wiceminister Waldemar Kraska

Gościem programu „O tym się mówi” był dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Rozmowa poświęcona była walce z koronawirusem. Gość Marcina Jabłkowskiego dziękował za zdyscyplinowanie społeczeństwa, co jak mówił może pozwolić na uniknięcie scenariusza włoskiego czy hiszpańskiego. Ale nie ukrywał, że zachorowań może być tysiące.

Dariusz Stefaniuk

Gościem programu „O tym się mówi” był 19 marca poseł PiS Dariusz Stefaniuk. Marcin Jabłkowski pytał go m.in. o to, jak odnosi się on do komentarzy zarzucających Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że w trakcie wyjątkowego stanu jaki obecnie mamy, jeździ on po kraju i prowadzi kampanię wyborczą. Pytał też o to, czy możliwe jest przełożenie wyborów prezydenckich.

Szczepan Niebrzegowski

Objęci kwarantanną w powiecie radzyńskim znajdą miejsce w ośrodku Ochotniczych Hufców Pracy w Maryninie. Jak poinformował starosta Szczepan Niebrzegowski, powiat przygotował budynek na przyjęcie 125 osób, które będą potrzebowały odosobnienia ze względu na możliwe zakażenie koronawirusem.

Tomasz Sych

Dzieci i młodzież zostały w domach. Wśród nich są też zuchy i harcerze. Jak dziś, w czasie kwarantanny wygląda ich harcerskie życie? Jak się okazuje, przeniosło się ono do sieci, a zuchy i harcerze zachęcają do udziału w akcji „Bakcyl dobra”.

LEKCJE

Zamknięcie placówek edukacyjnych, ma być przerwą od szkoły, ale nie od nauki, dlatego szkoły w Siemiatyczach uczą korzystając z połączeń internetowych. - Nauczyciele zostali przeszkoleni, a pierwsze lekcje już się odbyły - powiedziała naszemu radiu Joanna Gołubkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im Jana Pawła II w Siemiatyczach.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek chce stworzyć na terenie swojego samorządu Muzeum Rolnictwa. Instytucja ma upamiętniać historię gminy i ciężką pracę całych pokoleń mieszkańców. Będzie się mieścić w Bedlnie koło Żabikowa.

kurniki

W Chotyczach-Kolonii koło Łosic nie powstaną kurniki. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję wydaną w tej sprawie przez burmistrza Miasta i Gminy Łosice.

Jan Maszkiewicz

Nie ma dowodów na to, żeby zwierzęta domowe jak psy i koty mogły zakażać się koronawirusem i zakażac nim ludzi- uważa lekarz weterynarii Jan Maszkiewicz z Garwolina. Nie ma niebezpieczeństwa, że w którąkolwiek stronę ta choroba się przeniesie. Są jednak pewne „ale”.

Dariusz Szustek

Starosta łukowski Dariusz Szustek był dziś gościem programu „O tym się mówi”. W rozmowie z Marcinem Jabłkowskim starosta mówił m.in. o tym, że w sprawie tego, jak ma przebiegać łukowska obwodnica nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. Odniósł się również do obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym.