Blok promocyjny

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Czy można ubezpieczyć dom w budowie?
2022-12-01 06:03:00 Artykuł czytany 149 razy


Budujesz dom i chciałbyś zabezpieczyć się przed niespodziewanymi wypadkami? Masz taką możliwość. Budynek możesz ubezpieczyć jeszcze w trakcie budowy. Wyjaśniamy, co obejmuje ubezpieczenie domu w budowie i od czego zależy jego koszt. To warto wiedzieć!


Co obejmuje ubezpieczenie domu w budowieAby wykupić polisę na dom, nie musisz czekać, aż jego budowa będzie ukończona. W ofercie większości towarzystw ubezpieczeniowych znajdziesz ubezpieczenie domu w budowie. Chroni ono przed szkodami spowodowanymi przez zdarzenia losowe, takimi jak pożar czy silny wiatr. Dom możesz ubezpieczyć już na etapie pierwszych prac budowlanych.

Ubezpieczenie tego typu obejmuje najczęściej fundamenty, ściany, dach, a także elementy zewnętrzne (np. rynny, balustrady) i stałe elementy (np. podłogi, instalacje, glazury, armaturę czy wbudowane sprzęty AGD i meble). Niektóre polisy chronią także narzędzia i materiały budowlane zgromadzone na placu budowy. Przedmiot ubezpieczenia dokładnie zdefiniowany jest Ogólnych Warunkach Umowy.

Możliwe jest także ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem – pod warunkiem, że budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym. Taka budowla musi posiadać już dach, drzwi zewnętrzne i okna – dzięki czemu jest zabezpieczona przed osobami trzecimi.

Jaki jest zakres ubezpieczenia domu w budowie?Każdy ubezpieczyciel indywidualnie ustala zakres ubezpieczenia domu w budowie. Te informacje także znajdziesz w Ogólnych Warunkach Umowy. Przeważnie polisa tego typu obejmuje szkody spowodowane przez:

•    ogień
•    intensywne opady gradu, deszczu, śniegu
•    silny wiatr
•    osuwanie lub zapadanie się ziemi
•    lawinę
•    powódź
•    uderzenie pioruna
•    uderzenie pojazdu
•    upadek drzewa.

Ubezpieczenie pokryje także straty, które powstały w wyniku akcji ratowniczej prowadzonej z powodu zdarzenia. W przypadku ubezpieczenia budowanego domu od kradzieży z włamaniem odszkodowanie pokrywa wartość skradzionych przedmiotów.

Przed podpisaniem umowy warto zapoznać się z wyłączeniami – czyli sytuacjami, w których ubezpieczyciel jest zwolniony z odpowiedzialności.


Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie?
Wysokość składki ustalana jest indywidualnie przez ubezpieczyciela. To, ile zapłacisz za ubezpieczenie domu w budowie, zależy od wielu czynników. Pod uwagę brana jest wartość nieruchomości, jej powierzchnia, typ konstrukcji, lokalizacja, rodzaj zamontowanych zabezpieczeń (zamki w drzwiach, rolety).

Cena ubezpieczenia zależy także od zakresu ochrony – najtańsze polisy mogą obejmować wąską grupę zdarzeń. Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem sprzedawane jest najczęściej jako dodatkowy produkt.

Zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć dom w budowie na korzystnych warunkach? Sprawdź ubezpieczenie domu w ofercie PKO BP. Wysokość składki możesz obliczyć za pomocą kalkulatora online, a wszystkie formalności załatwisz przez internet. Możesz także zdecydować się na rozmowę telefoniczną z doradcą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
wykop

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html

foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

POWIAT BIALSKI, 01.02 10:00

Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.02 12:00

2 lutego - Dzień Życia Konsekrowanego

więcej »
3

GARWOLIN, 03.02

Forum Przedsiębiorczości 2023

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.02

Łuków: Siostry Nazaretanki organizują bal

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Spektakl muzyczny - Ni pies, ni wydra... coś na kształt miłości

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02

Męski różaniec przejdzie ulicami Siedlec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.02 10:00

Ku lepszej komunikacji Kościoła. Szkolenie medialne w Siedlcach

więcej »
5
6 7 8

RADZYŃ, 08.02

Opowieści z Gruzji Marcina Mellera

więcej »
9 10

POWIAT SIEDLECKI, 10.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »

POWIAT BIALSKI, 10.02

Miłość cierpliwa jest - Rekolekcje dla niepłodnych małżeństw

więcej »
11

POWIAT SIEDLECKI, 11.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.02

Mrozy: Stand-up z okazji walentynek

więcej »
12

POWIAT SIEDLECKI, 12.02

Rekolekcje powołaniowe

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22

ŁUKÓW, 22.02

Łuków: Spektakl teatralny dla dzieci pt. Smok wawelski

więcej »
23 24 25 26
27 28

Najnowsze Informacje