Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kształcimy w zawodach, w których jest praca
2021-07-27 06:54:00 Artykuł czytany 247 razy


Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach jest placówką oświatową Samorządu Województwa Mazowieckiego. W skład Centrum wchodzą: Medyczna Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jesteśmy szkołą ceniącą jakość w edukacji, profesjonalizm, tworzącą klimat sprzyjający uczeniu się.


Siedlecki MEDYK to nowoczesna szkoła o ugruntowanej pozycji na  rynku edukacyjnym. Wyróżnia nas praktyczne podejście do kształcenia i realizacja zajęć w nowoczesnych pracowniach. Zapewniamy bezpłatne praktyki zawodowe u pracodawców. Nasi nauczyciele to praktycy z doświadczeniem w zawodzie. Absolwenci z łatwością znajdują zatrudnienie. Tworzymy przestrzeń dla rozwoju każdego słuchacza, dbamy o motywację do nauki i chęć działania. Wzmacniamy kompetencje zawodowe organizując certyfikowane szkolenia. Pośredniczymy w zatrudnianiu. Nasi absolwenci otrzymują europejski certyfikat umiejętności, zdobywając zawód zapewniający samodzielność zaraz po ukończeniu szkoły. Jesteśmy jedyną szkołą publiczną w naszym mieście i regionie. Szkoła jest bezpłatna, nie wymagamy matury, bez ograniczeń wiekowych. Przygotowaliśmy ofertę najlepszą z możliwych. Kształcimy w zawodach w których jest praca. Kontynuujemy w ramach projektu Samorządu Województwa Mazowieckiego płatne staże zawodowe. Stażysta  otrzymuje 2 tysiące złotych za 150 godzin stażu u  pracodawców.

Można wybrać kierunek technik masażysta na którym uczymy masażu leczniczego, sportowego, relaksacyjnego  i podstaw fizjoterapii. Masażysta znajduje zatrudnienie w gabinetach fizjoterapii, masażu, odnowy biologicznej, klubach sportowych, przychodniach rehabilitacyjnych, sanatoriach i hotelowych gabinetach SPA. Może prowadzić własny gabinet masażu.Zdobywając zawód technik usług kosmetycznych nauczy się zabiegów pielęgnacyjnych twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, stóp, depilacji. Pozna tajniki makijażu i wizażu, medycyny estetycznej i podologii. Kosmetyczka może pracować w  salonach i firmach kosmetycznych i gabinetach odnowy biologicznej.
 


Na kierunku higienistka stomatologiczna uczymy wykonywania podstawowych zabiegów stomatologicznych: zdjęcia kamienia, lakowania, wybielania, piaskowania zębów, używania aparatu ortodontycznego. Może podjąć  pracę w gabinetach i poradniach stomatologicznych oraz klinikach dentystycznych.
 


Podejmując naukę na kierunku asystent osoby niepełnosprawnej nauczy się nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z podopiecznym i jego rodziną, udzielania pierwszej pomocy, zapewnienia bezpieczeństwa podczas przemieszczania się, korzystania ze sprzętów rehabilitacyjnych. Będzie mógł pracować w DPS, dziennych domach seniora, warsztatach terapii zajęciowej, prowadzić prywatną opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.Dużym zainteresowaniem cieszy się kształcenie na kierunku technik sterylizacji medycznej. Technik dba o czystość mikrobiologiczną, przeprowadza dezynfekcje i sterylizację. Kierunek dedykowany jest kosmetyczkom, higienistkom i asystentkom stomatologicznym lub osobom chcącym pracować w sterylizatorniach.
 


Słuchaczki chętnie podejmują naukę na kierunku opiekunka dziecięca. Uczą się: planowania i organizowania pracy opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej, pielęgnowania dziecka zdrowego, chorego i niepełnosprawnego, prowadzenia działań wychowawczych i edukacyjnych wspomagających rozwój psychomotoryczny dziecka, promowania zdrowia i prowadzenia działań profilaktycznych i udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowotnego dziecka. Opiekunka dziecięca może pracować: żłobkach ,domach opieki, szpitalach, hospicjach i różnego rodzaju ośrodkach, które zajmują się opieką nad dziećmi (zarówno pełnosprawnymi, jak i niepełnosprawnymi), może też pracować w charakterze niani, wynajmowanej przez rodziców podczas ich nieobecności w domu do opieki nad dziećmi.
 


W naszej szkole  można zdobyć  poszukiwane zawody takiej jak: technik elektroradiolog, protetyk słuchu,  ortoptystka i terapeuta zajęciowy. Technik elektroradiolog świadczy usługi medyczne w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii w placówkach opieki zdrowotnej. Zajmuje się wykonywaniem badań obrazowych i elektromedycznych. Ciągły rozwój techniki, medycyny stawia dla technika elektroradiologa szerokie możliwości zatrudnienia, czyniąc ten zawód niezmiernie atrakcyjnym na rynku pracy. W swojej pracy elektroradiolog korzysta z metod diagnostycznych wykorzystujących promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie gamma, protonowe i neutronowe, a także pole magnetyczne i ultradźwięki.


 
Protetyk słuchu diagnozuje ubytek słuchu pacjenta, dobiera odpowiedni aparat słuchowy do określonego ubytku słuchu, dopasowuje wkładki uszne różnych typów: zauszne, wewnętrzne i wewnątrzkanałowe, a także sprawuje opiekę akustyczną nad pacjentami z aparatami słuchowymi. Perspektywa zatrudnienia: prywatne gabinety zajmujące się dobieraniem i dopasowywaniem aparatów słuchowych, podmioty lecznicze (przychodnie, szpitale itp.), własna działalność gospodarcza świadcząca usługi z zakresu protetyki słuchu.
 

 Ortoptystka współpracuje z okulistą w procesach diagnostycznych dotyczących chorób oka i systemu wzrokowego oraz w zakresie rehabilitacji wybranych funkcji wzrokowych, zwłaszcza zaburzeń widzenia obuocznego i ruchomości gałek ocznych u dzieci. Zawód ten jest integralną częścią okulistyki  obejmującej terapię zeza. Ortoptystka jako pracownik służby zdrowia może znaleźć zatrudnienie w poradniach leczenia zeza i niedowidzenia, gabinetach ortoptycznych, szpitalach lub klinicznych oddziałach okulistycznych.


 
Terapeuta zajęciowy prowadzi różne formy i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia oraz rehabilitacji chorych. Pełni istotną rolę jako członek zespołu terapeutycznego wszędzie tam, gdzie należy przeciwdziałać powstaniu przewlekłych stanów chorobowych lub trwałego kalectwa. Może podjąć pracę w: szpitalach, domach pomocy społecznej, klubach seniora, warsztatach terapii zajęciowej, ośrodkach rehabilitacyjnych i zakładach opiekuńczo-leczniczych.
 


Od 1 września szkoła rozpocznie kształcenie w zawodach: florysta i podolog. Florystyka jest dziedziną, która mocno rozwinęła się w ostatnich latach. Dlatego też wzrosło zapotrzebowanie na florystów.
 


Podolog jest specjalistą w diagnostyce i terapii w obrębie stóp i paznokci. Prowadzi kompleksowe leczenie w przypadku stopy cukrzycowej, wrastających paznokci, modzeli, odcisków, zakłada klamry, dobiera wkładki do stóp, prowadzi korektę paznokci.
 


Od nowego roku szkolnego rozpoczynamy kształcenie opiekuna medycznego z kompetencjami medycznymi. Nauka będzie trwała 1,5 roku w systemie stacjonarnym (wieczorowym). Absolwent będzie przygotowany do wykonywania czynności z zakresu pobierania krwi żylnej i włośniczkowej oraz innych materiałów do badań laboratoryjnych, wykonywania wybranych czynności na rzecz pacjenta dializowanego czy wykonywania wybranych czynności asystujących przy zabiegach operacyjnych.

Serdecznie zapraszam do Siedleckiego Medyka wszystkich, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.
wykop
foto

Jesteś wysoki i szczupły? Sprawdź, czym się kierować...
2021-09-22 07:18:56 Kategoria:

Dobry sklep z odzieżą dla mężczyzn pozwala na dobranie stylizacji do każdej sylwetki. Jednak czy budowa ciała to jedyny wyznacznik, jakim powinniśmy się kierować przy...

więcej »
foto

5 cech dobrze dopasowanego materaca
2021-09-17 19:36:01 Kategoria:

Dobry sen to podstawa zdrowego samopoczucia i właściwego funkcjonowania człowieka za dnia. Odpowiednie wyspanie może umożliwić dobrze dobrany materac. Jest wiele kwestii,...

więcej »
foto

TOP 5 męskich butów trekkingowych
2021-09-17 19:26:38 Kategoria:

To, że dobrze dobrane buty trekkingowe to podstawa, jeśli planujemy jakiekolwiek wędrówki po górach, nie ulega wątpliwości. Nawet jeśli planujemy amatorskie wyprawy, nie...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody: Dyniobranie z Mordolem Witkiem
2021-09-17 15:45:00 Kategoria:

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny zaprasza na ostatni już we wrześniu weekend.

więcej »
foto

Sklep z meblami online - dobry pomysł dla każdego
2021-09-17 09:19:28 Kategoria:

Każdy kto ma własny dom albo mieszkanie dokłada wszelkich starań, by wnętrza tych lokali wyglądały jak najlepiej. Istotną sprawą jest także ich funkcjonalność, bo...

więcej »
foto

Fotopułapki i kamery leśne – jak działają i kiedy...
2021-09-17 08:31:47 Kategoria:

Fotopułapki wykorzystuje się do nagrywania zdarzeń z ukrycia. Używa się ich w miejscach rzadko uczęszczanych, takich jak lasy, łąki czy tereny zielone wokół posesji....

więcej »
foto

Zaszczep się na Mazowszu
2021-09-01 07:08:57 Kategoria:

Do 30 września na terenie województwa mazowieckiego działać będą objazdowe punkty szczepień. Ich celem jest dotarcie do jak największej liczby mieszkańców. Na dziś w...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Dawne gry i zabawy na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-08-04 17:30:59 Kategoria:

„Dawne gry i zabawy” to cykl audycji poświęconych dawnym, nierzadko zapomnianym grom i zabawom, w które bawili się nasi dziadkowie i rodzice. W każdym odcinku...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoWrzesień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.09

KPS zagra z Legią

więcej »

GARWOLIN, 01.09

Garwolin: upamiętnią rocznicę wybuchu II wojny światowej

więcej »
2 3

KRAJ, 03.09

Czuwanie: MIŁOSIERDZIE DAJE ŻYCIE

więcej »

ŁUKÓW, 03.09

Casting w Domu Kultury w Woli Gułowskiej

więcej »
4

SOKOŁÓW, 04.09

Narodowe Czytanie w Sokołowie Podlaskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.09

Piknik Strażacki w Sławacinku Starym

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.09

Narodowe Czytanie 2021 w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.09

Czytanie „Moralności pani Dulskiej

więcej »

RADZYŃ, 04.09

Narodowe Czytanie 2021 z Miejską Biblioteką Publiczną w Radzyniu Podlaskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.09

Diecezjalne spotkanie z księżmi i katechetami świeckimi

więcej »

ŁOSICE, 04.09

Męski różaniec w Łosicach

więcej »

WŁODAWA, 04.09

Wojsko będzie świętować we Włodawie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.09 18:00

Wieczór pamięci Marcina Mazurka

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.09

Mobilny Punkt Spisowy w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 05.09

Seniorada w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 05.09

Strzał w dziesiątkę! Startuje jubileuszowe Grand Prix Ziemi Garwolińskiej

więcej »

RADZYŃ, 05.09

„Biała Niedziela” w Radzyniu

więcej »

WĘGRÓW, 05.09

Koncert w Węgrowie: Niebo złote ci utworzę...

więcej »

MIĘDZYRZEC, 05.09

Narodowe Czytanie w Rudnikach

więcej »

SOKOŁÓW, 05.09

To już V edycja biegu Sokołowska RUNda!

więcej »

SOKOŁÓW, 05.09

VITO BAMBINO w Sokołowie Podlaskim

więcej »

ŁUKÓW, 05.09 10:00

Łuków: Giełda Kolekcjonerów

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 05.09 14:00

Daćbogi: I GMINNY TURNIEJ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

więcej »

GARWOLIN, 05.09 14:00

Dobre serce mamy, dlatego Agatę wspieramy! Festyn charytatywny

więcej »

ŁUKÓW, 05.09 14:30

Dzień Zdrowia dla Łukowa

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 05.09 16:45

Koncert papieski w Mokobodach

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.09

82. rocznica bombardowania Garwolina

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.09

12. Nightskating Siedlce już w środę

więcej »

ŁUKÓW, 08.09

Ze światłem - Najnowszy tomik Zofii Kamoli

więcej »

GARWOLIN, 08.09 - 09.09

Spacery z przewodnikiem po okupacyjnym Garwolinie

więcej »

ŁUKÓW, 08.09 12:00

Dożynki Diecezjalne w Woli Gułowskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 08.09 12:00

Uroczystości odpustowe w Kodniu w warunkach stanu wyjątkowego...

więcej »
9 10

RADZYŃ, 10.09

Park Sztuki - działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim

więcej »

ŁUKÓW, 10.09

Galeria PROwizorium ŁOK: Dzisiaj - Jestem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.09

Siatkarskie emocje w Siedlcach

więcej »

RYKI, 10.09 11:00

Narodowe Czytanie w Rykach

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.09 - 12.09

XXVII Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym w Siedlcach

więcej »

RADZYŃ, 11.09

Krzesimir Dębski wystąpi w Radzyniu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.09

Biawena zatańczy na Placu Wolności

więcej »

DROHICZYN, 11.09

W Ciechanowcu odbędą się Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej

więcej »

RADZYŃ, 11.09

Park Sztuki - działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.09

Siatkarskie emocje w Siedlcach

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.09

Jarmark Św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej

więcej »

ŁUKÓW, 11.09

Piknik Country nad łukowskim zalewem

więcej »

PARCZEW, 11.09

Festiwal pielgrzymów w Parczewie /TRANSMISJA VIDEO/

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.09

Zlot Pojazdów Zabytkowych Mrowisko i Rajd Oldtimerów

więcej »

RADZYŃ, 12.09

Park Sztuki - działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim

więcej »

RADZYŃ, 12.09

Rekolekcje dla małżeństw, które przeżywają swoje jubileusze małżeńskie

więcej »

GARWOLIN, 12.09

Dożynki parafialne w Sulbinach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.09

Recital organowy na organach Dominika Biernackiego

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.09

82 rocznica bitwy pod Olszewem

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 12.09

Festyn Rodzinny w Żeliszewie Podkościelnym

więcej »

WĘGRÓW, 12.09 12:00

Festyn Dożynkowy w Gałkach

więcej »

ŁUKÓW, 12.09 18:00

Łuków: Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

więcej »
13

RADZYŃ, 13.09

Rekolekcje Maryjne w Siedlanowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.09

Międzynarodowe Sympozjum Liturgiczne /Transmisja/

więcej »

ŁUKÓW, 13.09

Van Gogh na ekranie Kina Łuków

więcej »

SIEMIATYCZE, 13.09

Rocznica bitwy pod Domanowem

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.09

Międzynarodowe Sympozjum Liturgiczne /Transmisja/

więcej »

DROHICZYN, 14.09

Diecezjalne Spotkanie Młodzieży

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.09 19:00

Siedlce: Spotkanie młodych przy Krzyżu

więcej »
15 16 17 18

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.09

Festiwal im Bogusława Kaczyńskiego coraz bliżej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.09

Warsztaty samoobrony

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.09

XXX Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców

więcej »

ŁUKÓW, 18.09

Łuków: ruszyły zapisy na Bezpieczny Peleton

więcej »

WĘGRÓW, 18.09 12:00 - 19.09 00:00

XVIII Turniej Rycerski na Zamku w Liwie

więcej »
19

PARCZEW, 19.09

Piknik patriotyczny w Sosnowicy

więcej »

POWIAT BIALSKI, 19.09

Wieczór ze św. Józefem

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.09

Koncert w Reymontówce

więcej »

ŁUKÓW, 19.09

Łuków: Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci

więcej »

ŁUKÓW, 19.09

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.09 11:30

Siedlce: Msza św. w ramach obchodów Czasu dla Stworzenia

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.09

Cuda z wody i światła na ekranie Kina Łuków

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.09 10:00

II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej

więcej »
22 23 24

KRAJ, 24.09

V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

więcej »
25

POWIAT SIEDLECKI, 25.09

Nocna Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej Budzieszyńskiej

więcej »

KRAJ, 25.09

V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

więcej »
26

MIĘDZYRZEC, 26.09

Gminna Potańcówka na dechach w Zaściankach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.09

Piknik w Kołodziążu

więcej »
27 28 29 30

Najnowsze Informacje