Dofinansowanie

12 gmin otrzymało dofinansowanie od samorządu Mazowsza na działania w kierunku poprawy jakości powietrza. Wsparcie w wysokości 100 tys. zł na zakup średniego samochodu pożarniczego dla OSP Kozice uzyskała gmina Trojanów, a miasto Garwolin 35 tys. zł na zakup dla OSP nożyc hydraulicznych. Ponadto trzy garwolińskie ogródki działkowe dostały dotację do budowy infrastruktury ogrodowej.

Zenon Stefanowski

Blisko 10 km dróg wyremontowanych będzie w tym roku przez samorząd gminy Kłoczew. Na poprawę infrastruktury drogowej wydatkowanych zostanie około 2,5 mln zł, w tym środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Gorzej jest ze stanem dróg powiatowych na terenie gminy, bo niektore z nich wymagają natychmiastowych działań.

Klaudia Borejko

Klaudia Borejko z Łukowa to młoda wokalistka od lat z powodzeniem występująca na rożnego rodzaju festiwalach i konkursach. Grała też już w Tatrze Roma w Alicji w Krainie Czarów. Można ją było również oglądać na deskach siedleckiego CKiS. 12 lipca Klaudia wydała swój pierwszy singiel. Jej piosenka nosi tytuł „Alarm”.

Mateusz Biernacki

Mają po osiemnaście, dziewiętnaście lat, a od czterech realizują swoje marzenia związane z muzyką w zespole o dosyć intrygującej nazwie „Przerwa techniczna”. Grają muzykę z pogranicza popu i rocka, ale w ich repertuarze można znaleźć też mocniejsze klimaty. Jak podkreślają, bardzo zależy im na tym, żeby to, co tworzą było prosto z serca, nie chcą robić rzeczy komercyjnych, ale takie, które im się podobają i nie boją się ich pokazać ludziom.

Marzena Swieczak

W stolicy powiatu wiele inwestuje się w infrastrukturę drogową. Budowane są i modernizowane kolejne odcinki dróg i chodników, ale powstają też nowe place zabaw dla dzieci i miejsca wypoczynku dla dorosłych. W niedługim czasie rozpoczną się prace związane z rewitalizacją Parku Solidarności w centrum miasta. W planach jest też budowa... sztucznego lodowiska.

Zenon Stefanowski

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne zainstalowane zostaną na prawie sześciuset posesjach w gminie Kłoczew. Wartość projektu, to niemal osiem milionów zł, w tym połowa to wsparcie z Unii Europejskiej.

Stanislaw Kostyra

W gminie realizowanych jest wiele inwestycji kubaturowych i liniowych, ale od lat priorytetem władz samorządowych jest poprawa infrastruktury drogowej. W raporcie o stanie gminy za rok ubiegły, znaczną część poświęcono właśnie inwestycjom, których było wiele

Stanisław Baj

13 lipca minęła setna rocznica urodzin prof. Ludwika Maciąga - jednego z najlepszych współczesnych polskich malarzy pejzażystów i batalistów, ilustratora wielu książek, plakatów czy znaczków pocztowych Z tej okazji na ścianie Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim odsłonięto mural, którzy namalowali absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Sylwestra Pędziejewskiego. Otwarto także wystawę poświęconą artyście.

Waldemar Sabak

Kilku punktów procentowych zabrakło, by gmina Górzno otrzymała za frekwencję wyborczą samochód pożarniczy. Samochód ominął gminę i pojechał dalej, ale została satysfakcja z osiągnięcia najwyższej w powiecie garwolińskim frekwencji w wyborach prezydenckich. Zostały też zaplanowane na ten rok inwestycje, które mimo wakacji idą pełną parą.