auto wodą z największego brudu. Czyszcząc samochód za pomocą ścierki i wody, a pomijając wcześniejszy krok, z łatwością można porysować lakier. Następnie należy rozcieńczyć szampon z wodą zgodnie z etykietą i zaleceniami.

Najlepiej wybrać miękką rękawicę do mycia samochodów lub ścierkę z mikrofibry. Warto często płukać ścierkę w osobnym wiaderku, aby dokładnie oczyszczać ją z brudu. Lepiej nie używać twardych gąbek i szczotek, ponieważ piasek i zanieczyszczenia wnikają do ich środka, co może porysować lakier. W następnej kolejności należy bardzo dokładnie wszystko spłukać. Warto jednak czyścić auto partiami i za każdym razem za pomocą wody zmywać pozostałości po szamponie. W następnej kolejności warto przystąpić do osuszania. Doskonale do tego nadają się ręczniki z mikrofibry lub gumowa wycieraczka (tutaj jednak należy uważać, ponieważ niedomyte ziarnka piasku mogą spowodować powstanie rys).

Jak myć samochód aby nie było zacieków?

Najczęstszym problemem po umyciu samochodu są zacieki. Na ich powstawanie wpływa wiele czynników, dlatego aby im zapobiec warto stosować się do kilku zasad. Cofając się do samego początku należy pamiętać, aby nigdy nie myć samochodu wystawionego na słońce. Najlepiej wybrać pochmurny dzień lub czyścić auto pod zadaszeniem. Inaczej wysiłek włożony podczas pielęgnacji pójdzie na marne. Promienie słoneczne przyczyniają się bowiem do powstania zacieków i smug.

Po umyciu dobrym szamponem, należy bardzo starannie zmyć preparat - w innym przypadku zacieki będą gwarantowane. Od razu po spłukaniu wodą należy przystąpić do osuszania. Warto zainwestować w profesjonalne środki do czyszczenia samochodu, czemu auto zawsze będzie lśniące, bez zacieków i smug. Niekiedy jednak ich zakup może okazać kosztowny, wtedy warto skorzystać z kuponów rabatowych. Porządne preparaty do ręcznego mycia samochodu to gwarancja zadowolenia i zadbanego auta. 
wykop
foto

Idealne firany do salonu nowoczesnego. Jakie wybrać?
2020-05-28 12:40:41 Kategoria:

Firany to niezwykłe ozdoby i praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się w każdym domu i mieszkaniu. Pozwalają w prosty sposób odmienić wnętrze i sprawić, że...

więcej »
foto

Projekt „Wsparcie samodzielności społecznej osób z...
2020-05-28 11:15:05 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Fotowoltaika dla mieszkańców Białegostoku
2020-05-28 08:40:46 Kategoria:

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE) w naszym kraju rośnie wprost proporcjonalnie do ilości nowych kanałów dofinansowań o charakterze ogólnopolskim, jak...

więcej »
foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Na zakupy można wybrać się w godz. 9.00-21.00, choć niektóre sklepy mogą jeszcze mieć przejściowo skrócone godziny otwarcia.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Przerwa w nadawaniu programu Katolickiego Radia Podlasie
2020-05-28 15:27:54 Kategoria:

W piątek, 29 maja w godzinach 10.00 - 17.00 nastąpi przerwa w nadawaniu programu Katolickiego Radia Podlasie. Spowodowane jest to koniecznością konserwacji nadajnika w...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.05

Wywieś flagę narodową

więcej »
3

RADZYŃ, 03.05

Radzyń Podlaski: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja inne niż zwykle

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05

Seroczyn: wirtualne świętowanie

więcej »

DROHICZYN, 03.05 18:00

Pogoda na szczęście... koncert online w Drohiczynie

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.05

Siedlce: Wirtualne Dni Otwarte na UPH

więcej »
5 6

GARWOLIN, 06.05

Miętne: wirtualna wycieczka po Podlasiu

więcej »
7 8 9 10

PARCZEW, 10.05

Dzień Rodzin w Parczewie on – line

więcej »
11 12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.05

ŁOK: teatr on-line

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Noc Muzeów online

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Siedlce: Noc Muzeów w Internecie

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.05

Śpiewnik Papieski online

więcej »
18 19 20 21 22

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

ŁUKÓW, 22.05

Ł'OK LIVE: Polowanie na lisa

więcej »

WŁODAWA, 22.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
23

SIEMIATYCZE, 23.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »

WŁODAWA, 23.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
24

WŁODAWA, 24.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
25 26 27 28

ŁUKÓW, 28.05

Łuków: zdalna sesja Rady Miasta

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.05

Siedlce: Uruchomienie syreny alarmowej

więcej »
29

ŁUKÓW, 29.05

Ł'OK LIVE: Buty Farmera

więcej »
30

PARCZEW, 30.05

Turniej tenisa ziemnego w Parczewie

więcej »

SIEMIATYCZE, 30.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »
31

POWIAT BIALSKI, 31.05

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

POWIAT BIALSKI, 31.05 10:00

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

Najnowsze Informacje