MISJE

W diecezji siedleckiej trwają parafialne jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. 1 marca Misje św. rozpoczną się w parafii Narodzenia NMP w Kodeńcu.

KAKOLEWNICA

W ramach cyklu spotkań z Hieronimem po Lubelszczyźnie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbyło się Spotkanie z kulturą i tradycją Kąkolewnicy.

celnicy- eskorta

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej pomogli dotrzeć do Centrum Zdrowia Dziecka mężczyźnie, który wiózł chore dziecko. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 2 niedaleko Siedlec.

Zenon Stefanowski

Na realizację tegorocznych inwestycji zapisano w budżecie gminy Trojanów prawie 16 mln zł, co stanowi 45% całości budżetu gminy. Blisko 8 mln kosztować będzie montaż instalacji fotowoltaicznych i solarnych, a prawie 3 mln pochłonie wymiana lamp oświetleniowych. Oprócz tego ponad 2 mln przeznaczono na poprawę infrastruktury drogowej. Ale to nie wszystko.

Prezydent w Garwolinie

Ponad pół tysiąca osób na sali gimnastycznej garwolińskiego ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte spotkało się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Około 300 nie zostało wpuszczonych na salę ze względów bezpieczeństwa, ale A. Duda poszedł do nich i przeprosił za utrudnienia. Podczas przemówienia co chwilę skandowano na cześć gościa.

Robert Mazurek

W środę, 26 lutego komisja konkursowa spotka się z trójką kandydatów na dyrektora szpitala w Radzyniu Podlaskim. Aplikujący o to stanowisko będą musieli przedstawić swój plan na rozwój placówki.

Szczepan Niebrzegowski

W środę, 26 lutego komisja konkursowa spotka się z trójką kandydatów na dyrektora szpitala w Radzyniu Podlaskim. Aplikujący o to stanowisko będą musieli przedstawić swój plan na rozwój placówki.

DROGI

W gminie Maciejowice, jako pierwszej w tym roku w powiecie garwolińskim, 24 lutego oficjalnie oddano do użytkowania sześć odcinków dróg naprawionych dzięki rządowemu dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Obecni na uroczystościach politycy zapewniali, że do nadwiślańskiej gminy niebawem popłyną kolejne środki na modernizację dróg.

WRZOS

Zespół Wrzos z Kąkolewnicy ma 20 lat. Powstał w 2000 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy.